Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti_ hogy csináljátok? Nem jut...

Ti_ hogy csináljátok? Nem jut el az agyamig:S

Figyelt kérdés
Ti hogy spóroltok? pl: vásárlásnál,főzésnél, mindenki tud csak én nem :// h csinálják akik spórolnak?
2011. máj. 14. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Hosszabb időre kitalálom mi a kaja, és egybe vásárolok be


Nagy adagokat főzök, kiporciózom és lefagyasztom


Olcsó ételeket főzök


Nem eszek húst

2011. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

előre megtervezem a menüt

próbálok nagyobb kiszerelésbe venni és azt megcsinálni csak másképpen

olcsóbb élelmiszereket veszek

pl: hétfőre már elterveztem hogy paradicsomleves lesz rizseshússal, kedden főtt krumpli paradicsommártással és húsgombóccal(rizseshúsból, levesből az alapanyag)

szerdán lencseleves füstölt csülökkel túróstészta, csütörtökön krumplileves lesz maradék csülökből és hozzá túrós/kakaós/lekváros pogácsa-így fél kilo túrót vettem nem vész kárba és olcsóbb

pénteken tojásleves, főtt krumpli, főtt tojás és spenótfőzelék, szombatra tepsis csirke rizibizivel szerintem spárgalevessel, vasárnap pedig rakott spárga túrós-epres tortával:)

2011. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd..nekem is idő kellett míg rájöjjek pár dologra. Listával megyek vásárolni, előtte megtervezem a heti menüt, ügyelek rá, hogy zöldség és gyümölcs minden hétre jusson, nem veszem meg ettől függetlenül a víz ízű pradicsomot, hanem akkor inkább kevesebbet de jó minőségűt. Vajhoz is ragaszkodom , képtelen vagyok gagyi vajnak nevezett valamit a családom elé rakni. Amin spórolok és ahogy azok a következők.

-Éjjelre mindent kihúzok, hűtő kivételével a konektorból(látszik a villanyszámlán is)

-Házi tejet veszek, ebből készítek tejfölt, kefírt és joghurtot(nagyon finom)

-saját magam sütöm a kenyeret, így kb 130 ftba kerül egy majdnem egy kilós kenyér:) Limara oldalán nagyon jó kenyérrecepteket találni

-piacon gazdáktól megveszem a petrezselymet, kaprot, felaprítom és fagyasztom, így van mindig mihez nyúlni

-répát, zöldséget szintén betárazok a fagyóba,ja meg húst is

- ha főzök valamit pl töltött káposztát pár darabot lefagyasztok abból is, és így ha végszükség van akkor is van kaja

-rántottát amikor csinálok pici tejet is öntök a felvert tojásba, ezzel kb két tojást megspórolok, mennyiségileg annyinak tűnik mintha bele tettem volna.

-nyár végén veszek paradicsomot, paprikát, és teszek el üvegbe lecsót télére.

-lekvárt is szoktam főzni, vannak olyan receptek mint pl a narancs lekváré, hogy alig kell bele cukor tehát még gazdaságos is.

-családi döntésre beszüntettük a hétköznapi tévézést, csak hétvégén lehet nálunk, ezzel is rengeteg energiát takarítunk meg, mondjuk ennek nem ez volt a fő oka, hanem a gyerek, sokkal jobb a tanulmányi eredménye is mióta ez a rendszer nálunk, többet is foglalkozunk egymással, minden este összeül a kis család és játszunk, társasok, kártyázás, stb..

-éhesen sose megyek vásárolni, mert akkor becsúszik pár olyan dolog ami nem létszükség de sajna a mi költségvetésünkhöz luxus lenne. Minden tervezés kérdése, tényleg úgy érdemes elindulni vásárolni, hogy meg van a heti menü terve, és azon kívül semmi másra rá sem szabad nézni, eleinte elcsábultam én is , jajj ez akciós alapon, de most már nem:) meg lehet tanulni tudatosan vásárolni.

2011. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Főzésnél úgy, hogy olcsóbb ételeket főzök: húsleves pl. farhátból, zöldségleves, főzelékek, rakott zöldségek (az még kb. egy hónap, mire olcsó lesz, de akkor nagyon), de igazából még a sült hús sem drága, csak érdemes akciósat venni.

Vásárlásnál úgy, hogy egy héten csak egyszer megyek boltba. Nem mondom, hogy nem csábulok el valamire - de heti egyszer megengedhetem magamnak.

Máskor meg bolt közelébe sem megyek, ezzel időt is spórolok.

2011. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ((: én nem igy csináltam. naponta megyek vásárolni,probálok olcsóbbat venni és abból többet, stb. de köszönöm :) jöhet még :D
2011. máj. 14. 22:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám azt mondta: aminek 400 ft alatt van a kilóára, azt megvehetem Ezt tartom szem előtt.

S azt esszük, amit vettünk.

alma, krumpli, káposzta, tészta, bab


fehérje, az 1000 Ft alatt:

túró, húsok, kolbász, májkrém


tojás, tej

2011. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
sokkal többet költessz, ha minden nap vásárolsz. Naponta csak a kenyeret, három naponta tejet, hetente zöldséget. Havonta tisztítószert, alapélelmiszert, húst. Eg y idő után jobban kijössz. A húst porciózva kell eltenni. Egy kiló darált húst négy adagban, s négy héten van belőle rakott étel vagy feltét.Makaróni.
2011. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fentieken túl: (gázt + időt spórolsz)

ha tudom, hogy pörkölt nokedlival, a nokedliból már eleve annyit készítek, hogy a következő nap valami leves + tojásos nokedli legyen.

ha sült mellé hagymás törtkrumli, abból is annyit készítek, hogy másnap krumplis-tészta.

pörköltet mindig úgy készítek, hogy egy részét félreteszem a fagyasztóba, legközelebb abból lehet húsos káposzta, vagy pirított tarhonyával összefőzni.

A hűtőmön van egy jegyzet-tömb tollal, ha főzés közben azt látom, hogy valami elfogyott, rögtön felírom, így a "bevásárló listámból" nem marad ki


Van, aki a mosógépből a második mosólét felfogja vödörbe, az jó a folyosót, stb. felmosni, ill. a WC-nél a kisebb dolgokat leönteni.

Ha még eszembe jut valami, írok!

2011. máj. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, hogy milyen környezetben élsz. Ha kertesházban. akkor a konyhakert sokat segíthet. ha a szomszéd olyan, és közel lakik, közösen dobhatjátok össze az internet költségeit közös wifivel. Vegyszeren is rengeteget lehet spórolni.

http://www.youtube.com/watch?v=pMds0jTkEWU

A bevásárlólista az alap!!!

Az órás mikrónak magas a készenléti ideje, külön kapcsológomb kell neki (amúgy is egészségtelen).

Ha elemet kell használnod valamibe akkor vegyél akkut, és töltőt. sokszor töltheted, és a környezetet is kíméled.

a közelbe ne menj autóval, ikább tömegközlekedéssel, vagy ha nincs bérleted, biciklivel. Egy kis keksz, csapvíz flakonban mindig legyen nálad, hogy ne csábulj el, ha rádtört az éhség, szomjúság.


Nem sajnáltam a zöld kezet a jó hozzászólóktól :)

2011. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok) Ha van adósságod, lehet, hogy érdemes lenne újragondolni. hány adósságod van, milyen feltételekkel... lehet, hogy egy adósságrendező hitel is nagy segítség lenne.

Ajánlom még az

www.ad6kap6.hu

oldalt

2011. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!