Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14-17 éves lánynak/fiúnak...

14-17 éves lánynak/fiúnak mennyi zsebpénz jár? Havonta ruhára mennyit költötök rájuk?

Figyelt kérdés
csak kiváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy megy. 16/L
2010. jan. 15. 14:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Fiam 15 éves.Zsebp:1500/hét.Ruha:igény szerint,tehát nem minden hónapban kb.10.000.Ha reggelire kér pénzt azt külön kap.Ez akkor van,ha nincs mit vinnie itthonról,vagy idő készíteni.Heti max2x.
2010. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

Jár???

Akinek van, az lehet, hogy ad, de az se biztos. Akinek nincs, az nem ad.

Szerintem egyébként jó dolog, megtanulja beosztani a pénzt, de olyan hozzállást, hogy JÁR?

2010. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Ne szidjatok érte, de én kb 20k kapott zsebpénznek, igaz nem a szüleimtől, hanem nagypapámtól..szüleimtől annyira nem szoktam kapni, csak néha...:$
2010. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
88%
Én egy héten 1000 Ft-ot kaptam, (minden hétköznap 200 ft, kajára) ruhára sose kértem, mindig együtt mentünk vásárolni és akkor vettünk ruhát.
2010. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

5000-ret kapok havonta.

Ezt osztom be. Reggelit csomagolok magamnak, ebédet kapok a suliban, de sokszor este 7-ig suliban vagyok, ilyenkor ha akarok kaját venni magamnak, akkor azt is zsebpénzből. Ha valamiért nem tudok reggelit vinni (nincs itthon kenyér pl.) akkor kapok pénzt reggelire, de ezt inkább félre szoktam rakni.

Ebből veszem a ruháim is, ha az iskolába kell valami (elég gyakran előfordul), ha szórakozni szeretnék (mozi, kori stb), ha sulival színházba megyünk (kb. 2 havonta egy ezres), ha ajándékot akarok (kell) vennem valakinek stb.

A nagyon szükséges ruhákat megkapok (télikabát, csizma), a többit magamnak veszem.

Én ennyit.

2010. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

nekem is az volt az első, ami eszembe jutott, hogy a jár eleve rossz kifejezés, én különben semennyit nem kaptam, de nem is kértem, csak egy-egy ritka alkalommal, van egy rokonom aki szülinapra, karácsonyra rendszeresen adott pénzt, azt jól beosztottam, kaját mindig itthonról vittem

most már a féltesóim vannak ebben a korban és rendszeres pénzt ők sem kapnak, öcsémnek anyu veszi a ruhákat, hugom az anyjával együtt megy vásárolni, sógornőm szintén anyukájával együtt vásárol, mondjuk ő elég jól meg tudja győzni, hogy vegyen neki sok menő cuccot, aztán apuka előtt kicsit szépítenek rajta, ott talán havi 6E is elmegy az ő ruháira, de szerintem ez túl sok

2010. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
Jó,persze,akik megtehetik,azok adjanak csak,de szerintem sem JÁR.Ez is olyan dolog,hogy cserébe tenni is kell érte valamit.Amikor kamasz voltam,nálunk ez úgy működött,hogy akkor kaptunk pénzt,ha jól tanultunk,tisztelettudóan viselkedtünk,besegítettünk a házimunkába,és utána kértünk valamire.Olyankor kaptunk is,ruhára,cipőre,bár nem sokat,de ezt is tudtuk értékelni.Reggelit,kaját mindig otthonról vittem,meg innivalót,külön pénzem soha nem is volt.Ünnepeken,szülinapra,névnapra,ilyesmikre sem mindig pénzt kaptunk,inkább valamilyen hasznos dolgot.
2010. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%

Most 24 vagyok. Amikor középiskolába jártam, akkor napi 1000 forintot kaptam a szüleimtől.


Szerintem 20 ezer havonta KELLENE (!) de ez főleg attól függ, hogy ki milyen anyagi helyzetben van. Jah és a 20 ezret úgy, hogy minden a gyereknek kellene megvennie és beosztania. (ruha, mozi, kaja..stb.)


Ha a szüleid keresnek mondjuk 400 ezret, akkor nem sok a 20 ezer..de ha 160-at akkor nagyon is. Eszerint gondolkozz...

2010. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
90%

En heti 4000-t kapok, de ugy, hogy havonta kell kifizetnem belole az ebedpenzemet es a sajat dolgaimat. Szerintem nem sok, es tenyleg megtanultam banni a penzzel, hiszen 13 eves koromig, azt sem tudtam, "mennyibe" kerulok a szuleimnek. :D


16/L

2010. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%
Én amióta melózok nem kapok semmi zsebpénzt :( Mongyuk így is jobban járok előtte se kaptam valami sokat :D
2010. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!