Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyre drágábbak az ételek és...

Egyre drágábbak az ételek és lassan már nem is lehet megélni?!

Figyelt kérdés

Ti mit szóltok hozzá??


Mióta az Orbán van kormányon azóta nagyon felmentek az

árak mindenhol, munkalehetőség pedig nincsen, főleg ha valaki beteg vagy/és van gyerkőce. Szerintetek is elkeserítő,hogy sokan még a napi minimumot sem tudja magának megvenni és akkor még nem beszéltünk az alapvető dolgokról mint például ruházkodás,tisztálkodás és a ház fentartása. Meg tudjátok venni minden nap azokat az ételeket amiket szeretnétek?? Sajnos már minden nagyon drága... :(:(:(


2011. máj. 29. 15:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, én is észrevettem, hogy drágult minden. Igyekszünk mindenből a legolcsóbbat venni, de már legalább fél éve, hogy hó vége előtt már nem tudok aludni, hogy mit adok enni a családomnak :S És nem élünk nagylábon!! Gyümölcsöt szoktam venni, kb. másnaponta, hiszen kell a gyereknek, meg a pocakomban lévőnek is. Húsos ételeket is csak másnaponta eszünk, mondjuk ezzel ki vagyok békülve, a hús nem hiányzik annyira. De vannak olyan dolgok , amikből nem akarok alább adni: pl. nem a leggagyibb, 500 ft-os, recsegős felvágottat, virslit veszem, ásványvizet iszunk, mert borzalom itt a csapvíz. Régebben teljes kiőrlésű kenyeret vettem, de mostmár visszaálltam a sima fehérre. Na, sorolhatnám az ilyeneket, lényeg, hogy már egy egyszerű kaját is tök drága elkészíteni. Annyit tudok tenni, h figyelem az akciókat. Pl. a múltkor 100 forintért vettem 450 g-os spenótot a pennyben, a sparos 300 ft-os helyett. Ilyenek... Ja , és az "új" adótörvény miatt a férjem havonta 10 e ft-tal keres kevesebbet...

2011. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!! DE... akinek megvan a havi biztos keresete az nem szidja az orbánt..miért is szidná ha nem a szegénységben él?? És ráadásul a mi családunk még beteg is.. :( Amúgy meg azóta majdnem 400Ft 1kg cukor ára mióta az orbán van kormányon és azóta is drágult a kenyér meg minden egyéb... Ezt csak a szegények veszik észre.Ja igen,úgy könnyű ha havi 100 ezer forintok mennek csak kajára... Mindenesetre én minden szegény embert meg tudok érteni és együtt érezni vele!!! :( Várom a további válaszokat!!
2011. jún. 12. 17:53
 23/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg azóta majdnem 400Ft 1kg cukor ára mióta az orbán van kormányon és azóta is drágult a kenyér meg minden egyéb... "


Drága kiscsillagom, auz egész EU-ban hiánycikk lett a cukor, ez nyomta fel az árakat... Nem csak nálunk az egész EU-ban megemelkedett a cukor ára, amit úgy enyhítettek, hogy engedélyezték az EU-n kívülről származó cukor importját egy adott kvótáig vámmentesen. Ha jól melékszem 10 millió tonnát engedélyeztek behozni, és ez enyhített a problémán.

Gondolom az egész EU-ban a "Zorbán" miatt ment fel a cukor ára ugye?

És te is csak az elmúlt 1 évben kerültél mélyszegénységbe, az elmúlt 8 évben éltél mint marci hevesen?


Annyira szeretem az ilyen embreket, akik mint a napra forgó ahonnan épp süt arra fordulnak... A gyurcsány és a többi idejében is volt 1-1 élelmiszernek árrobbanása, ugyanígy nehezen lehetett megélni, ezért nem az orbán a felelős, hanem akik 8 év alatt eltapsolták azt a rengeteg pénzt az állam kasszájából. Amit most az EU maitt az orbánnak be kell szednie. Különben nem a cukor magas ára lesz a gond, ahnem az, hogy éhenhalunk, ha összedől az állam és államcsőd lesz....


A megszorításokat nyögi mindenki, nem kell ehhez százezreket keresni...


Pont ugyanilyen ostobaság lenne a gazdasági világválság miatt a Gyurcsányt okolni. Pont annyi köze volt hozzá, mint az Orbánnak a magas cukorárhoz.

2011. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!