Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen élelmiszereket, alapany...

Milyen élelmiszereket, alapanyagokat szoktatok lefagyasztani?

Figyelt kérdés
Én egyszer próbaképp lefagyasztottam egy kiflit, és semmi baja sem lett. Tejjel is próbálkoztam, de az habos lett. Tejbekásának még jó volt, tejeskávénak már kevésbé.

2022. júl. 8. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pékárut rendszeresen, mert friss marad. Annyit veszünk ki, amennyit megteszünk, így nincs pazarlás. A kertből zöldséget, gyümölcsöt. Főttételekből raguk, pörkölt, chilis bab, alaplé, sonkalé. Sütemények, amelyek nem habosak, mint a zserbó, kevert sütik, muffin.
2022. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kenyeret, pékárut frissen fagyasztok. Ha elöl hagyom kiolvadni, olyan minr újkorában. Ha mikróval, akkor hamar szárad de frissen jó.

Én kb minden fagyasztok krumplin, gombán, főtt gabonákon és még pár magas víztartalmú dolgon kívül. Zöldségalaplé, lecsóalap, kisült húsok, raguk, tokányok, gyümölcs (ez már csak turmixba megy), halászlé

2022. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Friss kenyeret, mert ugyanolyan friss, ropogós kívül, puha belül, mint újkorában, minden napra friss jut, nem kell szikkadó kenyeret enni.

Nyers húst.

Friss élesztőt.

Petrezselyemzöldet leveshez összecsomózva, mosott+pucolt paprikaszeleteket, káposztalevelet, karalábédarabot gyökérzöldséget, ha nincs sok időm húslevest főzni, bár a répa jobb frissen.

Készételt, ha túl sok lett + pl.lecsó.

Reszelt almát.

Dióbelet.

2022. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Friss fűszernövényeket,.mondjuk zsályát, mentát, koriandert. Nyers húst és halat
2022. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem is tudtam, hogy élesztőt is lehet fagyasztani :O


nem pusztul el a gomba?

2022. júl. 8. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztő klasszikusan jól fagyasztható, ezt a témát a karanténidőszakban is újra felkapták. Abszolút “életben marad” a “hibernált” gomba.
2022. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!