Miért kell a baracklekvárt fejjel lefelé fordítva tartani 3 percig, főzés és üvegbe rakás után?
Így igaz vákum keletkezik, így biztos a légmentes zárás.
amióta a csavaros üvegek megjelentek, ez a fejreállítás
legjobb módszer.
Szerintem csinálja mindenki úgy, ahogy szokta, ahogy az évek során bevált neki.
Ha egy új módi bejön, a modern fixáló adalékokra is azt írják, hogy állítsák fejre, akkor egy fiatal tegyen úgy, próbálja ki, és majd meglátja jó volt vagy sem.
a gyártóknak sem az a szándékuk, hogy valaki rossz, lekvárt, dzsemet főzzön be otthon, mert legközelebb tojnak a termékükre.
a lehetőség mindenkinek adva van, úgy főz be, ahogy neki tetszik.
A celofános korszakban mi sem állítottuk fejetetejére a lekvárt, azt biztos. de nem kell elvetni mindent, ami esetleg korszerűbb.
Vákuum (ritka levegő) így is, úgy is keletkezik, az nem ezen múlik!
Ha a lekvár fölötti levegő lehűl, akkor kisebb lenne a térfogata, de mivel a térfogat ugyanakkora marad, (hiszen az üveg nem tud behorpadni, csak kicsit a tető) így a légnyomás lesz kisebb. Ez minden forgatás nélkül is működik.
A forgatás szerintem azért kell, mert ezzel a tető is hőkezelve lesz.
Pl. ha bemegyünk egy szaunába, simán ki lehet bírni 80 fok meleget. De ha bepárásítjuk, elviselhetetlenné válik a meleg, egy 80 fokos vizet pedig csak a másodperc töredékéig bírjuk elviselni.
Ha nem forgatjuk, és bele tesszük az üvegbe mondjuk 80-90 fokosan a lekvárt, és lezárjuk, akkor a tetőt csak 80 fokos levegő éri.
Ha viszont megforgatjuk, akkor 80 fokos folyadék. Ezzel a tetőt is csíramentessé lehet tenni. A dunsztolással pedig a hőbehatás időtartamát toljuk ki.
Pontosan!
A 7-es válasz a megoldás! ;) A tető sterilizálása miatt fordítják meg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!