Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a Re-pont őrületnek?

Figyelt kérdés
A net azzal van tele, mindenki megy és visszaváltja az automatánál a dobozait, palackjait, és szinte egymásra licitálnak hogy kinek sikerült több pénzt szereznie, vagy visszakapnia ezzel. Felveszik videóra és bemutatják, hogy mekkora zsákokkal mennek, és mutatják hogy mennyi mindent tudtak vásárolni abból a pénzből. Főleg középosztálybeliek, akik régen még szégyellték volna, hogy italos dobozokat gyűjtögetnek. Amikor pár forint volt egy alu doboz, akkor csak szegényeket láttam az akkori automatáknál. Azt hiszem 5 ft/db. Hogy hogy ennyi pénzért már ők is lehajolnak, sőt dicsekednek vele pl tiktokon. Középosztálybeli pár még a szelektív gyűjtőkből is kiszedte a palackokat. Amíg tart ez az úgynevezett őrület, a csóróknak/hajléktalanoknak esélye se lesz kukázni, mert az élelmes náluk mindenképp tehetősebb emberek megelőzik őket? Magyarul divat lett kukázni? Pont azok estek el ettől a kis bevételtől, akik leginkább rászorulnának. Persze tudom, hogy van olyan opció, hogy jótékonysági célra ajánlod fel azt a pénzt. De ki tudja igazából hová vándorol az a pénz? Gyanítom, hogy ezekhez az emberekhez biztos nem.

júl. 30. 03:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Én még egy ilyen videót se láttam. Biztos azért, mert nem nézek meg ilyeneket. Sőt: még ilyen automatát se láttam, mert nálunk nincs, csak a szomszéd községben én meg el nem megyek azért oda, hogy visszaváltogassak. Szóval részemről nem tapasztalok őrületet.
júl. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Miért lenne szemétgyűjtés az ha valaki környezet tudatos? Hamarabb is be lehetett volna vezetni legalább nem lenne ann,i szemét az utakon. Amúgy meg aki kifizette rá pluszba az 50ftot joga van visszakapni
júl. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Nėmetorszågban mindenki vissza visszi szépen az üvegeit ,palackjait ,és nem hisztizik .mint te kedves kėrdezö.
júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Őszintén sajnállak.
júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
Debil vagy fiam...?
júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Viszi mindenki az üveget,ha már kifizettem pluszba 50 Ft-ot viszem én is.
júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Én középosztálybeli vagyok, de ha látok, biztos le fogok hajolni a visszaváltós flakonért.
júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Én felsőosztálybeli vagyok, de 50 forintos műanyagflakonokból lettem az.
júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes megközelítés...

Én például simán viszem vissza ha tetszik ha nem pedig nem szorulok rá ( a te értelmezésed szerint ). Ha dolgozom és az irodából indulok haza veszek - iszom egy hűtött vizet vagy valamilyen üdítőt nem hozom haza, jól látható helyen hagyom ( szemetes tetején vagy közvetlenül mellette), hogy

" túrni" ne kelljen vigye aki akarja, akár igen hajléktalan, DE amit otthonra veszünk azt simán viszem vissza bizony.

júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Én senkit nem láttam még visszaváltani, de valszeg csak azért mert sehol nem is láttam még ilyen visszaváltó pontot a közelemben. Nekünk a háznak vannak színes kukái, mindig is voltak. Én továbbra is azokba dobálom ki a petpalackot meg az alu dobozokat. Nem fogok azért utazni, sorban állni egy automatánál és imádkozni hogy ne legyen épp tele hogy kapjak sz@ros 50 forintot. Ráadásul olyanokat hallottam hogy ha kicsit meg van nyomódva már nem veszi vissza az automata. Előbb szokok le a koffeinről és a szódáról mint hogy én azt keresgéljem hogy hol válthatok vissza egy palackot/alu dobozt amit eddig is szelektíven gyűjtöttem.
júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!