Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tapasztalt nők! Ti hogy...

Tapasztalt nők! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
ha havonta mentek vásárolni szerintetek mi a legfontosabb élelmiszer a háztartásban???
2010. febr. 20. 20:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
80%

Szia!

Több fontos alapanyag van a háztartásban, mint liszt, cukor, só, krupli, rizs, tészták, búzadara.

Tej, tejföl, sajt, joghurt stb..

Itt most felsorolhatnék még jópár dolgot ami nálunk alap a háztartásban.

Én hetente járok nagybevásárolni, és szinte mindíg ugyanazt veszem.

Jelenleg nálunk a legfontosabb élelmiszer a banán, és a paprikás vastagkolbász, mert a lányom ezeket hajlandó megenni. Lehet, hogy jövő hónapban más lesz műsoron:)

2010. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig legyen otthon cukor só, liszt, rizs, olaj, tejföl,tej,tojás. Ha ezekből vészesen fogy már be is spájzolhatsz belőle. Zöldségfélékből az alapvetőek, mind krumpli, sárgarépa, gyökér. Húsból én keveset veszek, anyukám neveli csirkéket, havonta egyszer veszünk sertést a változatosság kedvéért. Ilyesmi, hogy kenyér, felvágott, vaj, ezeket a heti kisbevásárlásokon intézem el.
2010. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kéthetente van nagyobb bevásárlás.

Akapvető élelmiszerek,ami mindig kell itthon:liszt,cukor,só,rizs,zsír,olaj,zsemlemorzsa,búzadara,fűszerek,száraztészták,gombakonzerv,sűrített paradicsom,kávé,kakaó stb.Húsok,amit lefagyasztok.

Ha valamelyikből az utolsó adagot öntöm a tartóba,felírom egy listára,hogy a vásárláskor tudjam,mit kell vennem.

Így mindig van otthon minden,ami kell.

2010. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Étolaj, liszt, zsemlemorzsa, vaj, vagy margarin, wc papír, tojás, hús, virsli, szappan, tusfürdő, burgonya, zöldségfélék, konzervek, bab, borsó, tsztitószerek, mosogató, száraztészták, kockacukor, kávé, ha iszol, majonéz, mosópor. Más most nem jut eszembe.
2010. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én megtanultam, hogy a fagyasztómban mindig legyen kész kaja, akár bolti zacskós fagyasztott, akár olyan amit én csináltam, csak le van fagyasztva, ez bármikor nagyon jól jöhet, ha vészhelyzet van, enni meg csak kell.
2010. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 részre osztom. Vannak az olyanok, amik mindig kellenek. Pl. fűszerek, olaj, liszt, só, cukor, rizs, kávé. Vannak, amik főznivalók: húsok, zöldségek(s.répa, krumpli, bab, borsó, zöldségkeverék, gomba), tejtermékek(túró, tej, margarin, tejföl). És vannak a "hírtelen megehetők": felvágott, szalámi, sajt, virsli, májkrém, joghurt, paprika, paradicsom, uborka, egy kis gyümölcs.

Persze mindemellé ásványvizek, gyümölcslevek.

Kezdek leszokni a napi kis vásárolgatásokról, mert olyankor mindig veszek pluszba valamit és csak viszi a pénzt.

2010. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit már felsoroltak előttem:wc- papír,mosópor,mosogatószer,öblítőszer,tisztítószerek,szappan,sampon,kávé,tea,liszt,tojás,zsemlemorzsa,fűszerek,gyufa,alufólia,szemeteszsák,felvágott,vaj,kenyér és tej,ilyesmik.
2010. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
hát nagyon szépen köszönöm kiváncsi voltam ki hogy éli meg a bevásárlást mert néha azt is megveszem amit nem kellene és ilyenkor sok pénz kimegy nagyon sokat segítettek köszönöm tényleg
2010. febr. 21. 08:37
 9/18 A kérdező kommentje:
21:14 és mi az amit érdemes és le lehet fagyasztani mert ezzel is jót teszek nem dobom ki az ételt!Köszi előre is,
2010. febr. 21. 08:43
 10/18 A kérdező kommentje:
jaa és kb mennyit költötök vásárlásra tudom h ez attól függ hogy mit vesztek,de kb mennyi és hány személyre?
2010. febr. 21. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!