Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyit költötök havonta ételre?

Mennyit költötök havonta ételre?

Figyelt kérdés
Most költözünk először albérletbe, 2-en vagyunk, mennyi pénz megy el átlagosan ha 2 emberre van főzve?
2012. nov. 9. 12:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%
Ja értem, azt hittem, az egészséges kommentre reagáltál.
2012. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyban vásárolok, és keresem az akciós dolgokat. Megveszek 2-3 kg húst, és azt kisebb adagokban lefagyasztom. Akárhogy spórolok nem jövök ki havi 30ezerből. Pedig mi sem iszunk üditőket, csak a legolcsóbb ásványvizet, ha süteményt akarunk enni, akkor én sütöm, stb. Le a kalappal azok előtt akik igy be tudják osztani a pénzüket. Persze nem azokról beszélek, akiknek sajnos nem jut, azért nem vesznek. Sajnos ismerek olyanokat, akik napokig éheznek, mert még kenyérre sincs pénzük, nem hogy egészséges kajára.
2012. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem is számítottam ilyen sokra!! :) Ment mindenkinek a zöld kéz, majd próbálok az átlaghoz igazodni és kihozni a legjobbat a megfelelő árból :)
2012. nov. 9. 23:13
 24/33 anonim ***** válasza:

Pl. ásványvíz minek? Ha csak nem valami nagyon rossz helyen élsz, a csapvíz teljesen megfelel.


(Napi 2 liter per fő, 28 liter két személynek egy hétre.)

2012. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki spórolni akar, kezdje ott:

- amikor kifizette a csekkeket és amiket kell, a maradéknak minimum 10 %-át tegye félre váratlan kiadásokra. Persze, ha tud, lehet ennél többet is.

- majd nézze meg, hogy a következő fizuig, (nyugdíjig) hány hétvége van hátra, és a pénzét ossza el annyira hétre, vagyis csináljon belőle "heti keret"-et!

- én általában pénteken döntöm el, hogy szo-vasárnap mit fogok főzni, és akkor vásárolok be ahhoz. Persze megnézem, hogy mi van meg hozzá, és cetlire írom, ami még kell. Mindig úgy főzök, hogy abból még egy napra való kaja kijöjjön. Az azt jelenti, hogy a hét 7 napjából már 4-re megvan a kaja. A többire pedig majd eldöntöd még hét közben.

- szigorúan csak azt vedd meg a boltban, ami a cetlin van, ekkor tudsz rengeteget spórolni. Persze, ha valahol belefutsz valami akciósba, akkor abból bevásárolsz, de akkor azt is tudod, hogy a köv. hetekben ennek a Ft-ját már elköltötted, tehát az a pénz félre-rakható.

- és tarts egy jegyzet-tömböt + tollat a hűtő tetején, hogy főzés közben, ha azt látod, hogy valamiből vásárolni kell, azt rögtön felírod, ez lesz a köv. vásárlásod cetlije.

- a heti kaja-pénz-keret tartása sokkal könnyebb, mintha egyben van a pénzed, hó elején költesz, hó végén pedig csak nyelsz, de nem eszel.


Nekem ez a módi rengeteget segített abban, hogy ne költsek vég nélkül. Aki akarja próbálja ki, talán neki is segít.

2012. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Négyen vagyunk kb 150 ezer, két főre szerintem elég 80 ezer.
2012. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Én is ásványvizet iszom és pont azért mert a munkahelyem által tudom, hogy a csapvíz szűrőrendszere nem szűri ki a vízbe került hormonokat....szóval, az ásványvíz nálunk is alap. :)
2012. nov. 10. 10:34
 28/33 A kérdező kommentje:
KÖszi 7:49-es!
2012. nov. 10. 10:36
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, hidd el bele lehet jönni, és nem is fogsz nélkülözni, mert egy idő után azért csak-csak szaporodnak az akcióban vásárolt "tartalékok", és szépen lassan kiderülnek, milyen sokminden nélkül símán meg lehet lenni! :))))
2012. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
84%
Mi ketten költünk el 125e körül, igaz, ebben benne van, hogy gluténmentes + cukorbeteg étrend. (Sok hús, zöldség, méregdrága lisztek, jobb-rosszabb cukorpótlók. Kevés rizs, krumpli és tészta, legalábbis nekem.) Én is őszintén csodálom azokat, akik képesek kijönni egy hónapban 20-30e-ből. Bevallom, a rántott parizert, sőt, a rántás nélkülit sem szívesen enném. Persze, ha muszáj lenne, akkor nyilván hozzászoknék. (Nem igazán ízlik.) Éttermebe is el szoktunk menni havonta egyszer, de erről simán lemondanék. Egyébként nézem én is az akciókat, sokat fagyasztok, piacolok, szóval nem veszek meg mindent ész nélkül, mielőtt ezzel vádolnátok. :)
2013. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!