Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyre drágábbak az ételek és...

Egyre drágábbak az ételek és lassan már nem is lehet megélni?!

Figyelt kérdés

Ti mit szóltok hozzá??


Mióta az Orbán van kormányon azóta nagyon felmentek az

árak mindenhol, munkalehetőség pedig nincsen, főleg ha valaki beteg vagy/és van gyerkőce. Szerintetek is elkeserítő,hogy sokan még a napi minimumot sem tudja magának megvenni és akkor még nem beszéltünk az alapvető dolgokról mint például ruházkodás,tisztálkodás és a ház fentartása. Meg tudjátok venni minden nap azokat az ételeket amiket szeretnétek?? Sajnos már minden nagyon drága... :(:(:(


2011. máj. 29. 15:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

"A támogatások jóval kevesebbek,még a rászorulóknak is,mint azt előttem írták"


Nem tudom miért kell meghazuttolni, bár igen te bizonyára jobban tudod mit kapnak az egyetemisták mint maga az aki kapja...

Igen a Bursa Hungaricán 11.500ft-ot adnak, szoctámra 11000-t a nehéz helyzetűeknek (egy főre jutó jövedelem 20e alatt+esetleg betegés, vagy más súlyobító körülmény).

Ösztöndíj meg igen 25e ft szakátlag feletti +1,2-es átlaggal.

A jegyzet meg ha nem is tölthető le, fénymásolható, vagy épp hazsnáltan beszerezhető.


De köszönöm, igen hazuttolj meg bátran, nyilván hazudok. Köszi :)

2011. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Én anyagilag gyengén eleresztett család gyermeke vagyok, 13 éves korom óta dolgoztam feketén suli mellett, tanév közben is.


Érettségim van, de nincs más iskolám, ezért is megszenvedtem, minden lehetőséget kihasználtam, hogy dolgozzak.(gyárakban voltam feketén, suli mellett, sokszor inkább helyette)


Azóta felnőttem, és rájöttem, hogy nyelvtudáson kívül nem sok minden kell az életben maradáshoz. Mivel pénzem nem volt iskolára (és időm se főállás és mellékállás mellett), ezért önszorgalomból kezdtem nyelvet tanulni magamtól.


Segíts magadon... ugyebár. ;)


Sok ismerősömnek adtam már tanácsot, és mindig azt hallom "jaj nekem nincs időm nyelvet tanulni", "jaj, én este már nem tudok a könyv mellé ülni", jah, de kívülről fújják, Alekosz melyik nővel mit bénázik. Aha... ennyit arról hogy nincs idő.


A nyugati határ mellé költöztem és kimentem külföldre dolgozni és ott rotyog a hús így hónap végén a fazékban.


Aztán lehet mondani, hogy ó de máker vagyok, meg ez nem adatik meg mindenkinek. Hát elmondom, hogy csak érettségim van (mindenki azt fújja hogy csak szakmával lehet kint dolgozni, erről ennyit), nyelvet egyedül tanultam mert nem volt pénzem tanárra, használt, agyonfirkált könyvet szereztem magamnak potom 500 ft-ért. Meg persze ott volt az internet.


Kocsit sosem adott senki a fenekem alá. Most sincs, és elvagyok.


Nem élek hú de nagy lábon, de támogatom a családom. És kaja gondom nincs.


És ha valaki halmozottan hátrányos helyzetről mesélne: én is alföldi voltam, de mindig volt munkám. Mindig mentem a munka után. Most is albérletben élek, és eszem ágában sincs hitelt venni a nyakamba, mert így legalább "mobil" vagyok. Én is szidom sokszor a politikát, de túl nagy traumába nem esek. Ha nem tetszik valami, még mindig el lehet menni... más országba. (de mindenütt van ám valami ami nem fog tetszeni)

2011. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés a tanuláshoz.

Azért söpri a diplomás az utcát, mert egyrészt olyan diplomát szerzett aminek nincs sok értelme és ezt biztos tudta is (ma is hányan mennek büfészakra, csakhogy diplomás legyen), másrészt nem tanult tovább.

Nekem is az alapdiplomám mellé van 3 másik és számtalan egyéb továbbképzés.

Ha csak az alapdiplomám lenne, söpörhetném az utcát én is.

2011. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Jah, és hogy miért van annyi diplomás munkanélküli?

Mert a munkáltatók is tistaában vannak azzal, hogy a 182. féle andragógus, médiatudományos, meg bölcsész marhára nem kell, és szarják őket az egyetemek. A diploma nem minden, piacképes képzésre kell menni.

Aki ilyen médiatudós meg egyéb himbihumbi szakot csinál meg az azért csinálja hogy legyen egy papírja aztán kész.

De mérnökből hiány van, és kellenek is.

Szted miért esik ki egy jó mérnök 3-4 állásajánlattal...?

Nekik nem lesz gondjuk a kenyérvásárlásra...

2011. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

16:19-es vagyok.


Még annyit, ha gyerekem lesz, biztosan rugalmasságra nevelem. Nem kell a szülőfalunkban megöregedni, ha máshol több a lehetőség. És ha nem is tanul majd sokat, de egyre ösztönzöm majd minden erőmmel: nyelveket tudni kell!!! És ebből nem engedek.

(mennyivel könnyebb lett volna nekem is gyerekként megtanulni)


Az árakról annyit: igen, tényleg felmentek, magas és sok esetben már úgy érzem tök mindegy hogy itthon vagy Ausztriában megyek-e be a boltba. (oké, oda-vissza vannak kivételek)


De ha a seggünket verjük a földhöz a parlament előtt és kikészítjük magunkat ez akkor is így lesz.


Azt hiszem az alkalmazkodáson kéne törni a fejünket, mert azzal semmire nem megyünk, ha magunkat hergeljük.

2011. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ezek a tények: [link]
2011. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

A koleszosnak ne add oda a fa.szodat, van neki már egy.

A koleszos 16 éves kora óta mindig legális diákmunkát vállal, az elmúlt 7 évben mindig fizetett adót. Igen, a diákmunka után is fizetni kell, a minimálbér feletti részért.

Te bele sem gondolsz abba, hogy most ugyan részben a te adódból tanulok, de az abból megszerzett tudásért kapott bérből rengeteg adót fogok itthon visszafizetni kb 40 év során. Ebből az adóból fizetik majd neked a nyugdíjat, amiért cserében majd otthon mereszted a pi.csádat.

Ez az élet körfogása. Tehát ne legyél annyira oda azzaél a kurrvasok befizetett adódda, 1-2 év és én mégtöbbet fogok befizetni, mert több pénzből több adót vonnak majd le.


Bírom ezt a pár nyomoronc mártírt aki előadja, hogy ő mennyire sok adót fizet, mintha más nem ugyanezt tenné meg... Faxkalap.

2011. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez semmi köze orsósviktornak. Vagyis nem több, mint bármelyik hasonló szardarabkának.


Az a helyzet, hogy amíg az "euszabályok" miatt lebontják -igen, nem csak simán bezárják, hanem a földel teszik egyenlővé- pl. a cukorgyárakat (10-ből talán 1 működik) nehogy a Magyarok élelmiszert tudjanak termelni maguknak,

meg adnak a Magyar gazdának 10000 ft-ot, hogy vágja le a tehenét, mert a franciák rossz szemmel nézik, hogy máshol is foglalkoznak mezőgazdasággal, nem csak náluk, addig ez még csak rosszabb lesz.

Én nap mint nap szembesülök ilyenekkel, ez még csak a jéghegy csúcsa. Egy kiló csirkemellet elő lehet(ne) állítani 350-400 ft-ból, egy kiló élő pontyot 300-ból, ha nem lennének olyan emberek, akiknek feltett szándéka, hogy mégjobban a markukban tartsák az embereket... nem mint ha a hitel-bedőlésekkel nem tudnák ezt elég jól éreztetni.

Ez kb. a középkor óta így van, csak a műszaki fejlődés miatt kényelmesebb az életünk, de ha globálisan belegondolsz, minden más ugyanaz, mint amikor királyok, a sleppje, a földesurak, meg a jobbágyok voltak. Még mielőtt antiszemitizmus miatt kitiltanának, inkább nem folytatom...

Amúgy vendéglátásban dolgozom, így kajára nagyon keveset költök, egyébként így, hogy hitelem sincs, nem is tartok el senkit, csak hónapról hónapra élnék, ha arra is sokat kéne költenem.

2011. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%
Nahát, ugyan mesélje már el nekem valaki, hogy mitôl minôsül provokatív válasznak, ha nem értek egyet az árak miatt jajveszékelô kérdezôvel? Elnézést, hogy jó munkám és magas fizetésem van, a jövôben majd eltitkolom ezt, nehogy valakit is arra sarkalljak, hogy a példámon felbuzdulva tanulni kezdjen...
2011. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18:20-as!


Ez van, van valamid, már neked ugranak az emberek. Persze, biztos nem tisztességes úton szerezted, persze, biztos csak bemákoltad, nem? ;)


Tőlem is támadásnak veszik, amikor elmondom, hogy "nem, nem fizettem le senkit hogy kivigyen másik országba dolgozni, és nem, nem vagyok kivételes nyelvzseni sem (sőt, ilyen téren extra hátránnyal indultam), csak egyszerűen az aktuális népbutító szappanopera/valóságshow/énekeskiszavazós/Mónika, Béluka, Balázska és Kiszel Tünde baromságok helyett leültem és német szavakat tanultam. Hú, ez aztán biztos nagyon trükkös. Na meg kockáztattam. Mert nem volt mit vesztenem, ugyanis nem volt semmim. Abszolút nulla volt (sőt mínusz)."


Szóval ha ezt elmesélem, azzal nem az a célom, hogy hű de nagyot mondjak, hanem hogy segítsek, hogy más is tudja, lehet ezt így is, csak szorgalom és bátorság kell. De sokakban egyik sincs meg. Na, ezért már nem azokat kellene bántani, akik más személyiségűek.


A másik, amitől kinyílik a bicska a kezemben, amikor azzal jönnek a segélyeken élő, nem dolgozó honfitársaim (és most tök mindegy hogy önhibáján kívül munkanélküli, vagy nem) hogy én nem vagyok igazi magyar, és hogy elárulom az országot...blabla.


Na, hát hazafiasságból még nem tudom majd megetetni a gyerekemet, úgyhogy az vesse rám az első követ, aki nem használna ki minden (akár külföldi) lehetőséget is a pénzszerzésre.

2011. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!