Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a Re-pont őrületnek?

Figyelt kérdés
A net azzal van tele, mindenki megy és visszaváltja az automatánál a dobozait, palackjait, és szinte egymásra licitálnak hogy kinek sikerült több pénzt szereznie, vagy visszakapnia ezzel. Felveszik videóra és bemutatják, hogy mekkora zsákokkal mennek, és mutatják hogy mennyi mindent tudtak vásárolni abból a pénzből. Főleg középosztálybeliek, akik régen még szégyellték volna, hogy italos dobozokat gyűjtögetnek. Amikor pár forint volt egy alu doboz, akkor csak szegényeket láttam az akkori automatáknál. Azt hiszem 5 ft/db. Hogy hogy ennyi pénzért már ők is lehajolnak, sőt dicsekednek vele pl tiktokon. Középosztálybeli pár még a szelektív gyűjtőkből is kiszedte a palackokat. Amíg tart ez az úgynevezett őrület, a csóróknak/hajléktalanoknak esélye se lesz kukázni, mert az élelmes náluk mindenképp tehetősebb emberek megelőzik őket? Magyarul divat lett kukázni? Pont azok estek el ettől a kis bevételtől, akik leginkább rászorulnának. Persze tudom, hogy van olyan opció, hogy jótékonysági célra ajánlod fel azt a pénzt. De ki tudja igazából hová vándorol az a pénz? Gyanítom, hogy ezekhez az emberekhez biztos nem.

júl. 30. 03:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%
Miért lenne vége?
júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
Még csak most kezdődik. Majd megszokják az emberek és idővel többen vissza fogják vinni, nem lesznek eldobálva, se a kukába kidobva, így a csövesek is hiába túrják majd. Igaz ez még minimum 3 év, meg legalább meg kell duplázni hozzá országos szinten az automaták számát, esetleg ne csak boltokban legyen, hanem forgalmas közterületeken is, hogy ha veszek a vasútállomáson, egy kis büfében, vendéglátóban, automatából egy üdítőt, ne kelljen már cipelni az üres palackot, hanem megiszom és ott a közelben vissza is tudjam dobni. Illetve minden településen legyen legalább egy, ahol bármilyen egység működik ahol árulják.
júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy felháborodnak egyesek. Talán mert magukra ismertek? 😂

Vajon a Repontos automata előtt miért nem volt mindenki ennyire környezettudatos? 🙄 Lehet magyarázkodni, csak felesleges.

júl. 30. 20:57
 14/23 anonim ***** válasza:
35%
Mivel évek óta 25 forintos sörösüvegekkel szívattak, aminek ráadásul súlya is volt a csörgés mellett, ez dupla annyiért szinte ingyen van. Sokakat nem érdekel az 50 Ft, és bizony zsákszámra lehet gyűjteni. Hajléktalanoknak is jut!
júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk debrecenben azzal van tele a net, hogy megtelt az automata vagy nem működik az automata... hova vigyem a zsák üvegemet ha meg akarok szabadulni tőle ahelyett hogy megint újra és újra haza vinném meg vissza egy nem működő automatához.... remélem az illetékesek a mol és a mohu összekapja magát és rendezi a helyzetet.
júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap Aldiban vásároltam előtte be akartam dobálni párat, ami itthon gyűlt össze nem működött a gép.

Ma reggel 8:30 - kor munkahelyem melletti Spar gépébe terveztem bedobálni ne álljon a kocsiban, az sem működött.

Szerintem nekem ehhez se kedvem, se türelmem nem lesz. :) a

júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
És neked van kocsid ahova visszarakhatod ha nem működik az automata. Gondolj bele akinek nincs mint például nekem és hurcolhatom tovább körbe körbe mindenhova mint egy szamár. 😔
júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Vittem vissza úgy is már a kezemben lóbáltam négyet miközben kutyát sétáltattam, akkor próbáltam volna ki először az utalásos megoldást, aztán nagyobb összeggel nem akartam olvasva a rengeteg negatív tapasztalatot. Az sem működött, jó hogy emlékeztettél rá.
júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem müködik AZ automata szolni Kell a dolgozoknak.
júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%

Azt értsétek meg, hogy itt annyi a lényeg, hogy Hernádinak jusson yachtra, nem az, hogy te visszavidd. Így is többen vitték vissza, mint kellett volna, ezért le kellett rohasztani a rendszert, hogy kánikulában csesszél el még 3 órát az életedből (ha van annyi feleslegesen), hogy elvidd a 4. helyre, mert már 3 olyan helyen voltál, ahol nem üzemelt az automata és a dolgozó széttárta a kezét, az app meg persze azt nem jelzi.


És ez Budapest. Képzelem mi lehet vidéken.


Aztán ha nem vagy elég rutinos nem fogod 6x bescannelni a QR kódot meg 5x újra bedobni a palackot ide-oda forgatva mert bevisít a gép, ha meg sikerült, akkor értetlenül állsz, hogy miért nem jött meg az utalás és még az app sem jelzi, hogy "heló, úton van, várj türelemmel".

júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!