Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyre drágábbak az ételek és...

Egyre drágábbak az ételek és lassan már nem is lehet megélni?!

Figyelt kérdés

Ti mit szóltok hozzá??


Mióta az Orbán van kormányon azóta nagyon felmentek az

árak mindenhol, munkalehetőség pedig nincsen, főleg ha valaki beteg vagy/és van gyerkőce. Szerintetek is elkeserítő,hogy sokan még a napi minimumot sem tudja magának megvenni és akkor még nem beszéltünk az alapvető dolgokról mint például ruházkodás,tisztálkodás és a ház fentartása. Meg tudjátok venni minden nap azokat az ételeket amiket szeretnétek?? Sajnos már minden nagyon drága... :(:(:(


2011. máj. 29. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Egyre kevésbé..mivel csak anyám dolgozik, apám alig kap melót. Most is olyan szinten üres a hűtő, hogy max pár darab virsli maradt, vaj, paradicsom és ennyi...szép az élet, köszönjük orbán!

18/l

2011. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ostobák, mertt az orbán előtti 8 évben mindne szép volt és jó ugye, nem tették tönkre az országot, nem adták el, ugye?

Jött az orbán és tönkretette az amúgy virágzó gazdaságunkat...


Mi a szert köszöntök Orbánnak? Ő adta el a cukorgyárakat is ugyebár, azért kerül 300-ba egy kiló cukor többek között...


Osotbák...

2011. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy 18 évesen vajon elgondolkodtál-e azon, hogy dolgozz mondjuk Te is? Nos?


Nekem szüleim elváltak anyum van csak, ő is 1 évet volt munkanélküli. Mindne munkát elvállalt amit kapott, ha kapott, de sajnos inkább nem...

Én mentem diákként dolgozni, és segítettem otthon, amiben tudtam, anyagilag is...


Nyilván erről is az orbán tehet nem? :-)


Segíts magadon az isten is megsegít ezt már megmondták korábban is...


Azóta anyukám talált munkát, dolgozik, de emellett én is.

2011. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos így van ! De neked szerencse ,hogy te csak most érzed egy éve ;D nekem ez az elmúlt őt év tele volt lemondással, hihetetlen spórolással de nem csak az élelmiszerek terén mert ha mondjuk emelkedett a közös-költség vagy a fűtés "szegény önkormányzati cégeknél nincs válság" akkor előbb elfogyott el a havi koszt pénz, elkezdtem keresgélni az olcsóbb ételeket, recepteket . Tehetségesebb ismerőseim már mind külföldön keresgélnek :(
2011. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Talán tanulni kéne. Tök mindegy, ki a góré éppen, úgyis azt szidják. Aki tanul, képzi magát, az többnyire szokott is munkát kapni. Tény, utcaseprőkre nem sok kereslet van.


Senkinek az oldalán sem állok, tök hidegen hagy a politika, de annyit még én is tudok h nem a kormány generálta a válságot, az élelmiszer árak azért nőnek, mert épp gazdasági világválság van.

Vége a szocializmus ártámogatásának, többet nem lesz olyan, és erre rá kéne ébredniük az embereknek.

2011. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Tisztelt TANULTAK!

Csak megkérdezem, szerintetek egy anyagilag gyengén eleresztett család gyermeke miként is tanuljon tovább?

Gondolom, tisztában vagytok az iskolai kiadásokkal.

Sajnos, országunkban még nagyon gyerekcipőben jár az ösztöndíj rendszere.

Akinek lehetősége volt-van magasabb szinten tanulni, legyen hálás azoknak, akik megteremtik nekik a lehetőségét.

2011. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem szeretném megvédeni az jelenlegi kormányt, elhatárolódom a politikától, DE!!

Arról, hogy a tavalyi évben az időjárás olyan retek volt, hogy nem termett semmiből sem elég NEM Orbán és kormánya tehet, ahogy arról sem, hogy a benzin ára az egekbe szökött.

Ahhoz, hogy élelmiszert állítsunk elő, szinte mindig szükség van cukorra és lisztre, amiből nem termett elég és szükség van a benzinre, amivel ezeket az élelmiszereket A-ból B-be lehet szállítani. Ezek olyan problémák, amivel semmilyen párt nem tudna mit kezdeni(esőt nem tudják elállítani, ha sok;a jeget nem tudják elolvasztani ha az esik; és nem tudnak esőt csinálni, ha aszály van) Persze az élelmiszerek adójával és a benzin adójával lehetne játszadozni, de....

Senki ne gondolja a soraim miatt, hogy Orbánt védem, mer NEM, csak reálisan nézzek a dolgokra.

2011. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Az ösztöndíj rendszere valóban gyerekcipőben jár, bár, jó tanulmányi eredménnyel bizony lehet 20-25 ezret is kapni. Van Bursa Hungarica támogatás, amin az anyagilag rászorulók 10-11 ezer forintot is kaphatnak. Emellett minden nappalisnak lehetősége van szociális támogatást igányelni, aki részorul azon is kap 10 e ft körül.

Bizony havi 45 ezerből már ki lehet hozni az egyetemet úgy, hogy az ember koliban lakik, tehát nem a lakhelyén van az egyetem.

Tudom, ehhez tanulni kell, és tenni, nem csak sírdogálni a gyakorikérdéseken...


Jegyzetekre egyebekre nagyon már pénzt sem kell kiadni, mert többnyire digitálisak, könyvtárból bezserezhetőek... Illetve nem kell finnyáskodni, jó az 5. kézen átmenő jegyzet is, 200 ft-ért vagy egy sörért, nem kell feltétlen megvenni 2000-ért.

2011. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

A támogatások jóval kevesebbek,még a rászorulóknak is,mint azt előttem írták.

A jegyzetek pedig nem mindenütt tölthetők le a netről.

De ha csodaszer lenne a "tanulj" szlogen,akkor miért van annyi állásnélküli diplomás? Debrecenben miért diplomás söpri az utcát közmunkában?

Aki 10-20 évvel ezelőtt vállalt gyereket,az honnan tudhatta volna,hogy ennyire romlik a helyzete?

A kormány pedig azért felelős,hogy nem tgesz semmit a munkahelyteremtés és az életszínvonal emelkése érdekében. Nem azokat kellene segítenie,akiknek eddig is jómódja volt,hanem a leszakadó rétegeket.

Ehhez pedig semmi köze az időjárásnak,vagy az elmúlt évek politikájának!

2011. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

nem drágultak jelentősen szerintem az élelmiszerek. a nagy drágulás már megvolt olyan 4éve.

És nagyon gőzöd sincs a gazdaságról,ha az Orbánkorményt szidod. Vagy nagyon rövid az emlékezeted.

Köszönjük mi jól megvagyunk, a 3 gyerekkel minden hónapban 100 ezerrel több marad az adókedvezménnyel. Az elég is az alap élelmiszerekre

2011. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!