Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészségtelen a zacskósleves?...

Egészségtelen a zacskósleves? És miért?

Figyelt kérdés
Jó nyilván,nincs benne túl sok tápérték.(valószínű semmi)de attól még nem biztos,hogy káros.Vagy az ?
2013. szept. 20. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden mű vacak egészségtelen.
2013. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
48%
Szerinted mi van benne, ami nem mesterséges, ízfokozó és vegyszer? Még a "tészta" is csak valami utánzat.
2013. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jó :d de ennél kicsit bővebb,kifejtettebb választ vártam
2013. szept. 20. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el a zacsin az összetételt, mi van benne:

szárított zölségfélét + különböző ízfokozók + só + különböző tartósítószerek!

Ha megveszem a piacon/zöldségesnél a földből frissen felszedett zöldségfélét, felteszem főni levesnek/főzeléknek, csak annyi sót rakok bele, amennyi feltétlenül kell = nekem sokkal jobban ízlik, mint akármelyik zacsis cucc.

Ízlések ....

2013. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenre rafogjak,hogy karos,de hidd el,attol,hogy otthon keszitessz vmit,nem garancia,hogy egeszseges is,sot. A zacskos levestol ezerszer karosabb eteleket csinalnak az emberek otthon,es eszik a legnagyobb nyugalommal,gondolvan hogy hazai= egeszseges. A fenet.
2013. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Ma már a levegővétel is egészségtelen, senki nem fog fájdalmas halált halni évi 2 zacskó levestől. Ha valaki minden nap azt eszi, persze, hogy egészségtelen. De ha valaki minden nap ugyanazt eszi, csak épp ő főzi, az sem jó, mert nem változatosan eszik, nem jut a szervezetébe mindenből elegendő. Szóval én nyugodt szívvel szoktam megenni a zacskós levest. Gondolom, aki azt mondja, hogy egészségtelen, és kézzel lábbal tiltakozik a "mű vackok" ellen, az nem eszik semmi bolti édességet, üdítőt, zöldséget magának termel, vagy biopiacon veszi 4-szer annyiért, magának szárítgatja a delikátot, nyírfacukrot használ, glutén és laktózmentesen étekzik, nem dohányzik, nem fogyaszt alkoholt, szűrt vizet iszik, stb., mert az egészség mintanagykövete.
2013. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nem vagyok az egészség minta-nagykövete!

De, amikor a '60-as évek közepén-végén betört hozzánk jugóból a vegeta, + delikát és társai, mint az őrültek, nap-mint csak azzal főztünk. Aztán egy alkalommal megnéztük a zacsin az összetételt: szárított répa-gyökér-fokhagyma, só és tartósítószerek stb. stb. És akkor jöttünk rá, hogy mi azokat addig mind-mind a piacon vettük és azokat főztük, nem szárítva, hanem frissen, földből szedett formában.

És összehasonlítottuk árban, ....


Pedig akkor még nem is néztük azt, hogy ezekben a zacskós fűszerekben ott szerepelnek a tartósítószerek is.

Később, ahogy jöttek a hírek, hogy az E-... nevű adalékanyagok, ízfokozók stb. stb. nem igazán egészségesek, úgy kezdtem én is fokozatosan elhagyni ezeket a készítményeket.

Ma már ismét csak kizárólag a nyers alapanyagokat használom, persze nem bio-piacon, az a mi kisvárosunkban nincs, és nem is foglalkozom azzal, hogy magam szárítsam, stb. stb. (=az emeleti lakásban ez is bajos), de igyekszem, ahol lehet, inkább a természetes dolgokhoz visszatérni!!!!

2013. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5.vagyok. Utolso,igazad van,de ha az embernek minden mp be van osztva szamit,hogy nekiall zoldseget hamozni,apritani,izesiteni vagy beleont egy zacskot a vizbe es 10 perc mulva kesz is van.:)
2013. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudom milyen az! Amikor még dolgoztam, majd hazafelé útközben bevásároltam, és minden este hozzáfogtam friss vacsorát főzni, mert "anyósom egyszem pici-fia" a maradékot nem volt hajlandó megenni.

Ismerem milyen az időhiány.

Olvastad az egészség-kategóriában felrakott kérdést: vesekövet, vesehomokot hogyan tudna kimosni a szervezetéből, hogy elkerülje a műtétet. Pedig, mint írja, nem fogyaszt mást, csak colát!!!! És még ki tudja, mi minden műt eszik-iszik, amire nem is gondol!

2013. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de ha minden figyelmeztetest megfogadnank az egeszseggel kapcsolatban akkor levegon elnenk. Ohh vagy azon sem,mert az szmogos:)
2013. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!