Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nemrég vásárolt kenyérsütő...

Nemrég vásárolt kenyérsütő géppel elégedett vagyok.A mellékelt recept bevált, de kissé tömör kenyeret süt. Lazábbat szeretnék. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Eddig használt recept: 600g B-55 liszt, 2 tk.só, 1 ek.cukor, 2 ek.olaj, 320 ml.víz, 7 g. élesztő.

A sütési program több lehetőséggel, teljesen automata.



2021. ápr. 24. 08:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
A túl tömör kenyéren sokféle módon lehet segíteni. Könnyebben kel a kenyértészta, ha kissé lágyabb. Azaz vagy egy kicsivel több folyadékot kell adagolni, vagy kicsivel kevesebb lisztet. (Úgy is lehet csalni, hogy egy apró krumplit megfőzve és összetörve kell becsempészni a receptbe, a súlyát a lisztből leszámitolva.) De jobban kél a kenyér, ha az összetevők langyosabbak, és nem hidegek. Vagy jobban dolgozik az élesztő, és lazább kenyeret eredményez, ha picivel emeljük a cukor mennyiségét. Vagy kicsivel kevesebb sót teszünk a tésztába. A cukor serkenti a só visszafogja az élesztő működését. [A Lidl dagasztógépében van mód egyedi programot is írni, itt a kelesztési időt venném hosszabbra egy 15-30 perccel]
2021. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 issti ***** válasza:
56%

600g liszthez én 1 decivel több vizet szoktam tenni, de ez géptől is függ.

Ha lazább kenyeret akarok, akkor 100g rétesliszt, 400g fehér liszt, és legalább felesben tej és víz. Aszkorbinsavat is érdemes egy picit beletenni.

2021. ápr. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%
Én 80 %-os hidratáltsággal sütök, vagyis 1 kg liszthez 8 dl víz. Én azt mondom, mindenképpen menj el ebbe az irányba, vagy a lisztmennyiséget csökkentsd, vagy emeld a víz mennyiségét.
2021. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!