Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit egyek, hogy meglegyen a...

Mit egyek, hogy meglegyen a 2000 kalória egy nap? Hogyan tudnék hízni?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, 172 cm vagyok és 49 kg a súlyom. Nagyon sovány vagyok. 54 kg-ra szeretnék hízni, de ehhez naponta 2000 kalóriát kellene minimum bevigyek. Sajnos fruktóz és laktózérzékenységem is van, így a legtöbb gyümölcs és tejtermék kilőve, viszont egészséges ételeket szeretnék enni, nem csokoládéval és szemét kajával tömni magam. Az a problémám hogy egyszerűen, ha akarok sem tudok 1500 kalóriánál többet bevinni. Tudnátok nekem pár példát mondani, hogy milyen ételekkel tudnám elérni a minimum 2000 kalóriát egy nap? Nagyon gyors az anyagcserém is, így nagyon nehéz felszednem még fél kilót is.

2020. szept. 17. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne azért tudni, hogy miket eszel,

Akkor könnyebb lesz megtalálni azt, ami még sorba jöhet.

2020. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Minden ételedbe 1-2 kanállal több zsiradékot tegyél, és egyél pluszban mindenhez 1 szelet kenyeret, meg igyál cukrtartalmú italokat.
2020. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél minél több szénhidrátot, azzal tudsz a leginkább hízni. Nem kell a szemetet választani, vannak minőségek is, főleg ha te sütöd meg. Lehet ez süti, vagy hamburger bucival, sült krumplival. Rizs bármilyen húshoz, zöldségekkel, a rizsnek is elég magas a kalóriatartalma.

Szóval rizs, burgonya, sütőtök, batáta, kuszkusz, bulgur, stb., ezeknek mind magas a ch értéke.

2020. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mellette mozogni, sportolni vagy edzeni is kellene, hogy a tápanyagok beépüljenek a szervezetbe. Anélkül hiába eszed a kalóriákat.
2020. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes lehet olajos magvakat belevenned az étrendedbe, mint nassolni valókat(dió, mandula, kesudió, mogyoró, stb). Nagyon magas a kalória tartalmuk és viszonylag egészségesek.
2020. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Több hús (a zsír nem ártalmas), hozzá rizs+zöldség köretnek. A hús ne (csak) csirkemell legyen, zsírosabbakat is választhatsz, comb, belsőségek ha szereted. Reggeli-vacsora kenyér, margarinból ne lightot válassz, vagy kenhetsz rá sajtkrémet (a sajtoknak minimális a laktóztartalma, de laktózmentes is van). Zöldségeket is egyél mellé persze. A cukrot az egészséges étrendből sem kell kihagyni, maximum a kalóriakeret 10%-át ajánlott kitennie, ami neked így 50 g cukor egy nap, tehát az egyik kenyér lehet lekváros vagy nutellás gond nélkül, és az ebédnél is ehetsz egy kis adag desszertet. A keretbe a gyümölcsök, ilyesmi nem számít bele, csak a hozzáadott cukor és a gyümölcslé. Tízóraira, uzsonnára jöhet az olajos mag.
2020. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

5-ös!

Nekem is az ugrott be, de ha nem írja, hogy jelenleg miket eszik, és meglehet, hogy az is szerepel az étrendjében???? Semmit nem ír, jelenleg mi a megszokott étrend!

2020. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Edd amit eddig, csak icipicit többet. Még 1 kanállal mindenből. Egész lassan, de hízásnak fogsz indulni!
2020. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!