Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14-17 éves lánynak/fiúnak...

14-17 éves lánynak/fiúnak mennyi zsebpénz jár? Havonta ruhára mennyit költötök rájuk?

Figyelt kérdés
csak kiváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy megy. 16/L
2010. jan. 15. 14:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
Anyuval meg van beszélve hogy ha kell akkor kérek.Ha tudom hogy van pénzem nem kérek csak azért hogy legyen.Felesleges dolgokra nem nagyon költöm el a pénzem inkább összegyüjtöm és veszek belőle valami hasznosabbat pl: cipőt.Ha kéne anyu is megvenné de szerintem a mai felnőtteknek van éppen elég kiadásuk nem kell hogy még én is lehúzzam a "zsebpénzzel" amikor nem is kell.
2010. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
79%

Én havi 5-7000 körül kaptam, amíg gimis voltam. Ez csak olyanokra ment, hogy ruha, mozi és a telefonomat nekem kellett feltölteni. Nem is költöttem el, csak azért kaptam ennyit, mert a nővérem igen és akkor nem akarták anyuék, hogy kevesebbet kapjak és ebből vmi izé legyen.

(ez kb 1 éve volt)

2010. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

15:38 vagyok.

De ez nem ment nálunk mereven. Pl. ha kellett egy téli cipő, akkor anyu beszállt és kifizette egy részét, mindig külön megeggyeztünk.

Ezen kívül decemberben dupla pénzt kaptam, mert elég nagy a család, meg még barátnők és ha mindenkinek csak 1 kicsi ajándékot vettem (1000 ft, vagy alatta) akkor pont kijöttem a végére.

2010. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%

14:40-es vagyok. Köszönöm a lepontozást. :)

Az én anyámat soha, de soha nem érdekelte, hogy hogy tanulok. Úgy gondolom, hogy ezzel egy kicsit erősíthetem a lányomban az érzést, hogy igenis én foglalkozom vele. (Most bele ne kössetek, hogy ezzel valamit pótolok, mert az nem igaz, normálisan foglalkozok vele, tanulás szempontjából is.) Nekem anno nagyon rosszul esett, amikor az anyám azt mondta, hogy magamért tanulok. És ha akkor nem lett volna annyi eszem, hogy felfogjam, hogy tényleg magamért tanulok, akkor senki nem rugdosott volna, hogy valamit is elérjek az életben.

Az így kapott pénzt pedig olyan dolgokra költheti a lányom, amelyeket egyébként lehet, hogy nem kapna meg. Így megtanul megdolgozni azért, amit szeretne, nem csak megveszem neki! (Megjegyzem, hogy szeptember óta már 10e Ft-ja van, és esze ágában nincs elkölteni, a nyaralásra gyűjtögeti.)Az mégis mivel jobb, ha bementek a boltba és megveszitek neki? Semmivel. Mindenkinek meg kell tanulnia küzdeni az életben, és ezt a szellemet próbálom már ilyen korán a lányomba nevelni.

2010. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 nylonx válasza:
100%

Én ugyan 15 éve voltam középiskolás, vonattal jártam be és napi mai vásárlóértékben átszámítva hogy mire volt elég kb 500 forintot kaptam reggelire és járt menzaebéd. De a reggeliköltséget nem nevezném zsebpénznek mert enni kell és én megettem a 2-3 zsömlét benne egy szelet felvágottal és félliter tejjel kb.Az iskolába ha kellet füzet toll bármi arra külön adtak.Ezek ellátásileg külön dolgok voltak meg a bérletek ruha(az átlagnál rosszabban öltözködtem). De zsebpénzt külön magamrakölteni nagyon ritkán kaptam és csak belépőre vagy ha menni akartam valahova utazásra adtak.Volt havi 500 forint ösztöndíjjam is akkoriban azt meg betankoltam a simsonba majdnem tele volt vele a tank, ezzel jártam a településemen levő gyakorlatra.De valahogy mégis mindenkinek volt mindig cigije a vonaton és sokszor óra helyett az egész osztálynak volt pénze hogy meglógjunk és elmenjünk kocsmába. Hétvégenként is volt mindig pénzünk összedobva durbincssógórra:)sőt sörre is.

Most hogy olvasom hogy valaki 200 forintot kap egy nap(zsebpénzre?)kajára és azt is félreteszi elég nyomorúságos képet tükröz a mai magyarországról.

2010. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%

én nem kapok semennyit, ha ruhát kérek vagy bármi mást, megveszik és ennyi.

15L

2010. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
59%
Én akkoriban minden hétköznap reggel kaptam 1500ft-ot kajára és taxira de ezenkívül nem kaptam zsebpénzt, mondjuk ha kértem vmire pénz akkor minig adtak bármennyit, szóval nem volt rá szükségem.
2010. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
57%

Olvasva a hozzászólásokat, én iszonyatosan elvoltam kényeztetve, ahogy nézem, de ez a minden reggel taxira pénzt, ez nagyon durva, remélem kamu :D

Koleszban laktam gimi alatt, heti 10ezret kaptam. Külön kaptam a sportra, koleszra pénzt. Abból a heti 10000 forintból próbáltam normálisan enni (menza kaját nem birtam, normális mennyiségű és minőségű húst eszem minden nap, kajával nem spórolok mái napig) + ruhákat, cipőket venni. Armani cuccokra meg Lagerfeld öltönyre nem telt belőle, de igyekeztem márkás cuccokat vásárolni, amikor leárazások voltak (mondjuk úgyis többszörösébe kerültek a többinek), de tovább is hordtam + jobban vigyáztam rájuk...

Ha ezidő alatt szüleimmel éltem volna, akkor szerintem napi 500, max 1000 forintnál többet nem kaptam volna.

2010. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
66%

Én semmit se kapok..(:

16 vagyok,van barátnőm ,stbstb...

Akkor kapok CSAK pénzt,ha levonatozok bnőmhöz (600ft oda-vissza) ez havi 2x HA előfordul.(Am meg oszt.társak vagyunk)

De azon a 600 ft-on kívül semmit se kapok...pedig 6-ra érek haza a suliból,reggelizni nem reggelizek,kaját se viszek ,csak bent ebédelek...szóval egy lyukkal érek haza a hasamban :D


Sokak szerint ez nem jó ,meg bla bla..de így legalább motiválva vagyok,hogy tanuljak sokat és jól,hogy jómunkahelyem legyen...apu nettó 180-at keres havonta

2010. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%
Akik lepontozták az anyukát,aki motiválni akarja a gyerekét,azok biztos elkényeztetett kis tinik voltak.Amúgy én is köszönöm a lepontozást,sokunk nevében!
2010. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!