Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig odaégetem a tojást? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Leírnátok pontosan, hogyan kell tojást sütni, sima tojás, nem tükör, csak felverem a tojást, és bele a sütőbe...

Hogyan kell akkor?


2010. szept. 9. 12:37
 1/6 anonim válasza:
Én lassú tűzön szoktam és még nincs kész végig kavargatom.
2010. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rántottához szintén kis/közepes láng és kavargatom, tojástekercshez takarékláng, esetleg fedő a tetejére, és nem piszkálom amíg nem sült át.

Teavajon szeretem sütni és rakok bele szójaszószt, de az már részletkérdés és ízlés dolga :)

2010. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alacsony hőfokon vagy lángon csináld és folyton kavargasd!
2010. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kavargatni kell?

De hát mikor beleöntöttem a sütőbe az olajat, akkor azt megvártam mig felforrósodott, és ráöntöttem a tojást, de már szinte belesült, nem tudtam kavargatni.

És anya sem szokta, de neki nem ég meg soha.

Akkor mostmár tudom, hogy takarékon kell sütni.

És még egy kérdés:

meg kell várni, mig felforrósodik az olaj?

2010. szept. 9. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a forró, de nem füstölő olajba tenni. Én teflon serpenyőben sütöm, és lejjebb veszem a lángot, mikor a tojást beleöntöm. Én is szoktam keverés nélkül készíteni, ez a tojáslepény nálunk, de ha rendes rántotta, akkor keverve, és még folyós részek legyenek benne, mikor elveszem a lángról. Így nem lesz száraz.

Ha lepénynek csinálod, az sem mindegy, mekkora serpenyőbe hány tojást teszel. Lehet, hogy sok, ezért mire a teteje megsül, az alja lekap. Vékonyabb legyen a tojásréteg, esetleg tegyél rá fedőt, úgy a teteje is hamarabb sül, és főleg alacsony lángon!!! Ha sok tojásból, vastag lepényt készítek, a fedő segítségével meg szoktam fordítani, így mind a két oldala szépre sül.

2010. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én egy kisebb fej vöröshagymát megpiritok olajon , és mikor már üveges, akkor beleöntöm a felkevert tojást, és utána kavargatom, még amig jo nem lesz.
2010. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!