Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Budapesten sok hajléktalan...

Budapesten sok hajléktalan "MOHU-zik", ami tök jó. Nekik pénz, a környezet tisztul, pörög az újrahasznosítás. Hogy tudnám én is csinálni? Hol találják ezeket?

Figyelt kérdés
Sokat látok akár két szemeteszsákkal a buszon. Járják a várost, gyűjtik. Hol lehetnek a legjobb gyűjtőhelyek? Eszembe jutott, hogyha nem tudok mit kezdeni magammal, elindulok és gyűjtögetek én is. Azért minden kukát természetesen nem szeretnék kipakolni. Merre lehetnek a jó helyek?

aug. 3. 21:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem próbáld meg hirdetni a szolgáltatást, simán lehet rá igény. Én például utálok üvegeket, palackokat visszavinni, de megteszem, mert próbálom én is védeni a környezetet. Az érte kapott pénz nem érdekel, el is szoktam felejteni odaadni a cetlit fizetéskor és már úgy megyek vissza és adom oda valakinek, hogy vásárolja le.


De ha valaki vállalná, hogy elviszi helyettem a visszaváltós cuccokat, simán neki adnám, nem kérnék cserébe semmit és ő is jól jár, mert ő meg le tudja a boltban vásárolni. A gond, hogy én nem Budapesten lakom, úgyhogy hozzám sajna nem tudsz jönni. :(

aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

A Szabadság téren dolgozom, és arra fele nem viccelek, full normálisan öltözött, ápolt emberek bányásszák a kukákat védőfelszerelésben.

Gondolom ahol sok a külföldi turista, jobban pörög, főleg ebben a melegben.


Viszont akárhogy számolom, thagyományos munkával azért jobban meg lehet élni... Persze ez is pénz.

aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
76%

Szórakozó és bulihelyekről. Egy ivóshely nem fog ezzel szórakozni, ráadásul nekik is jó, ha valaki elviszi és így nem telik meg a kuka.

Meg menzákról, ott sem szórakoznak a palackokkal.

aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
A múltkor a központi Szabó Ervinnél kukázott egy teljesen kulturált külsejű (egyértelműen nem hajléktalan) pasas.
aug. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Így nyáron a belvárosban rengetegen vesznek fél literes italt, turistás helyeken, metróállomásoknál tuti rengeteg van.
aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
46%

3


Tévedés.

aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Szabadtéri rendezvényeknél.
aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Sokan azért túrjak a kukát de egy falunap.vagy gasztrofeszt után aratás van.
aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%
Nem fogsz ebből megélni. Ez egy ideiglenes állapot, amíg az emberek meg nem szokják az új rendszert. Most még többnyire csak azok a palackok visszaválthatók amiket útközben vesz az ember, azokat meg sokan inkább nem viszik haza. De majd ha az otthon fogyasztottak is visszaválthatók lesznek, az már van az az összeg amit nem fognak veszni hagyni és azok mellett elfér az a pár fél literes is amit útközben vesznek. A turisták meg majd figyelik hazájuk logóját, például én olyat vettem most amin a magyar mellett a horvát logó is rajta van. Valószínűleg ez idővel menni fog visszafelé is, így külföldön is lesznek olyanok amiken a magyar logó van. Ha olyat veszek hazaútra akkor nincs pénzkidobás, sőt jól is járok, mert a horvátoknál kb 20-25 Ft a betétdíj, itthon meg 50 Ft-ot kapok majd érte, megduplázom a pénzem.
aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem Magyarországon élek, nálunk évek óta visszaválthatóak a műanyag palackok és egy ideje az aludobozok is. Van egy kollégám, aki gyűjti az utcán eldobottakat, illetve van olyan kuka, ahonnan ki is szedi őket. Havi pár eurót szed össze belőle, eddig 10 körül volt neki a legmagasabb bevétele.
aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!