Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Savanyú tejet kötelező visszav...

Savanyú tejet kötelező visszavennie a boltosnak, ha a szavatossági dátuma szerint még 2 napig jó?

Figyelt kérdés
Zacskós tejet vettem és mind a 3 liter savanyú, pedig a szavatossági dátum szerint még 2 napig jó lett volna. Nem vagyunk eleresztve, hogy 3 litert csak úgy kiöntsek a csapba. Szerintem a nagy melegben nem úgy hűtötték vagy szállították a tejet, mert nem hinném, hogy az alatt a 10 perc alatt, amíg hazaértem a boltból, addig romlott meg. Szerintetek vigyem vissza a 3 nyitott tejet a boltba? Mert azt is mondhatják, én voltam a hibás és nem raktam azonnal hűtőbe.
2010. júl. 9. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan boltban vetted, ahová rendszeresen jársz, tuti, hogy visszaveszi. Meg lehet nézetni vele egyet a még üzletben levő tejekből, ha nem rendszeres vevő vagy. Kb. 2 hete nálunk egy teljes szállítmány savanyú volt, lehet itt is ez történt. Egyébként is próba-szerencse.
2010. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza!
2010. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vették vissza a házunk alatti boltban, ahova rendszeresen jártam (addig) a penészes tejfölt, arra hivatkozva, hogy lejáraton belüli. Kb. 1 órával korábban vettem náluk, tehát nem nálam virágzott ki.

Beírtam a vásárlók könyvébe, és azóta nem vásárolok ott.

2010. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem csak Te viszed ma vissza, nem lesznek meglepődve.
2010. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Hivatalosan nem kell visszavenniük, mert csak addig felelnek a minőségéért, amíg kiválasztod a pultból. Viccesen hangzik, de nekünk ez volt a magyarázat, amikor ugyanígy jártunk.

Sőt, az auchanban pl. a túlszámlázott(!!!) tejterméket vagy húsárut sem veszik vissza, arra hivatkozva, hogy azzal, hogy kivetted a hűtőpultból, megszakítottad a haccp láncot. Emiatt levelezünk velük egy pár hete (ma továbbítottam az egészet a fogyasztóvédelmiseknek, mert besokalltam).


A kis boltok - ha rendszeres vevőjük vagy - ennek ellenére visszaveszik.

2010. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
túlszámlázottat minek vennék vissza? ki kell fizessék a különbözetet, ami a kiírt ár és a beütött ár közt van...
2010. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja egyébként igen, kötelező visszavennie, mert hibás árút adott el, aki nem hiszi járjon utána a fogyasztóvédelmiseknél
2010. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem visszavették a penészes túrórudit
2010. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

19:44-nek, hosszú, azért nem akartam mindent leírni. A lényeg, hogy többször előfordult (csak az említett lánc egyik áruházában), hogy mást ütöttek be, mint ami a polcon volt. Általában rendesen visszafizetik a különbözetet, de múltkor nem így történt. Amikor visszamentem megnézni (bizonytalanra nem reklamálunk, csak ha biztos az igazunk), még ott volt az akciós árcímke, rendben, az én igazammal. Amikor reklamáltunk a vevőszolg.-on, kitelefonáltak a polcfelelősnek, azok meg közölték, hogy nincs kint ilyen akció. Odamentünk újra és lám, le volt szedve. Erre vissza akartuk adni az árut - minthogy nem tudtuk az igazunkat bizonyítani, de közölték, amit már leírtam.

Utoljára már trükkösek voltunk, úgy jöttünk a vevőszolg-ra reklamálni, hogy az egyik akciós címkét magunkkal hoztuk, kifelé az őrnél jöttem ki és felmutattam a címkét, hadd lássa, hogy bentről hozom. Persze ugyanaz a sztori, telefon, majd közölték, hogy nincs ilyen akció, biztosan rosszul láttuk (több címke is bentmaradt). Erre elővettük a címkét :=). Rögtön visszaadták a pénzt.

2010. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

vidd vissza, szerintem visszaadják az árát.


előző!

gondolom azért nem adták vissza a pénzt, mert ugye "pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el".

én sem értek velük egyet, de rögtön fizetéskor kellett volna átnézned a blokkot, amíg ott vagy a pénztárnál.

2010. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!