Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hortobágyi húsospalacsintához...

Hortobágyi húsospalacsintához hogy fagyasszam le a húst?

Figyelt kérdés

Túl sok darált húst vettem, és egyben fagyasztottam le. Félfagyosan(ha már szét tudom venni) még visszafagyaszthatom, vagy főzzem meg az összes húst, és úgy fagyasszam le a hús felét, vagy esetleg bepanírozva?


Elvileg újrafagyasztáskor elszaporodhatnak a baktériumok, de ha utána úgyis megfőzöm????



#Hortobágy #húsospalacsinta
2012. szept. 14. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer kiolvaszottad a nyers húst, ne fagyassz belőle vissza semmit. Szerintem készítsd el a húst ahogy szoktad (az egészet) és annyit használj fel belőle a palacsintákhoz, amennyit szükséges, a többi kész húst teheted a fagyasztóba, akkor legközelebb csak a palacsintákat kell hozzá megsütnöd.
2012. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tótalaki Ottó válasza:
Én fagyasztottam már vissza félig felengedett húst. Semmi baja nem volt utána. De ha már egyszer belefogsz, akkor szerintem a készételt fagyaszd le. Nagyon jól jön, amikor éhes vagy és nincs kedved/időd főzni. :)
2012. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

főzd készre az öszes húst, hagymás fűszeres alapon pirospaprika nélkül. ha kűlt tedd adagonként a fagyasztóba a felesleget, később rakott zöldségnek, rakott tésztának, csilisbabnak stb megfőzheted.

a hortobágyit pirospaprikával fejezd be a szokásos módon, és úgy fagyaszd le (tejföl nélkül)

de akár készre is csinálhatod, és , ha panírozva akarod, készen is elteheted. egy nagyobb tálcán fagyaszd elő, hogy ne érjenek egymáshoz. Ha már kőkemények,akkor egymás mellé sorakoztatva, csomagolva fagyaszd tovább.

kiengedés nélkül lehet sütni forró zsiradékban.

2012. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!