Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi sárgabarack lekváromnak...

Házi sárgabarack lekváromnak szörnyű gyógyszer íze van, pedig egészen kevés Nátrium-benzoátot raktam bele (csak a tetejét szórtam meg vele. ) Van esetleg ötlet arra, hogy mitől lehet ez a rossz íz és hogy lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete tettem el sárgabarack lekvárt,lehet hogy többet kéne várnom?

2012. júl. 30. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán minek raktál bele bármilyen vegyszert? Teljesen fölösleges, csak elrontod vele a lekvárt. HA tisztán dolgozol, meg az üvegek is tiszták, akkor mindenféle tartósitószer nélkül ugyanúgy eláll.

Igazán nem hiszem, hogy rendbejönne, ami esetleg segitene, ha még fözöl (SOK )lekvárt, és ezzel összekevered, akkor a vegyszeriz lehet, hogy csökken, de nem biztos.

2012. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok évvel ezelőtt én is jártam így, de akkar csak egy kis adag friss lekvárt készítettem azonnali fogyasztásra , így egyáltalán nem volt benne tartósítószer, mégis szörnyű, gyógyszeríze lett. Azóta sem jártam így, de össz-családi vélekedés szerint valószínűleg valami permettől lett olyan borzalmas az íze!

Szóval, remélem nem raktál el belőle sokat, mert szerintem menthetetlen!

A mostanában kapható dzsemzselésítőket ajánlom kipróbálásra, mert nem kell sokáig főzni a gyümölcsöt, kevesebb cukor kell bele és dunsztolni sem kell az üvegeket! És ami fő : nincs mellékíze!

Üdv : Anyagi

2012. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!