Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Le van valahol írva normálisan...

Le van valahol írva normálisan, részletesen, hogy hogyan zajlik ez a flakon/doboz visszaváltás 50 Ft-ért?

Figyelt kérdés

Még mindig nem tudtam megpróbálni, pedig már egy vagon doboz, flakon meg hasonló gyűlt össze, itthonról is meg az utcán is találtam már néhányat.

Akár a neten keresgélek, akár élőszóban kérdezek, mindig annyi van hogy "használd az appot, QR-kóddal vissza tudod váltani".

Oké, de ennek mi a menete részletesen? Én nem értek ehhez a modern technológiai hülyeségekhez, mobilnetem sincs, miért nincs sehol leírva lépésről lépésre? Valaki aki váltott már vissza, le tudná írni részletesen, lépésenként, pontokba szedve hogy mit kell csinálni, onnét kezdve hogy kezedben a visszaváltandó doboz, odáig amíg nálad a pénz amit kapsz érte?

Megköszönném előre is!



aug. 10. 23:27
1 2 3
 21/21 Morfondir válasza:
81%

Azért, elég érthetően le van írva a "REpont" oldalán az egész, de tessék:

A"REpont applikáció" akkor is hasznos, ha nem átutalással kéred vissza a palackok értékét. Mégpedig a "szkenner" funkció miatt. Ezt használva már otthon megnézheted, hogy visszaváltható-e a palackod. ( Olyan is van, hogy már rajta a visszaváltható jelzés, de még nincs benne a rendszerben. Az ilyet még nem tudod visszaváltani, de ne dobd ki, mert előbb-utóbb regisztrálva lesz.)Átutalás helyett:

Gombnyomással kérhetsz kupont, amit levásárolhatsz, vagy kp-re válthatsz az adott üzletláncnál. ( Nem csak abban a boltban, ahol a kupont kaptad. pl. vidéki Penny-ben adtam le palackokat, de egy Budapesti üzletükben vásároltam le.)

Az automatánál:

Ép állapotban, és nem összenyomva kell bedobni a palackot. ( Kisebb horpadások még elmennek.)

A gép ugyan forgatja a palackot, de célszerűbb bárkóddal felfelé beletenni a dobozt, vagy palackot. PET palackot mindig kupak nélkül szoktam bedobni, és igen, így is benyeli. Vannak olyan palackok, amelyeken a termék vonalkódján kívül is van valamilyen QR kód. ( Pl. nyereményjátékhoz, vagy hasonló.) Az ilyet érdemes egy fekete filctollal besatírozni, hogy véletlenül se azt olvassa be a gép.

Szóval:

Fogod a fém dobozokat, meg a PET palackokat, és bedobálod az automatába. Minden darab után 50 Ft-ot hozzáad a gép. Ha üveged is van, az lehet eltérő összeg, mert pl. egy "Piroska szörp" üvege 178 Ft-ot ér.

Ha végeztél, akkor a kijelzőn rányomsz arra, hogy "Bolti utalvány", és kinyomtatja a gép. Ez az utalvány 180 napig érvényes. Össze is gyűjthetsz többet, és egyszerre beválthatod az adott üzletben kp-ra is.

Kb. ennyi lenne.

Viszont, tényleg az volna a legegyszerűbb, ha fognál 1-2 darabot mindhárom típusból, és magad kipróbálnád az automatát. :)

aug. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!