Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért ennyire drága a sajt?

Miért ennyire drága a sajt?

Figyelt kérdés
jún. 5. 21:41
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Konkrétan egy kis szelet trappistàra gondoltam. elképesztő
jún. 11. 00:37
 32/39 anonim ***** válasza:
#31: Hol?
jún. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

31-es!

Ha 2200Ft/kg árból számolunk, akkor egy kis szelet (10g) 22Ft. Az drága?

jún. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Mansour ***** válasza:
Egyébként pont a Trappista nem olyan drága. Több helyen van Trappista, vagy hasonló jellegű sajt 1800-2000 Ft/kg körüli áron. Van ahol akcióban, de van, ahol már hónapok óta ennyi. Nem a legjobb minőség persze, de ehető.
jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
#33 Tisztában vagy azzal, hogy mekkora szelet 10gramm sajt? Hajszálvékony előreszeletelt 10 dekás csomagban van kb 5-6 szelet, így kb fél szelet lehet 10 gramm. Az viszont drágább valamennyivel mint az egész vagy a kimért. Hú de bírom az ilyen embereket, akik állításuk szerint napi háromszori étkezést tud biztosítani 400 ft/fős áron. Meg egy 400 ft-os 70 grammos csirkemell sonka, vagy szalámi elég neki 2 hétre. Meg ugyanmár, nem is drága semmi, csaj sokat zabálsz😄
jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

35-ös!

A második részt nem értem miért írtad, én nem írtam olyat, hogy napi háromszori étkezés 400Ft.

A kérdező azt írta, hogy miért olyan drága egy kis szelet trappista sajt. Ha 20g-nak veszünk egy kis szeltet, akkor is csak 44 Ft, de lehet 36 is.

Aki spórolni akar, az nyilván ne a kis kiszerelésű szeletelt sajtot vegyen, mert úgy 8.000/kg-os áron is van. Azt meg nem írtam, hogy egy 10g-os sajttól jóllakik valaki, erre nem is vonatkozott a kérdés.

Szóval egy 10 dkg-os szeletelt csomagot 800 Ft-ért is tudsz venni, de ha veszel akciósan darabban, akkor 200Ft-ra is kijöhet 10 dkg.

jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Valaki irta van trappista 2000 ft ert??? Hol, mert megyek es felvasarolom a keszletet.



Nagyon dragak valoban az ocska sajtok is. Ertsd a se ize se buze trappista ha mar akciosan 3500 ft/kg, mar viszik az emberek mint a cukrot. Inkabb van az 4-5-6000/kg ja mar.


Szoval kerdezo, nem.tudom miert draga, de az. Ugy allok a sajtos pult elott sokszor, mint egy kiskutya, csak szaglaszok, nezelodom, csovalok a kosaram vagyis fejem, aztan szomoruan odebkullogok. Nagy ritkan veszek egy darab finom sajtot es ha eltarthatobb, akkor ket hetig szeletenkent eszem. Még ritkabban megunom, hogy olyan csoringer vagyok, hogy sajtot nem ehetek napi szinten es akkor veszek egy darab parmezant meg az aldiban kis pici sajtokat es bezabalom egy pohar bor mellett. (A bort ajandekba kapom szinten...venni nincs penzem.)


4 eve nem hittem volna, hogy a sajt luxus lesz az eletemben. A munkam, a szokasaim nem valtoztak az arak igen.

jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

37-es!

Most a Magyar trappista sajt nevű 1890/kg a Pennyben. A Lidlben 1899 a sajátmárkás, 1990 a Mizo. Az Auchanban és az Aldiban is van 1990-ért.

Ezen kívül szokott lenni a Metroban, pár hete meg az Intersparban vettem. A Lidl-s trappistát én nem szeretem, a többi itt felsoroltat igen. De gouda és edami is rendszeresen van 2400-2600 körül, most 2500 az Aldiban és a Tescoban az edami.

jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
melyik varos, mert ahol en lakok ott biztos nem ilyen olcso, a heten jartam lidl, aldi, spar, auchan es nem volt olyan aron ahogy te irtad
jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!