Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ettetek már lazacot? Ha igen...

Ettetek már lazacot? Ha igen akkor milyen alkalommal?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 07:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran eszek, na nem azért mert sznob vagy gazdag lennék, Finnországban élek is itt a lazac, olyan, mint a csirkemell otthon. Tegnap is az volt a vacsora egy kifilézett majdnem egy kilós lazac olcsobb volt (6,10 Euro), mint a legtöbb hús vagy hal. Egyébként nekem nem tartozik a kedvenceim közé, pedig nagy hal rajongó vagyok. Egyébként láttam egy filmet a lazac fogyasztásról, hogy az északi országokban mennyire fontos szerepet tölt be, mondván, hogy bárki számára elérhető, egészséges és tápláló. Szóval nem mindenhol számít különlegesnek a lazac.
2012. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran eszek. Kis darab, vajon megsütni, só bors. Salátával, pici citromlével meglocsolva. De füstölt lazac is finom, pirítóson, krémsajttal.
2012. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én heti 2-3 alkalommal eszek halat. Ebből egyszer, tuti lazacot. (E-food-tól rendelem. Nagyon finom, meg vagyok elégedve az összes hallal.)
2012. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek koromba nagyon sokat ettünk. Nagyanyám egy finnhez ment hozzá és kint is éltek Finnországban, amikor jöttek haza mindig hoztak tonnaszám lazacot meg kaviárkrémet. Most már csak a mostohanagyapám él, de ő meg már nem jár Magyarországra. Évek óta nem ettem már fincsi füstölt lazacot pedig annyira szeretem. Itthon iszonyú drága. Karácsonykor viszont mindig sült lazac és kapormártás a menü. :)
2012. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

igen, sokszor, nagyon szerettem

utoljára kb 2 éve ettem az Ikeában, amitől egész éjszaka hánytam, ájulásig, azt hittem elpatkolok, már a mosdóig se volt erőm elmenni...

azóta nem ettem, nem is tervezem mostanában, mindaddig, amíg eszembe jut, ahogy hányás közben még az orromon is lazacdarabok jöttek (bocs)

2012. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen ettem már! Nagyon finom hal! Szoktunk csak úgy venni alkalom nélkül is. De van mikor Karácsonykor ez volt az egyik menü.
2012. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Én is sokszor eszem, de én is csak azért mert Norvégiában élek, és a Finnek-hez hasonlóan itt is jó áron van a lazac. Viszont amíg otthon éltem sosem!!!! ettem. Pedig imádom a halat. Kíváncsi voltam, hogy változott-e a szitu vele.
2012. nov. 23. 14:20
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, 50%-al le volt árazva, úgy voltunk vele, most vagy soha.
2012. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!