Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Le van valahol írva normálisan...

Le van valahol írva normálisan, részletesen, hogy hogyan zajlik ez a flakon/doboz visszaváltás 50 Ft-ért?

Figyelt kérdés

Még mindig nem tudtam megpróbálni, pedig már egy vagon doboz, flakon meg hasonló gyűlt össze, itthonról is meg az utcán is találtam már néhányat.

Akár a neten keresgélek, akár élőszóban kérdezek, mindig annyi van hogy "használd az appot, QR-kóddal vissza tudod váltani".

Oké, de ennek mi a menete részletesen? Én nem értek ehhez a modern technológiai hülyeségekhez, mobilnetem sincs, miért nincs sehol leírva lépésről lépésre? Valaki aki váltott már vissza, le tudná írni részletesen, lépésenként, pontokba szedve hogy mit kell csinálni, onnét kezdve hogy kezedben a visszaváltandó doboz, odáig amíg nálad a pénz amit kapsz érte?

Megköszönném előre is!



aug. 10. 23:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

"Én nem értek ehhez a modern technológiai hülyeségekhez,..."


Ez arra utal, hogy egy idősebb személyről van szó, aki ideges lesz, ha valami újdonsággal találkozik, amit nem ismer. Tökéletesen megértem, ezért is linkeltem be a videót, amit szépen lepontoztatok, holott ott mutatja és magyarázza is a nő, hogy mit hogyan kell csinálni. Jó fej a 7. valsszado is a 70 éves szülőkkel, neki szeretném megemliteni, hogy az emberek nem egyformák. Nekem van 86 éves szomszédom, aki keni vágja a tablet és az okostelefon használatát, online vásárol és mindenütt bankkartyat használ, és van olyan hatvanas ismerősöm, akinek mobilja sincs, semmit nem ért a nethez és fizetéskor a lánya veszi fel neki a bankszamlajarol a pénzt.

aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
A 70 éves szülős vagyok. Lehet, hogy hülyén írtam, arra akartam utalni, hogy idősek is könnyedén tudják kezelni az automatát, nem kell miatta aggódni.
aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

12


Nem minden idős tudja könnyedén kezelni. Van aki agyon stresszeli magát az ilyenen

aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
Mindegy milyen irányban dugjuk be a műanyag palackot? Tetejét vagy alját kell a nyílásba helyezni?
aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
#14 Nekem vissza szokta nyomni, ha nem szájjal magam felé helyezem be a palackot.
aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Mindegy merre van a vonalkód, nem kell figyelni. De amúgy ha visszaküldi, beteszed újra, nem kell ezen parázni.
aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Bevallom, már én is öreg vagyok ehhez és türelmem sincs rendesen végignézni egyetlen erről készült videót sem.

Ezért, ha valamelyikben említik, akkor előre is elnézést, de még mindig nem értem:


Mit csinál az automata a "PET" palackokkal?

-Csak beleesik egy tárolóba? -> mert akkor az nagyon hamar megtelik.

(Gondolom az a probléma ezzel az egésszel.)


-Vagy összenyomja előtte a gép? -> akkor meg hogy? Kiszúrja előtte, hogy össze tudja nyomni? És, ha egyéb okok miatt nem tudja összenyomni, akkor lazítsam le a kupakot, az segíthet? (Csodálkoznék, ha így működne.)

aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

"ez a kód egyszer generálódik le, utána fix, ezért nyugodtan készíthetsz róla képernyőképet"

Ezért sem kéne minden egyes cselekedetre külön, helyet foglaló "appot" kitalálniuk. Miért nem lehet a repont.hu-n QR-kódot generáltatni és onnan elmenteni, kinyomtatni?

aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

"ezért is linkeltem be a videót, amit szépen lepontoztatok, holott ott mutatja és magyarázza is a nő, hogy mit hogyan kell csinálni."

"A nő" a Tiktokon azt mondta, hogy az utalásos lehetőség később fog csak működni. Meg azt, hogy januártól indul a rendszer. Nem indult. Meg azt, hogy a pénztárban készpénzre lehet váltani, amit viszont sokak szerint nem lehet

aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Meg azt, hogy hogyan kell behelyezni. Meg azt, hogy mit kell megnyomni. Meg azt, hogy mi van akkor, ha nem visszaváltható amit bele tesz. Tehát mindent, amire a kérdező kíváncsi
aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!