Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a pörköltnek szánt húst...

Ha a pörköltnek szánt húst előtte megfőzöm, akkor lehet belőle húsleves és hamarabb kész lesz a pörkölt is?

Figyelt kérdés
Hogy csináljam?
2012. ápr. 29. 21:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
Végül is lehet, de az íz elmarad, a lényeg mindkettőnél, hogy legyen idő az ízek kialakulására is.
2012. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 PapaJoe válasza:

Külön-külön!!

Két féle íz.Ha megfőzöd a húst akkor főt hús lesz belőle.Pörköltnek már nem jó.Levesnek sem.Legfeljebb főthúsnak mondjuk megyszósszal.

2012. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, abból se normális húsleves (mert ahhoz csont kell főleg), se normális pörkölt nem lesz, mert kifő a húsból minden íz.

Külön vegyél húsos csontot a leveshez és például combot a pörkölthöz.

2012. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hús kettős hasznosítása lehetséges, ha nagyon szűkében van a pénznek. Ha hideg vízbe teszed a húst, és úgy főzöd a levest, akkor az ízletesebb lesz. A főt hús meg olyan semmilyen. Ahogyan írták, szószokkal ehető. Pl. egres-, fokhagymaszósz, mustármártás.

Amennyiben a második fogást szeretnéd finomabbra, akkor a forrásban lévő levesbe teszed bele a húst. Ez összerántja, bezárja a felületét, kevésbé főnek ki belőle az ízek. Következésképpen a leves lesz ízetlen.

2012. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a husit megfőzöd levesbe, és utána rárakod egy pörkölt-alapra (dinsztelt hagyma, törtpaprika, só), akkor lesz egy adag finom husi-levesed, és egy adag pörkölt-szaftos főtt husid körettel. Ha van egy-két kanál tejfölöd, símára keversz benne lisztet, azzal a pöri-szaftot besűríted, akkor egy picivel jobb lesz az eredmény, nem marad híg a szaft.
2012. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 doboszoli ***** válasza:
Véleményem: egy rókáról egy bőrt húzunk le.
2012. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze: egy rókáról egy bőrt!

Ha csak egy db. apróka róka van, és 4 nap ünnepre sok-sok éhez száj, akkor szükség törvényt bont, és egy rókáról több bőrt is le lehet varázsolni. Csak ne korogjon a gyomor!

2012. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nem mindegy, hogy az ember finomat vagy sokat akar főzni...

De szerintem akkor én inkább csinálnék csontból levest egy jó főzeléket és hozzá kevés húsból pörköltet némi feltétet, ezt szintén olcsón meg lehet úszni és mégis finom "csalás" nélkül.

2012. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Adtuk itt a különböző javaslatokat, véleményeket. A kérdező nem jelzett vissza, hogyan döntött.

Én csak gondolom, hogy sok szájat kell etetnie kevésből.

2012. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szerintem sajnos olyan korban kezdünk élni, amikor már a minőség inkább háttérbe kerül a mennyiséggel szemben nagyon sok család esetében.

Amikor én gyerek voltam, 6an ültük körbe az asztalt és egy keresetből zsonglőrködte ki édesanyám a család havi megélhetését. Nálunk akkor az is ünnepnek számított sokszor, ha egy nagy tyúkot először megfőztünk, utána kirántottuk, és még jól is laktunk.

Persze aki nem élt ilyen körülmények között, az talán kevésbé tudja az ilyet elképzelni. Másrészt az lenne a normális, az lenne a minimális igény, hogy ne kelljen ilyen zsonglőrködést végezni.

De nem leszólni, hanem segíteni kell azt, aki ugyanilyen helyzetben van, mert ahogy a közmondás is tartja: könnyen beszél az, aki nem dadog.

2012. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!