Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Le van valahol írva normálisan...

Le van valahol írva normálisan, részletesen, hogy hogyan zajlik ez a flakon/doboz visszaváltás 50 Ft-ért?

Figyelt kérdés

Még mindig nem tudtam megpróbálni, pedig már egy vagon doboz, flakon meg hasonló gyűlt össze, itthonról is meg az utcán is találtam már néhányat.

Akár a neten keresgélek, akár élőszóban kérdezek, mindig annyi van hogy "használd az appot, QR-kóddal vissza tudod váltani".

Oké, de ennek mi a menete részletesen? Én nem értek ehhez a modern technológiai hülyeségekhez, mobilnetem sincs, miért nincs sehol leírva lépésről lépésre? Valaki aki váltott már vissza, le tudná írni részletesen, lépésenként, pontokba szedve hogy mit kell csinálni, onnét kezdve hogy kezedben a visszaváltandó doboz, odáig amíg nálad a pénz amit kapsz érte?

Megköszönném előre is!



aug. 10. 23:27
1 2 3
 1/21 retektorta ***** válasza:
93%
Én feltelepítettem az appot. Regisztrációkor megadtam a bankszámlaszámomat. Amikor visszaváltom a palackokat akkor beadom azokat a lukba, majd a telefonon elindítom az appot, megnyomom azt a gombot, ami a QR kódot kiadja a képernyőre, majd az automatán beteszem a telefonom egy leolvasóba, és így átutalják nekem a pénzt. Van olyan verzió is, ahol kupont kapsz, de én nem azt használom, hanem utalva kérem a pénzt.
aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha kp-ban kéred, nem kell semmilyen app. A gép papírt ad, a pénztárnál kapod meg a pénzt.
aug. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Van egy app a REpont, letölthető Play áruházból, illetve Apple Store-ból (legalábbis gondolom, mert nincs Apple eszközöm). Amikor elindítod be tudsz regisztrálni, regisztációkor pedig meg tudod adni azt a számlaszámot, amire majd a pénzt küldik. A regisztráció után az alkalmazásban lesz középen alul egy kerek kék gomb, amit megnyomva egy QR kód jelenik meg, azt kell majd beszkennelni az automatánál. Mivel ez a kód egyszer generálódik le, utána fix, ezért nyugodtan készíthetsz róla képernyőképet, ha nincs neted, akkor azt meg tudod nyitni és elfogadja.

Kétféle automata van, az egyiknél az olvasó egy lyukba van beépítve (nálunk afölött van egy zöld gomb), a másiknál a gép elejére van rakva. Amikor megnyitottad a QR kódot, akkor a rekeszesnél kijelzővel felfelé beteszed a lyukba a telefont, a külső olvasósnál alátartod, addig amíg nem sikerül beolvasni. Az előző válasz és más elmondások alapján a bedugósnál lehet utólag beolvasni a kódot, én mind a kettő típusnál először a kódot olvasom és utána dobálom a cuccot. Aztán amikor végeztél a kijelzőn rányomsz a kifizetés, vagy a banki átutalás (vagy hasonló értelmű gombra, most pillanatnyilag nem vagyok benne biztos, hogy melyik szinonima van ott) és kész vagy.

Annyi tanácsom van, hogy az üdítőcsomagolásokat az automatába mindig szájjal kifelé helyezd be, mert nekem már nem egyszer visszanyomta, amikor fejjel lefelé helyeztem be.

aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Engem is kezd érdekelni már ez a dolog.

De valahogy mindenhol/mindenkor kimarad egy-egy fontos információ...


"az automatába mindig szájjal kifelé helyezd "

Oké, de a palack cimkéjén található vonalkódot beolvassa az automata, vagy nem?

Ha beolvassa, akkor ajánlott, hogy pl. a kód felfelé nézzen/legyen?

Vagy csak úgy ész nélkül dobáljam befele, mint a többi lény?

aug. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
aug. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát keresgélés meg interjúztatás meg gyakorikérdések helyett ha mondjuk odamentél volna egy ilyen szerkentyűhöz és beledobáltad volna a flakonokat, majd kivetted volna a nyílásban megjelenő pénzescetlit, amivel a pénztárban fizethetsz vagy visszaadják. Semmi app meg QR kód.
aug. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
App meg QR kód nélkül is vissza lehet vinni. Beteszed őket az automatába, a végén pedig káosz egy cetlit, amit odaadsz a pénztárnál. A 70 éves szüleim nem tudják kezelni az okostelefont, de ez probléma nélkül ment nekik.
aug. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerűen betologatod a gépbe a dobozokat e végén egy gombnyomás kupon

Azt még el tudod költeni a boltban.Semmi kihívás nincs benne.

aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Gyerekek ez olyan egyszerű mint a pofon. Bedobod egyesével az automatába az üvegeket, ha valamiért nem jó neki, azt kiírja. Aztán ha kész rányomsz arra, hogy a boltban levásárolható utalvány kéred. Ennyi. Nem kell ezt túltolni. Nem agysebészet.
aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nálad más a probléma.

A visszaváltás tényleg nem bonyolult,odamész a géphez,berakod a palackot-még elindítani sem kell.

Az,hogy itt panaszkodsz,ahelyett hogy odamennél kipróbálni,nekem azt sugallja hogy belekényelmesedtél a saját unalmas,egyhangú,ingerhiányos életedbe,és mereven elutasítasz minden változást.

Személy szerint úgy gondolom,ez a visszaváltási rendszer egy f@szság,egy irányításmániás fazon agyszüleménye,és biztos nem menti meg a világot-de mivel nem hagyom a pénzem veszni,kénytelen vagyok belemenni a ránk erőltetett játékba.

aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!