Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csinálok rosszul fondant...

Mit csinálok rosszul fondant nyújtásakor? (infó lent)

Figyelt kérdés
Hosszú idő, kísérletezgetés után vettem igazi fondantot, és tegnap már használni is akartam. Fa nyújtódeszkán először színeztem zöldre - idáig minden rendben ment -, majd beliszteztem a fa nyújtódeszkát és nekiestem a fa sodrófámmal, de hozzáragadt vagy a nyújtódeszkához, vagy a sodrófához. Ezután bevizeztem a sodrófát, de már tudom, hogy rossz döntés volt, mert még jobban kezdett ragadni. Mit csináljak?
2011. júl. 20. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A fondant nem szabad lisztezni! Ha nyújtani akarod,akkor tedd két folpack közé,akkor nem ragad a deszkához és a nyújtófához.
2011. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Vagy keményítőt vagy porcukrot használj nyújtáshoz.
2011. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezek szerint az, hogy fa a nyújtódeszka és a sodrófa, nem baj?
2011. júl. 20. 11:07
 4/8 anonim válasza:

Nem. :)

De amúgy lehet, hogy is baj volt, hogy túl meleg van/volt.

Bár én kész fondanttal még nem dolgoztam, mindig magam csináltam.

2011. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) megpróbálom
2011. júl. 20. 11:26
 6/8 anonim válasza:

Én ezt csináltam meg 2x, mindig nagyon jól sikerült, pedig alapjába véve béna vagyok a konyhában:


[link]


Esetleg próbáld ki.

2011. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ó, ezt én is próbáltam, de nekem nem igazán vált be. :) azért köszi
2011. júl. 20. 12:09
 8/8 anonim válasza:
Kb. 20 fok felett a fondant olvadni kezd, és ragad. Nyissad ki az ablakot a nyújtáskor, és ha lehet, az ablak közelében dolgozz. Nekem így sikerül könnyen nyújtani. Ugyancsak ha sokat dolgozol vele, a kezed melegétől is olvadhat, így én általában 5-10 percet szórakozok a fondanttal, majd megy az egész a hűtőbe egy órát és folytatom utána.
2012. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!