Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14-17 éves lánynak/fiúnak...

14-17 éves lánynak/fiúnak mennyi zsebpénz jár? Havonta ruhára mennyit költötök rájuk?

Figyelt kérdés
csak kiváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy megy. 16/L
2010. jan. 15. 14:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
28%
Járni biztos nem jár, csak kaphatsz. :) Én ilyen idősen napi 100 Ft-ot kaptam kajára, ezt kellett estig beosztanom. (Ez 10 éve volt.) Másra pénzt soha nem kaptam, még ruhára sem. Most a lányom elsős, a csillagokért, pontokért kap zsebpénzt, és a jövőben is csak teljesítmény alapján fog kapni.
2010. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem sem jár. De több jó oldala is van. Pl. megtanultam beosztani kevés pénzt sokfelé, megbecsülni a pénzt, spórolni, takarékoskodni. Ha leszámítjuk az ételt, a rezsit és a piperecuccokat, akkor én minden egyebet magamnak veszek (tudom, hogy az előbbiek teszik ki a nagy részt). És a szülőm is jól járt vele, mert nem kéregetek naponta pénzt erre-arra, hanem tudom, hogy ennyim van, ezt kell beosztanom egész hónapra. És ha elköltöm, akkor nem fogok elmenni moziba, vagy nem tudok kesztyűt venni, vagy szülinapi ajándékot, vagy tollat az iskolába. Szerintem ez egy teljesen jó megoldás.

Egy 15 éves lány, 5000 zsebpénzzel:)


U.i.: én azzal sem értek egyet, ha valaki a tanulásért, házimunkáért pénzt kap. Vannak az életben dolgok, amiket egyszerűen meg kell csinálni, a háztartást vezetni kell, az iskolában teljesíteni, és nem azért, mert valaki fizet nekünk, ha megtesszük. Én lennék a legjobban meglepve, ha valaki pénzt ad azért, mert elmosogatok. (apukámmal élek kettesben, a háztartás vezetése többnyire rám marad, így tudom, miről beszélek). A tanulás ugyanez. Nem azért tanulok, hogy pénzt kapjak.

2010. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
43%
Én zsebpénz címen sosem kaptam pénzt. Ha kellett, kértem és kaptam. Mikor fősulira jártam, heti 7E-et kaptam, ebben benne volt a buszjegy (majd' 3000 ft) plusz a hétre a kaja, buli, jegyzetek,fénymásolás stb. Ezt kellett beosztani plusz ebből tudtam félretenni és ha végre összejött, valami olcsó ruhát venni. Sajnos anyukámékat nem "vetette szét" a pénz, de így is elvégeztem.
2010. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%

Én nem kapok zsebpénzt, mert nekem anyu azt mondta, hogy ha kell valami szóljak, de nem szeretne abba a hibába esni, hogy van neki zsebpénze alapon folyton "elfelejtkezzen" rólam. Az unokatestvérem anyukája mindig kiporcióz egy kis pénzt a gyerekeinek, aztán meg nem is foglalkozik vele, hogy kell-e nekik valami úgy egyébként. Mondjuk, ha valamit venni akar a lánya, akkor elnézi, hogy megvegye a rosszat, nem mondja neki sose, hogy adok egy ezrest hozzá kislányom, pedig nem szegények, sőt magának mindent összevásárol, csak a gyerekek nem érdeklik.


Eleinte nem szerettem, hogy nekem nincs zsebpénzem, mert mindenki azzal villogott, már általános alsótagozatától, hogy ki mennyit kap, én meg semmit, de hát így jobban járok. Csak néha rossz, ha kérni akarok egy újságra és akkor megkapom, hogy minek az. :)

2010. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
46%
Napi ezer, úristen, az nagyon sok. Gondolj bele, te egy hét alatt többet kapsz, mitn én egy hónap alatt.
2010. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem kapok.

Ha kell valami, akkor adnak elég sokat, ha marad abból a pénzből, akkor félreteszem.. :P pl ha megyek moziba, akkor adnak 7-8 ezret, abból elköltök max 3at.. :P

14/L

2010. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem sem jár.És olvasom itt hogy valaki a főiskolán is kapott pénzt...áááááááááá.20 évesen??!!

Én a középiskolában kaptam napi 300 ft-ot kajára.semmi többet.A főiskolára meg csak úgy mehettem ha dolgoztam és magamat eltartottam,egy forintot nem kaptam akkor már.

2010. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem kaptam egy forintot se, max. kajára ha nem volt mit vinni suliba.. akinek a szülei megtehetik szerintem tegyék,de ne túl sokat adjanak hiszen nem a rezsit fizetik a gyerekek a zsebpénzből!


16/L

2010. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
77%

középsuliban nem kaptam semennyit,max nagyszülőktől,szülőktől ha kellett vmire,kértem...


egyetemre kerültem 3 éve,heti 5ezer,plussz koli,bérletre külön...többit ebből...nagyon nem ment a beosztása,pedig semmi luxusciket nem vettem...ugyhogy elmentem dolgozni...inspiráció megvolt...

L

2010. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Tutujka ***** válasza:
100%

A mi időnkben nem volt zsebpénz.

20 forintot kaptam, abból vettem egy parizeres szendvicset, egy poharas kakaót és akkor még eredeti MÁRKA szőlő üdítőt.

Ebéd a suliban volt, napközis révén az uzsonnát is ott kaptuk.

Vacsora otthon.

Akkor annak idején nem volt probléma a divat, nem úgy mint most.

Akkor kopott farmer, kopott cipő volt a menő.

Amikor kaptunk valami új dolgot, azt vártuk, mikor kopik már meg, hogy menő legyen.

Ma már más világot élünk.

2010. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!