Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan azokat...

Miért nézik le sokan azokat akik gyors étterembe járnak illetve azokat az ételeket eszik?

Figyelt kérdés
Szinte felháborító hogy le szemetezik a gyorséttermi kajákat, holott pont ők is szemetet esznek csak a boltból! Mi van ezekkel az emberekkel miért ilyen elfogultak a ezekkel az élelmiszerekkel? Mindenki a boltból él, ott meg minden műanyaggal érintkezik még az ásványvíz ís! Mindenbe van tartósítószer, vegyszer, ízfokozó, mindenben van, még a gyümölcsökben is vannak vegyszerek, a friss csire hús vegyszeres gabónából agyon tápozott csírkét vesznek, ami kitudja meddig áll a fagyasztóba! Minden csupa szén hidrát amiket évszázadok óta eszünk, krupli, rizs, kenyér, stb, akkor miért vagytok kiadva a mekis kajákkal, szénhidrát bonba, és sós, és cukrozott étel, biztos van benne egykis műanyag is, de mivel rosszabb egy gyorséttermi hamburger mint egy tál nokedli pörköltel? Az is szénhidrát dús, van benne ízfokozó (delikát) zsíros, sós, nem kell magyaráznom. De hát mivel rosszabb egy mekis kaja, mint egy magyaros étel?
2020. aug. 8. 02:07
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

"6/20 Travis83 válasza:


82%


Egyél fél évig kizárólag gyorskaját. Meglátod mi lesz. Persze nem kell, mert ezt már előtted megtették. Neten megtalálhatod. Egyet biztosan mondhatok, akik kizárólag ezzel táplálkoznak, súlyos betegek lesznek. Szív, máj és veseproblémák - ezek a leggyakrabbak. A rák már csak ráadás. Aki picit is tiszteli saját magát és az egészségét, az kétszer is meggondolja. Ha néha megkívánunk egy ilyet, az nem baj, de ezen élni egyenlő a rövid élettartammal. Még mielőtt leszeretnétek pontozni, ezek tények, amelyeket nem én találtam ki."



Aha próbálj csak enni mindennap pékes ételeket! Ugyanaz fog történni!

2020. aug. 8. 19:47
 22/39 A kérdező kommentje:

"10/21 Travis83 válasza:


74%


A mekis/burger kinges higiéniát már meg sem említem, mivel nem szeretnék rémálmokat. Egyébként gyorskajából is van sokkal jobb minőség, és akinek számít valamit, az meg is találj"



Te bele látsz más élelmiszer üzemekbe? Nem! Akkor? Te honnan tudommd például ha veszel egy szuperhigéniás étteremnől egy menüt és nem e tüsszentett bele véletlenül egy szakács?

2020. aug. 8. 19:51
 23/39 Travis83 ***** válasza:
100%

#21: ha pékes ételekről kérdezel, akkor arra írtam volna választ. No de, ki mondta neked azt, hogy aki nem eszik mindennap gyorskaját, az pékes ételekkel helyettesíti? Annyi, de annyi étel van a világon kedves kérdező, hogy igazán nem gond változatosan és legalább valamilyen szinten egészségesen táplálkozni!


Sokan nem értik a súlyát az egészséges táplálkozás fogalmának, hiszen gyakran járnak ilyen mekis helyekre és izlik nekik, jóllaknak és lám semmi bájuk. A probléma viszont az, hogy idővel fog kibújni a szög a zsákból. Mint amikor addig fújjuk a lufiba a levegőt, míg ki nem pukkad.


Ugyanígy van pl a dohányosokkal is. Látják, hallják a sok tüdőrákos esetet, de tovább szívnak, mert nekik ÉPP semmi bajuk. Utána meg már hiába...


Tudjátok, egyetlen egy életünk van és egyszer úgyis megdöglünk, de szerintem jobb egészségesen leélni azt az utolsó 20-30 évet, mintsem szenvedve, betegségben, ergo úgy, hogy nem élvezzük az életet. Ugyanis higgyétek el, idősebb korban is lehet élvezni azt!


Senkit sem szeretnék meggyőzni, de gondoltam egy gondolatmenetet megér a dolog. Jöhet a lepontozás! :)

2020. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mekis kaja vagy brios az opció? Akkor valóban mindegy...
2020. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Vizet a csapból iszom.

Egyáltalán nem eszem pékárut, kenyeret is csak nagyon ritkán.

Sok répát, káposztát, husit, hagymát, babot, krumplit, kölest, rízst eszem. Imádom a sütőtököt, narancsot, almát.

Amikor javarészt magamnak főzök jobban tudok kaksizni, és szebb a bőröm mint mikor sokat megyek mekibe. Ezzel nem azt mondom, hogy a Meki az ellenség, csak szerintem nem érdemes túlzásba vinni.

2020. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el nem látjátok hogy mire akarok rávilágítani! A sokan szindják a mekis kaját. De miért? Csak azt hatogatják hogy vegyszer meg műanyag. De mibe nincsennek ezek?


Melyik az ártalmasabb? Heti egy mekis hamburger, így havi 4 meki, vagy mindennap müanyagos ásványvíz, üdítők, havi 8 csipsz,mellé mindennap csoki, havi 15 energia ital, mág feldolgozott tartósított ternékek, tejtermékek, mindennapod kecsap, mustár, majonész, és mindennap valami leves, amibe ételízeítős ízfokozó van. Vessük már össze hogy ezekhez holva a havi mekis kaja? Sehol! Amit mindennap esznek sokkal károsabb! Ennyi. És még lehet keveset is írtam.

2020. aug. 8. 21:13
 27/39 Travis83 ***** válasza:
100%

#26: amiket most felsoroltál, azokat nem hogy mindennap, de szinte soha nem eszek, vagy csak nagyon nagyon ritkán. Ha a kérdésed a mekis kaja ezekhez való viszonyításáról szólt volna, akkor most egyetértenék veled, mert én is így gondolom. Viszont ez is egészségtelen táplálkozás. Rosszul táplálkozni nem csak gyorséttermekben lehet, mert valóban mindenütt sok a "mű" kaja, teli káros kémiai anyagokkal. Csak ugye az a bökkenő, hogy még így is lehet másképp, sokkal egészségesebben enni. Ismétlem, nem muszáj mindig egészségesen zabálni, de többségben nem árt igyekezni. Nagyon nem árt.


Tehát kedves kérdező, én megértettem a lényeget, hogy a mekis kaja semmivel sem rosszabb más műanyag kajáknál, de ne szűkítsd le ennyire a kört, mert nem csak ezek vannak és az emberek nem csak ezeket eszik. Plusz attól, hogy nem rosszabb a másik rossznál, önmagában igenis rossz, mármint egészségügyileg.

2020. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az, pár ember itt rámondja hogyna ő egészségesen táplálkozik én elhiszen de a magyarok 80%-a nem táplálkozik egészségesen sőt, sokan örülnek ha enni tudnak és ha dutja olcsóbb élelmiszerre. Itt a többség magyarról van szó akik zabáljái a chipseket energia italokat isznak nap mint nap, közbe okoskodnak higy de a mekiskaja milyen műanyag! Holott sült krumplit otthon is esznek! Fegyszer a sűlt húsúkra is rászórnak az is műanyag ízfokozó, m8 van a mekis hamburgerbe ami olyan borzasztó? Semmi ha valaki megeszik havont 5 db mekit semmivel nem károssabb mint aki 5 db cipszet visz be valamen cukros üdítővel! Olyan meg nincs hogy egészséges táplálkozás! Tudod mikor volt egészséges táplálkozás? SZázévvel ezelőtt mikor az emberek a jószágból éltek, és a saját földjükön teremtették meg a lisztet, zöldséget, gabonát, most napjainkban nem beszélhetünk egészséges táplálkozásról, minden műanyaggal érintkezik! Még a víz is! Ebbe a korszakban szerintem lehet enni mindent de mértékkel! Az egészséges tápkálkozás napi egy nagyadag tányér étel de abba minden tápanyag benne legyen. Napi egyszer evés! Erős fizikai munkánál ott meg szintén nem beszélhetünk egészséges táplálkozásról.
2020. aug. 9. 00:12
 29/39 A kérdező kommentje:
De nézzünk meg közönséges szendcicset. Abba mivan. 2 db vizezett szojás parizel ami minden csak nem minőségi! Vaj, ami televan adalékanyaggal, koleszterinnel cikorral, a cukrozott zsemle pocsék lisztből. van aki még majonézt is tesz bele, egy szendvics ugye nem elég egyenmeg hárommal! Ez legyen a reggeli! Tízórai. Egy péksütemény ami tele cukorral. Ebéd: leves ami tele van adalég anyagokkal ízfokozó fűszerrekel. Második féle: rántott hús párolt rizzsel. A húsra is azórnak ízfokozókat, van aki a rizsre majonézt önt pont olyan ami a mekis kajába van. Utánna öblitse le az ebédet egy pohár cukros üdítővel, vagy cukormentessel, abba meg az édesítőszer a vegyszer! Napközbe bevág egy csipszet aztán este is eszik valamit. Na ez mivel egészségesebb mint ha megett volta egy mekis hamburgert? Lássuk mivan a hamburgerbe. Minőségi marha hús még ha nem is olyan minőségi meg van sütve. Hamburger zsembe. Olyan kicsi hogy kárt nem tesz 3 db belőle ellenben a felsorolt a közönséges szenviccsel, semmivel se rosszabb. Szóval? Kérsz bele kecsapot a mekibe? Kötelező? Nem?! Mégegyszer kérdezem mi az egészségtelen a mekibe a majonéz, mustár, kecsapon kívül? A többi zöldség! Tiszta marha hús. Talát ami kivedni való a zsemléje, dehát istenem van aki m3geszik otthon félkiló fehér kenyeret gulyásleveshez. Ne kényeskedjetek! A mekit ha mértékkel f9gyasztod egészséges mint a többi kaja ha mértékkel fogyasztod! De ha mindennap csipszet eszel az se egészséges, negemeli a vérnyomást pattanásos l3szel elhízol, a kólátol is a fehérkenyértől, a kakaóscsigától is , mindentő ha nem táplálkozik az ember változatosan! Most ha az betéved egy héten kétszer mekibe belefér. De én még olyan magyarról nem halottam aki kizárólag csak mekin élt.
2020. aug. 9. 00:39
 30/39 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező te teljesen gyökér vagy...

Ha műanyagot hasonlítasz össze műanyaggal, akkor nyilván az lesz a vége, hogy mindkettő trágya.

De ha a műanyagot olyan étellel hasonlítod össze, ami azt nem tartalmaz (dobj egy hátast: van ilyen, csak tovább kell látni az orrodnál), akkor.... akkor... Ja hogy ilyen nem létezik, nincs, kizárt, hiszen nem ez van az óriásplakátokon

11-es voltam

2020. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!