Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tapasztalt nők! Ti hogy...

Tapasztalt nők! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
ha havonta mentek vásárolni szerintetek mi a legfontosabb élelmiszer a háztartásban???
2010. febr. 20. 20:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

21:14 nagyon okosan írta, hogy kell otthon kész kajának lenni, de érdemes úgy csinálni, hogy te otthon előre bepanírozod és lefagyasztod a husit. Amikor meg vészhelyzet van csak kisütöd. Fasírtot, rántott húst, rakott káposztát ilyesmit el lehet raktárazni.

Én mindig a Lidl-be vásárolok, mert itt csak az van (kisváros), kb azokat amiket leírtak: liszt, cukor, olaj, rizs...stb. Ez kb 10-12 e ft/hó, de pl én itthon sütöm a kenyeret is. Nagy bevásárlás után ritkán járunk boltba, csak húsért vagy szalámiért, de muszáj hogy céltudatosan otthon megnézze az ember mi kell otthonra és csak azt venni, mert különben minden baromságot meg lehet venni általában tök feleslegesen.

2010. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem 3-an vagyunk, gyerek másfél éves.
2010. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Olyan 45-50 E megy el kajára. 3 felnőtt, egy baba(ebben mondjuk benne van az ő pelusa, törlőkendője, bébiétele is.)
2010. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
szia, 20:14-s vagyok. Én szinte mindent lefagysztok, krumpli kivételével, az nem jó ízű felengedés után. Szoktam lefagyasztani bekevert fasírtmasszát, bepanírozott húst, maradék pörköltett, amiből felengedés után lehet gulyásleves is,kisütött palacsintát , sőt húslevest is ...
2010. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! tapasztalt asszonyytársaim már szinte mindent leírtak, csak annyit, hogy én mindig akciós dolgokkal spaizolok be, tehát az alapvető cuccokat is.fagyasztani is minden félét szoktam a krumplit, répát, hagymát kivéve, mert ezek mindig kapghatók és elállnak. ha jó árban találunk / férjem is segít / húsokat, többet veszünk és kiporciózzuk adagokra. van egy tekercs öntapadús ragasztó papírom, mindenre ráírom, hogy kb. mi

pl.ragu, pörkölt. még egy marékra valót is elteszek, egy kisebb adag levesnek jó. ,mindent kicsontozok, a csont is

jó leves alaplének.pl. a lapockáról levágom a kövéret, kisütöm egy hangyányi zsíron és mondjuk megvan a pörkölt alá való saját zsír.semmit nem dobunk ki, minden kis adag maradékot is lefagyasztok, hétköznap valamire jó lesz, kiegészítve esteleg valamivel, vagy feldúsítva.maradék sültekből, májból, szendvicskrém lesz tojással, mustárral , tejföllel dúsítva.

vénségemre nagyon meg kellett tanulnom spórolni, és hát bizony a kaján lehet, de nem, mindegy , hogyan.

muszáj paraktikázni, hogy a család ne érezze a pocakján a válságot.

üdv.egy nagyi

2010. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
hát naon szépen köszönöm kedvesek vagytok gyüjtöm a jó ötleteket hogy ne drágán vásároljunk,mert sajna sok felesleget megvettünk és utána szt hittem felrobbanok hogy milyen sokba került !cupp kellemes hetet,
2010. febr. 23. 12:39
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

Mi azzal spórolunk, hogy kaját rendelünk, a legtöbb ételfutárnál 600 forintért lehet kapni levest és másodikat. Persze hétvégén főzök, de hihetetlen, hogy mennyi időt és energiát lehet ezzel megspórolni, ill. nem kell naponta összességében kb. 3/4 órát mosogatással tölteni!

Egyébként, ami mindig van itthon:

ásványvíz, kávé, rizs, tészta, vörös - és fokhagyma, tej, margarin, kenyér, konzervek, olaj, paradicsompüré, mustár. Kb.

A fagyasztóban néhány adag hús és virsli.

2010. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,már haladok sok minden jót begyüjtöttem,cupp
2010. márc. 5. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!