Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Már másodszor fordult elő... idegbajt kapok!

Vettem 250 ml-es habtejszínt (zacskós). Hideg volt, felvertem, egy jó ideig folyt, aztán meg túrós állagú lett, teljesen kihagyva a "hab" -fázist. Régebben mindig sikerült. :-(

Túl nagy fordulaton vertem? Vagy mi lehetett a baj?


2010. okt. 20. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
nem volt romlott? én már jártam így....valamiért kicsapódott.
2010. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát nem lett keményállagú a habtejszin ez a problémád ugye? sztem vagy a minősége nem volt olyan vagy a szavatosággal vannak gondok!
2010. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Mer túlvered, vajat köpülsz belőle... legyen hideg és figyeld, hogy mikor lesz kemény, akkor kapcsold le a gépet, mert ha tovább vered, akkor kicsapódik a zsír belőle.
2010. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12 órán át hütőben kell legalább lennie, ha a szavatossága jó volt akkor ez is lehetett a baj annyi nem elég hogy hideg
2010. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 UM4 válasza:

a tejszínnek felverés előtt nagyon hidegnek kell lennie, ha túlvered vaj lesz

habfixáló nélkül nem lesz egy mai 3.8% os tejszínből valódi hab

2010. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb Hulalából készitsd,nekem az bevállt!
2010. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

1 napig volt a hűtőben, nem járt le a szavideje. Nem volt olyan pillanat, amikor azt mondhattam volna, hogy most már jó, és aztán még tovább vertem volna. Mint írtam, kihagyta a "hab" állagot. Folyékonyból egyből túrós lett.

Én is használok Hulala-t, bár eddig csak sütéshez próbáltam, de azt hiszem, nem is fogok mostantól másikkal próbálkozni.

Még egyszer köszi!

2010. okt. 21. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!