Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14-17 éves lánynak/fiúnak...

14-17 éves lánynak/fiúnak mennyi zsebpénz jár? Havonta ruhára mennyit költötök rájuk?

Figyelt kérdés
csak kiváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy megy. 16/L
2010. jan. 15. 14:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztam le, de én sem értek vele egyet, és nem vagyok elkényeztetett tini. HAVI 5000 Ft-ot kapok mindenre, párszor már leírtam.
2010. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 nylonx válasza:
100%

13:19 nek.

Az hogy az szellemi és fizikai(testnevelés) munkát végezz hogy délig nem eszel, majd 6 ig megint nem,az nem ösztönzés a jobb teljesítményre hanem szadizmus és felelőtlenség a szüleidtől veled szemben ha nem biztosítják az egészséged alapfeltételét.

2010. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
64%
Én nem az vagyok,aki délig nem eszik,én vagyok,aki azt írta,hogy nálunk akkor volt jogos,hogy kértünk valamit,ha cserébe tettünk is érte.Én ezt hívom ösztönzésnek.
2010. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Az a legjobb, ha a gyereknek van valami osztonzo dolog, addig a pontig, mikor felfogja, hogy magaert tegye, ne az ajandekokert. En eloszor 14 evesen kaptam "heti penzt", mikor gimis lettem. Anyu szerint mar elegge nagy vagyok ahhoz, hogy magam dontsem el mit akarok, es mit nem. Heti 5000-t add kajara es egyeb cuccokra, de ruhakra es nagyobb osszegu kirandulasokra kulon add. Eddig talan 3x vettem igenybe a plusz penz? :D
2010. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Nem kapok rendszeres zsebpénzt. Szülinapra,karácsonyra szoktam kapni 4-5000 ft-t és azt beosztom ameddig tudom. Általában nem vásárolok sokat mivel a ruháimat a nővéreimtől szoktam kapni ajándékba,kaját meg otthonról viszek suliba. Könyvekre,kozmetikai dolgokra,néha egy-egy ékszerre,rajzos cuccokra költök. Ha nincs semmi pénzem és mégis kellene valami akkor szólok a szüleimnek és ők adnak amennyi kell.

Szerintem ez tök jó megoldás mert legalább be tudom osztani a lóvémat és nem szórom el nasikra,csokira,ilyesmire;)

15/L

2010. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!