Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Savanyú tejet kötelező visszav...

Savanyú tejet kötelező visszavennie a boltosnak, ha a szavatossági dátuma szerint még 2 napig jó?

Figyelt kérdés
Zacskós tejet vettem és mind a 3 liter savanyú, pedig a szavatossági dátum szerint még 2 napig jó lett volna. Nem vagyunk eleresztve, hogy 3 litert csak úgy kiöntsek a csapba. Szerintem a nagy melegben nem úgy hűtötték vagy szállították a tejet, mert nem hinném, hogy az alatt a 10 perc alatt, amíg hazaértem a boltból, addig romlott meg. Szerintetek vigyem vissza a 3 nyitott tejet a boltba? Mert azt is mondhatják, én voltam a hibás és nem raktam azonnal hűtőbe.
2010. júl. 9. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
"pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el"...ezt már ki se lehet írni, amúgy is csak a visszajáróra vonatkozott ;)
2010. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A pénztárnál hiába reklamálsz (legalábbis a nevezett hipermarketben), mert már nem minuszolhatják le a tételt, csak a vevőszolgálatra küldenek minden panasszal.
2010. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ne a boltosokat hibáztassátok, mert nem ők találják ki ezeket a hülyeségeket. Én is boltban dolgozom, és az lenne a normális, ha visszavennék mindenhol (mi mindig visszavesszük), de az ilyen esetek általában gyártási vagy csomagolási hibák. Régebben tartottuk egy bizonyos magyar márkának a habos pudingját, amit rendszeresen hoztak vissza a vásárlók, hogy romlott. Legtöbbször aznap, amikor hozzánk kiszállították. És nem volt lejárva, de a "kedves" vásárló mégis velünk ordibált, pedig nem mi tehettünk róla, mert nem láttuk kívülről, hogy savanyú. Betelefonáltunk a gyártóhoz, akik mondták, hogy nem tehetnek semmit, és leráztak minket. Azóta nem rendeljük azt a terméket.

Szóval nekünk is meg van kötve a kezünk, és nagyon örülnék, ha azok az emberek, akik még soha nem dolgoztak élelmiszerboltban, nem mindig csak az eladókat hibáztatnák mindenért, akik 80 ezer forintokért gürcölnek heti 6-7 napokat olyan tulajdonosoknak, akiknek 15 életre is bőven elég pénzük van már, de az sem elég nekik...

2010. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!