Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Szép kártyára havonta...

A Szép kártyára havonta kapott pénzből szoktatok takarékoskodni vagy "felélitek", és hónapról hónapra éltek belőle ?

Figyelt kérdés
Mennyit kaptok rá ? Rendelgettek belőle vagy tartalékoljátok ?

#rendelés #tartalék #SZÉP Kártya #foodora netpincér foodpanda #mcdonalds kfc burger king #hétvégi étel rendelés
febr. 27. 19:03
1 2 3 4
 11/36 L.. István ***** válasza:
100%
Elmegy a hentesnél. Amit meg nem én költök el azt a tesóm és ideadja pénzben, neki mindegy, mivel fizet.
febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak van szép kártyája, nem tudom mennyit kap rá, csak hogy munkában abból fizeti a kaját, pizzát szoktunk még havonta 1x rendelni belőle, van mikor nem marad rajta az utóbbira
febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

A férjem havi 40e Ftot kap rá. Azt minden hónapban a hentesnél költjük el, a havi hentesáru.

Én 25e Ftot kapok, azt akkor használjuk ha megyünk valahová, általában belépők árát ebből finanszírozzuk. Állatkert, nyáron strand stb.

febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nem viszik túlzásba, olyan 60 ezer negyedévente. Adhatnának többet is, de nem adnak. Szerencsére maga a fizetés jó, ráadásul 2020 óta majdnem megduplazódott, úgyhogy a szép kártya inkább olyan egzotikus mellékszereplő.
febr. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%

Meglepődve olvasom hogy egyesek milyen sokat kapnak. Én azt hittem ez valami állami dolog, szóval hogy az állam határozza meg hogy x fizetés után mennyi szép kártya összeg jár. Nekem legalábbis a munkahelyen hasonlót mondtak.

Évekig nem kaptam Szép kártyát azzal az indokkal hogy a fizetésem nem éri el a nettó 300 000 -ret (több embertől is hallottam a cégnél hogy neki is ezt mondták).

2022 óta kapok rá havonta 12 000-ret, tudom hogy abban az évben nem költöttem belőle szinte semennyit és év végén abból mentünk párommal wellnessezni.

Idén januártól felemelték 15 000-re, de azt hittem azért mert a fizetésemen is emeltek 30 000-ret. Mert párom bő másfélszer annyit keres mint én (egy helyen dolgozunk) és ő eddig 20 000-ret kapott, idéntől 25 000-ret. Ha valaki tud válaszolni, kérem írja meg hogy akkor ez valóban fizetés függő vagy úgymond a cég dönti el ki mennyit kap, mert mostmár nagyon érdekel.


Egyébként 2 hetente egyszer rendelek kaját belőle, a többit "félre teszem".

Majdnem minden héten megyünk moziba párommal, az ottani kaját az övéről fizetjük. Szóval az övét majdnem teljesen "feléljük".

febr. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 L.. István ***** válasza:
100%
#15: Semmi köze a fizetésnek ahhoz, hogy mennyit kapsz a SZÉP kártyára. A cég dönti el, hogy egyáltalán van-e és ha igen mennyit ad rá.
febr. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%

15, Cég dönti el, annyi, hogy van egy állami keret, 400ezer Ft a maximum egy évre. Ezért volt tavaly nagy szó, mikor a boltban költhetőséggel együtt bejelentették, hogy a munkáltatók további X Ft-ot adhatnak rá. (100-120ezer? Már nem emlékszem mi volt a hírekben.)

Ha valahol ennél magasabb a cafeteria, akkor az jogilag több részletből tevődik össze, mert ezt a 400-at tartani kell (nyilatkozni kell arról is, hogy más munkahelyről kapsz-e, mert akkor is 400, ha több helyről jön).


Kérdésre válaszolva, nálunk kifejezetten magas a cafeteria keret, elég sokat kapok havonta. Mi általában nyaralásra spórolunk, az év első felében nemigen költünk belőle, viszont így nyaraláskor "nagy lábon" tudunk élni - nemcsak a szállást fizetjük belőle, de bátran tudunk éttermezni stb.

Év vége felé pedig feléljük havonta, mert egyébként szeretünk rendelgetni, munkában is sokszor rendelek belőle ebédet. Ha nem spórolnánk tudatosan a nyaralásra, akkor simán elmenne havonta. :)

febr. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
93%
Általában bespórolom nyárra.
febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem tudom mire elkölteni, csak gyűlik. Utálom de sajnos nem akarnak igazi pénzt adni helyette.
febr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 L.. István ***** válasza:
100%
#19: Add oda valakinek aki igen. Csak megy valami ismerősöd étterembe, vásárol be a hentesnél vagy akármi. Azzal fizet, neked meg odaadja pénzben. Neki mindegy, neked meg lesz kp.
febr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!