Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Budapesten sok hajléktalan...

Budapesten sok hajléktalan "MOHU-zik", ami tök jó. Nekik pénz, a környezet tisztul, pörög az újrahasznosítás. Hogy tudnám én is csinálni? Hol találják ezeket?

Figyelt kérdés
Sokat látok akár két szemeteszsákkal a buszon. Járják a várost, gyűjtik. Hol lehetnek a legjobb gyűjtőhelyek? Eszembe jutott, hogyha nem tudok mit kezdeni magammal, elindulok és gyűjtögetek én is. Azért minden kukát természetesen nem szeretnék kipakolni. Merre lehetnek a jó helyek?

aug. 3. 21:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%

"ma melóval simán meg keresel 25 ezret per nap nem éri meg"


Hol és milyen melóval? Balesetveszélyes, egészségre káros és fizikailag ERŐSEN megterhelő építőipari segédmunkával? Vagy szintén fizikailag ERŐSEN megterhelő költöztetéssel, rakodással, ahol ha meghúzod magad életre nyomorék maradhatsz meg akár hónapokra kiesel a munkából? (bejelentés, táppénz ilyeneknél nem szokott lenni, nem mintha az sokat segítene ha pl. albérletet tartasz fenn)


Általában ezek a munkák nem a SZAKmunkák (ahol szintén a jéghegy csúcsa keres olyan jól, amikkel szeretnek példálózni, egy burkolói/villanyszerelői/asztalosi/klímaszerelői papírral pl. elmehetsz segédnek, alulfizetett inasnak, nem csak te kapod a kevesebbet, de tied a rosszabb, veszélyesebb és egészségre károsabb része, vagy DIY hirdeted magad (sok sikert a Google-ben előre sorolódni), gyűjtöd a referenciákat (könyörögsz az anyagköltséges melókért, hogy ajánljanak páran, sok ismerőssel vagy széles kapcsolati hálóval rendelkező emberek, ja, meg persze eleve több százezer, kocsival együtt milliók állnak benne munkaeszközökben, ketyeg a KATA (akkor is, ha nincs munkád) és egy csomó mindenért felelősséggel tartozol, pl. mikor belefúrsz olyanba, ahol zárlatot vagy csőtörést csinálsz pedig nem a te hibád, mert ott nem kellene annak lenni, de mégis az van. Vagy beomlik a fal, mert szét van alatta rohadva a tégla és joggal közli a nénike, hogy "nem tetszik gondolni, hogy egy ekkora lyuk lesz a falban így késő ősszel" te meg próbálsz MgGuyverként alkotni valamit.


A kamukról nem beszélve, amik rabolják az időpontjaidat és a napjaidat, mert kimész címre, aztán nem nyit ajtót senki, telefonon meg kicsöng, aztán letilt, mert még arra sincs pofája, hogy közölje, hogy "Elfelejtettem vagy nincs rá pénz és sorry." vagy legalább 24 órával előtte lemondja.


Vagy mikor megcsinálod a munkát, aztán nem fizetnek ki, sok sikert behajtani bizonyos emberektől. Vagy előre kéred a pénzt, de akkor meg jóval kevesebb lesz a munkád, mert azokat a jóhiszemű embereket meg trükkös melósok verték át, akik nem teljesítették végül vagy nagyon kókler munkát végeztek. Itt is ugye minél nagyobb referenciád van és ismertebb vagy, - tehát ezáltal több, jobban fizető meló, amiből még válogathatsz is, így kevésbé vagy rászorulva 1-1 ügyfélre - annál jobban megteheted, hogy előre kéred.


Nem minden arany, ami kívülről fénylik.


De a diplomás oldalról is hosszasan mesélhetnék, hogy biológusként, vegyészként, kutatóként, tanárként (bár őket most eléggé megemelték) vagy szociális munkásként sokszor annyit nem keresel, mint egy Aldi pénztáros, ezért is mennek sokan diplomások is oda.


Úgyhogy nem reális, amit írsz, almát almával, körtét körtével hasonlítunk össze.

aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
54%
Ahol sok a turista, illetve rendezvényeken vagy olyan helyeken, ahonnan tipikusan nem fogod hazavinni (pl. zöldterületek).
aug. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Ahol sok a külföldi több van, de ott mást nem látni mint hajléktalanok + "átlag" emberek kukázzák össze úgyhogy ha nem jó ütemben mész alig találsz valamit szerintem. Nálunk voltak 10 napig barátaink Dániából és vittük őket erre-arra például a hidak közötti részen sétálva ( Erzsébet - Szabadság ) bicajjal hátizsákkal meg hatalmas zsákkal oldalán gyalog totál normális öltözetű emberek gyűjtögették flakonokat szemetesekből. Fővám téren a csarnok bejáratoknál, ahol Aldi van este 20-21 óra felé a csövik ülnek és amit kidobnak már szedik is ki nekünk kezünkből kérték el konkrétan.

Mentünk tovább Váci utcán ott is végig szedték ki, vissza mögötte utcán sétáltunk vacsi után na ott konkrétan 3-4 ember egymástól függetlenül kis elemlámpával tök profin "dolgozott". Szóval szerintem lehet jobban jársz máshol lehet nincs annyi kidobva, de ennyien nem is "foglalták le" területet.

aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Vonatokon sokat lehet találni, láttam a Déliben takarítókat, akik több ezret nyertek egy beváltás során. Ha van Pest vármegyebérleted,korlátlanul utazhatsz vele a megyén belül, szóval ha neked nem ciki, megérheti.
aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szigeten huszonezreket lehet most kaszálni, ha ügyes vagy.
aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Na, ma kipróbáltam. A 12. kerületben lakok egy elég jómódú hegyi részen, csak az utcám végére leérve összeszedtem két vászonzsáknyit, majd a villamosmegállóig még találtam. Belenéztem minden közkukába és házak elé kirakottba is, illetve egy CBA előtti kukában is sok volt. Ez egy 650 ft-os kör volt. Sajnos több olyat nem vett be a gép, amin amúgy rajta van a jel. Ez főleg borosüvegekre jellemző, annak ellenére, hogy valamelyik 71 forintos volt. A második kör a Gellért-hegy volt. Előző nap volt ott egy buli, barátnőmmel el is hoztunk onnan 600 ft-nyit, de csak egy vászonzsák volt nálunk. A hegyen nem volt már semmi, reggelre gondolom a főkefe is eltakarított mindent. Viszont a Szent Gellért tér környékén már voltak jó találatok, továbbá volt rendezvény a Műegyetem rakparton, ott is összeszedtem néhányat. A Móricz Lidlbe mentem, arrafelé is volt néhány palack. Akkor 550 ft-ot gyűjtöttem. Végezetül felmentem a Várba, ahol szintén rendezvény volt, voltak találatok, az is egy 550-es kör volt. Sok hajléktalan gyűjtögetett, a legkeményebb az volt, amikor láttam egy fiatalabb hajléktalant talicskával!! a Várban a Halászbástya körül, benne a teli szemeteszsákokkal. A csomópontokon pedig szinte földet sem ér egy kukába dobott palack, ott üres minden. Azért nem lehet vagyonokat keresni napközben, leginkább éjszakai rendezvények során lehet többezret összegyűjteni, de akkor nincs nyitva lévő automata, aki pedig nem az utcán él, nem viszi haza, ha nem a közelben lakik. Érdekes kísérlet volt mindenesetre. Persze nem rendszeresítem, de ingyen pénz, tisztul a környezet és újrahasznosulnak a palackok. Aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli! Nézem az arcokat is, turistás helyeken nem nagyon érdekelt senkit, mert a nyugat-európaiak hozzá vannak szokva ahhoz, hogy mekkora társadalmi különbségek vannak a nagyvárosokban és a legelegánsabb kávézók mellett ott fetreng egy hajléktalan éppen. Itt is sertepertéltek a Hiltonnál és nem érdekelt senkit, hogy épp a kuka mellett áll, miközben én kukázok ki egy palackot könyékig benne a szemetesben. A látványosságok felé viszont nagyon sok undorodó, megpotránkozó vagy épp lesajnáló tekinteteket láttam, hogy "jaj, szegény milyen fiatal és már kukázik", pedig ha tudnák, hogy egyébként egy privilegizált helyen lakok. Egyszeri kalandnak mindenképp jó volt, hasznos volt feldobni ezzel a napi egészségügyi sétát.
aug. 19. 21:53
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
#26 Én köszönöm az élménybeszámolódat! És én még mindig utálom visszavinni az üres üvegeket, palackokat, szóval szerintem erre simán lehetne valami kis vállalkozást építeni. Csak még mindig nem BP-n lakom, de én akár még fizetnék is pluszban azért, hogy elvidd a visszaváltósakat. Szerintem tényleg próbáld meg meghirdetni a visszaváltós elhordását, mint szolgáltatást, biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki utál ezzel b.szakodni. :D
aug. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Szerintem erre a legegyszerűbb megoldás, ami talán az ország minden pontján működik, hogy valamennyire külön gyűjti az ember és kiteszi a kuka mellé a rászorulóknak. Nekik sokat jelent.
aug. 20. 14:40
 29/31 anonim ***** válasza:
68%
Helyfüggő szabolcsban megvan a gazdája összesnek
aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ez jó élménybeszámoló volt hasonlót tapasztalok talán írtam is máshol már.

Annyit írnék a jövőre nézve ( bár ha jól értettem nem lesz több köröd, de hátha mégis), hogy vannak az egyutasok és többutasok. Írtad mit nem vett vissza a gép nos az pont többutas, ahogy pl a Piroska szörp üvege is ezeket csak ott váltják vissza, ahol forgalmazzák is. Egyutas esetén, mint pl az ásványvíz vagy energiaital, sörös stb. bárhova viheted.

Csak segítségnek. :)

aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!