Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Budapesten sok hajléktalan...

Budapesten sok hajléktalan "MOHU-zik", ami tök jó. Nekik pénz, a környezet tisztul, pörög az újrahasznosítás. Hogy tudnám én is csinálni? Hol találják ezeket?

Figyelt kérdés
Sokat látok akár két szemeteszsákkal a buszon. Járják a várost, gyűjtik. Hol lehetnek a legjobb gyűjtőhelyek? Eszembe jutott, hogyha nem tudok mit kezdeni magammal, elindulok és gyűjtögetek én is. Azért minden kukát természetesen nem szeretnék kipakolni. Merre lehetnek a jó helyek?

aug. 3. 21:16
1 2 3 4
 11/31 Benyovszky Oszkár válasza:
27%

Valami gazdag negyedben próbálkozz, ott jól lehet keresni.

De az ilyen bevétel amire ők tesznek szert, max pár ilyen kis üveges égetett szeszre elég, és egész nap csinálják szinte.

aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha neked megér 2-300 forintot hogy megalázd magad, hajrá
aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

A jó hely ismerete önmagában nem elég. Ami fontosabb, az az időzítés. Hiszen ugyanazokat a helyeket mások is felkeresik.

Amúgy az adott környék jellege (gazdag környék, lepukkant környék) nem igazán számít szerintem. Lepukkant, ámde forgalmas helyeken (is) lehet sokat gyűjteni. A gazdag környékekről nem tudom elképzelni, hogy ott csak úgy eldobálják az energiaitalos dobozt, hiszen az átmenő gyalogos forgalom jóval kisebb ott, mint például a Nagykörúton.

Azt sem gondolom, hogy idővel majd visszaesik a "kínálat" az utcákon. Bizonyos fogyasztói csoportokhoz fix magatartási minták tartoznak. Például, aki útközben megveszi a sört vagy az energiaitalt, az nem fogja őrizgetni az 50 forintokat. Már most is azt látom, hogy a tudatos visszaváltó emberek elsősorban a PET palackokat viszik vissza. Ilyet alig látni eldobva. Amiből viszont sok van, azok az aludobozok. Elsősorban energiaitalok, másodsorban sörök. Ezeket nem fogja őrizgetni az emberek jelentős része, ha közterületen fogyasztja el. Az energiaitalokra ez amúgy eléggé jellemző. Jártában-keltében issza meg az ember, aztán eldobja (már aki.) Most még bátrabban fogják eldobni, hiszen tudják, hogy úgyis összeszedik utánuk. Tehát fogyasztói oldalról az 50 forintot áremelésként fogják fel azok, akik nem bajlódnak az őrizgetéssel és visszaváltással.

aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
36%
Ha találok az utcán én is felveszem
aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
11%
14es ha annyira rászorulsz adok én neked 50 forintot ne égesd magad.
aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
82%
#15 Szerintem baromi rossz hozzáállás a tied. Emellett rohad ellenszenvessé is tesz téged.
aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Minimálbéres munka többet fizet.


10 ezer forintért 200 dobozt kell gyűjteni, sok szerencsét 🤣🤣🤣

aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

#17: Engedd el. A napi bounty meg a gamification hatás miatt ez most tök buli fiatal srácok meg lányok körében, az is csak addig, amíg majd valamelyik puhos cigány be nem veri a fejét az egyiknek, miután rárepültek, mint tették azt anno az FKF-es lomtalanításokkor szervezett formában.


Akiknek abból áll az élet, hogy amúgy is lebzselnek egész nap és felnyalják a támogatásokat a sok pulyára, némelyik fogyatékoskártyájával még ingyen is utazgatva, azoknak ez nettó profit, ül majd a tetovált dagadék a széken, a kis mauglik meg majd gyűjtik neki szorgos hangyaként, igazi családi program, nem csak ingyen van, de még pénzt is keresnek vele.

aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Lazy Lover ***** válasza:
33%
Hát nálunk sokan ki dobják a szelektív kukába vagy szét dobálják az utcán de nem buli gyűjteni 50 Ft az semmi ma melóval simán meg keresel 25 ezret per nap nem éri meg
aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, nem MOHUznak hanem kukáznak...
aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!