Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hétvégén jön párom családja,...

Hétvégén jön párom családja, majdnem 10 ember. Mit főzzek, hogy lenyűgözzem őket? Nálunk mindig húsleves, meg pörkölt van és valami extrát szeretnék.

Figyelt kérdés
Miből mennyit kell vennem? nagy félsz, hogy nem elég a kaja
2010. aug. 5. 22:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra figyelj,hogy ne túl "modern" kaját csinálj.Hisz ha náluk mindig ezek a hagyományosak vannak,akkor lehet hogy nem is értékelnék a nagyon újat az ízlelőbimbóik:)

Brassói pl.Nekem mondjuk tettszene elé egy tárkonyos raguleves,de lehet hogy nekik jobb lenne inkább a sima raguleves.Az majdnem az általuk nagyon szeretett húsleves,de azért mégsem.

2010. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A brassói tényleg nagyon jó ötlet esetleg köretként lehetne hozzá macok ( tócsni). Olyan tányér nagyságú amire ráteheted a husit és ha még tejfölt is teszel rá az valami isteni...
2010. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ami nekem eddig bejött, ha rokonokról volt szó.

raguleves, gombakrémleves, de van 2, amit már rendelni is szoktak, ha jönnek. az egyik a palócleves. nem kell hozzá sok minden és nagyon finom. a másik a fokhagymakrémleves. főételnek meg mikor mit szoktam. bakonyi sertésborda zsemlegombóccal, sült tál (sült hús, rántott karfiol, rántott gomba, krokett, stb.) salátákkal. töltött káposzta is fini, borsostokány jó fűszeresen, gombásan, nokedlivel. esetleg tócsni sült hússal, krumplisalátával. vagy milánói sertésborda. esetleg húsos palacsinta, de valamilyen különleges szósszal. most hétvégén jönnek hozzánk is, de csak beugranak így nem csinálok nagy kajálást: fokhagymakrémlevest csinálok és tortillát darálthúsos-mexicoi kajával, sok sajttal. desszertnek meg almás-joghurtos-csokis-mazsolás maffint sütok

2010. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
phuuuu jól hangzanak....brassóit szoktam csinálni, de a többi???jujjjj az a bj mi férjemmel megelékszünk egy nagy tál salátával és natúr hússal, így nem nagyon szoktam ilyeneket csinálni, de előveszem a szakácskönyvet
2010. aug. 6. 08:56
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd elő a szakácskönyvet.Ha vendég jön,akkor sztem érdemes már jól bevált,olyan kaját csinálni amit már szuperfinoman tudsz elkészíteni.Ne a vendégváráskor készíts újat.Igen kellemetlen ha nem úgy sikerül ahogy kéne.:)
2010. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

akkor marad a brassói


anya szerint egy jó kis uborkasalátával....

2010. aug. 6. 14:31
 17/17 A kérdező kommentje:
férjemmel jól összevesztünk, mert még mindig nincs pontos létszám és mindjárt itt a jövő szombat
2010. aug. 7. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!