Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kolozsvári szalonnát hogyan...

Kolozsvári szalonnát hogyan lehetne rághatóvá tenni?

Figyelt kérdés
Kolozsvári szalonnát vettem, kenyérrel, hagymával akartam volna borhoz enni, de akármilyen vékonyra szelem, alig lehet elrágni. Mit csináljak vele? Főzzem meg egészben, vagy szeletenként süssem ki? Milyen szalonnát kellett volna helyette vennem?
2022. okt. 9. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Paprikás fejhúst. 🙂Isteni.

A kolozsvárit süsd meg hagymával, majd üss rá tojást, szórd pirospaprikával, paradicsomszeletek a tányér szélére.

2022. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha rágós a füstölt Kolozsvárid, akkor egyértelműen nyers.

Én a legjobban szeretem megfőzni, mert akkor a főzőlé is felhasználható bableveshez, káposztához, lencséhez..,,stb.

Sütni nem szeretem, mert baromi sós sütve, meg kevésbé gazdaságos.

2022. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A császár szalonna, ami főtt. A kolozsvári és angol szalonnák "nyersek" és kemények. Az ilyet vagy főzve, vagy sütve érdemes enni.
2022. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2022. okt. 9. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Én szalonnázgatni az erdélyi szalonnát szeretem, de ez nem füstölt., hanem pácolt. Viszont azonnal ehető és szerintem nagyon finom.

[link]

2022. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit süsd át a szeleteket, de óvatosan ki ne száradjon.
2022. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 qkker1 ***** válasza:
34%
Sous-vide fűszerekkel csodát tesz.
2022. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 qkker1 ***** válasza:
67%
Vagy csak lábosban/fazékban megabálod /egész bors, hagyma , fokhagyma, + 1-2 fahéjrúd és 10-15 szegfűszeg nagyon kellemessé teszi /
2022. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Süsd.
2022. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!