Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hétvégén jön párom családja,...

Hétvégén jön párom családja, majdnem 10 ember. Mit főzzek, hogy lenyűgözzem őket? Nálunk mindig húsleves, meg pörkölt van és valami extrát szeretnék.

Figyelt kérdés
Miből mennyit kell vennem? nagy félsz, hogy nem elég a kaja
2010. aug. 5. 22:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocs NÁLUK mindig húsleves és pörkölt van, néha rántott hús
2010. aug. 5. 22:35
 2/17 anonim ***** válasza:

krumplileves füstölt hússal

gombás csirkemelles raguval töltött palacsinta rántva, hozzá párolt zöldség és saláta

tiramisu / somlói



vagy

pincepörkölt bográcsban parasztkenyérrel

somlói


nyári töltött káposzta (kelkáposztába csavart húsgombócok, pritaminpaprika a főzés vége felé kockákban bele a lébe, végén tejfölös habarást rá )


valami jó kis muffin (személyenként 4-6 dbbal számolj)

zserbó

2010. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

francia hagymaleves

tejfölös csirkepaprikás házi nokedlival

túrós palacsinta

2010. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

hagymalevesre gondoltam és sós palacsintára is.....jajjde izgulok...


első verzió brokkoli krémleves volt, másodiknak leveles tészta (benne minden földi jó: sonka, sajt, póré)...de valószínűleg senki sem enne


aztán jött a szederkrémleves gyrossal (a lényeg a hús salival), de ez meg snassz


de a fenti ötletek tök jók

2010. aug. 5. 22:51
 5/17 A kérdező kommentje:
a ragu nem folyik ki a palacsintából?
2010. aug. 5. 22:52
 6/17 anonim ***** válasza:

Én hortobágyi palacsintát csinálnék. Tuti ízlik nekik, hiszen pörköltből van, hogy jó legyen, az a trükk, hogy nem kell sajnálni belőle a tejfölt, valamint a jófajta húst.


Miből mennyit... nézd meg receptben és számolj rá még pár személyt. Ha tizenketten lesztek, én tizenöt főre főznék. Legfeljebb marad.

2010. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
a hortobágyit lelőttem karácsonykor
2010. aug. 5. 22:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia, ismered a baconba tekert csirkemájat? Semmi extra, a májakat egyesével baconba gönyölöd, majd pici olaj, pici víz alá, bors a tetejére, és fólia alatt 20-30 perc alatt megsütöd, a végén leveszed a fóliát, hogy a bacon piruljon. (más fűszer nem kell rá, mert a baconból kijövő ízek átjárják a májat is).


Krumplipürével és ubisalátával valami mennyei, és egyszerű is.


Kb. másfél-két kg máj és vagy 2 cs. bacon elég hozzá, kb. 2-3-at tud egy ember megenni, mert laktató.

2010. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, és ez a májas dolog hidegen is finom, felszelelve, vékonyan.
2010. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én egyszer brassóit főztem, az mindenkinek ízlett :)


A májat pl barátom utálja, de mondjuk én imádom.

A barátom nővére meg vega.

Szóval mostmár bonyolultaba helyzet.

Meg vagyok áldva az ilyen válogatós emberekkel :)


Kaja előtt meg csinálhatnál ilyen kis falatka szendvicseket, hogy kis vajas kifliszeletek, rajta kaviár, és főtt tojáska, aztán beleszúrva fogpiszkáló.

Meg olyat, hogy vajas kifli szelet, rajta 1 lazac szeletke és rászúrva fogpiszkálóval fél olajbogyó.

Ez olyan dizájnos. :)


Vagy flekken sülthusi, akámilyen körettel, meg szósszal, de a tányér szélére 2-3 narancs karika, meg egy pici petrezselyem, vagy saláta levélke, az is dizájnos, mint az éttermekben :)

2010. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!