Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért ilyen drága a paradicsom?

Miért ilyen drága a paradicsom?

Figyelt kérdés
Anyósomnál egy két karó koktélparadicsomot kilóra lehetett szedni az idén. Mondták is, hogy idén jó sok paradicsom lett. Budapesten a boltokba mindenhol ez az 1000 forint körül kapni és van ahol csak 250gramm. Miért nem megy le az ára? De a sima paradicsom se a legolcsóbb, pedig az még több volt idén.
2023. szept. 11. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szántóföldeken gyakorlatilag csak a konzervipar számára folyik ma már paradicsomtermesztés. Amit boltban veszel, az 95%-ban vagy magyar üvegházból vagy Spanyolországból származik az év egész részén. Így aztán paradicsomszezonban sincs igazán nagyobb kínálat, mint máskor, ergo az árak se mennek le lényegesen.
2023. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

soros, elhibázott brüsszeli szankciós politika, gyurcsány, háború

valamit kihagytam ?

valószínűleg ukrajnában termesztik a paradicsomot is ahogy mindent ott gyártanak azért ilyen drága minden ...

2023. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Amit Ukrajnában termesztenek az pont hogy olcsó, pld. gabona.
2023. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval a legtöbb nem a bolti polcra kerül. Köszönöm. Szomorú, de legalább értem.
2023. szept. 11. 18:35
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Vagy csak rossz helyen vásárolsz. Én az utóbbi hetekben 1500 körül vettem koktélparadicsomot a piacon, szombaton meg 300 Ft-ért simát. Igaz, ezek kicsit hibásak voltak, de egyébként is 400-550 között szokott lenni kilója.
2023. szept. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Piacon azért olcsóbb mint boltokban.

A koktél paradicsom amúgy is drágább mindig.

2023. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Piacon én is találtam olcsón, csak nem tudok mindig eljutni oda. De inkább ott érdemes igen, még ízletesebbek is.
2023. szept. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!