Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan azokat...

Miért nézik le sokan azokat akik gyors étterembe járnak illetve azokat az ételeket eszik?

Figyelt kérdés
Szinte felháborító hogy le szemetezik a gyorséttermi kajákat, holott pont ők is szemetet esznek csak a boltból! Mi van ezekkel az emberekkel miért ilyen elfogultak a ezekkel az élelmiszerekkel? Mindenki a boltból él, ott meg minden műanyaggal érintkezik még az ásványvíz ís! Mindenbe van tartósítószer, vegyszer, ízfokozó, mindenben van, még a gyümölcsökben is vannak vegyszerek, a friss csire hús vegyszeres gabónából agyon tápozott csírkét vesznek, ami kitudja meddig áll a fagyasztóba! Minden csupa szén hidrát amiket évszázadok óta eszünk, krupli, rizs, kenyér, stb, akkor miért vagytok kiadva a mekis kajákkal, szénhidrát bonba, és sós, és cukrozott étel, biztos van benne egykis műanyag is, de mivel rosszabb egy gyorséttermi hamburger mint egy tál nokedli pörköltel? Az is szénhidrát dús, van benne ízfokozó (delikát) zsíros, sós, nem kell magyaráznom. De hát mivel rosszabb egy mekis kaja, mint egy magyaros étel?
2020. aug. 8. 02:07
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
84%

"a bolti szarokban ugyanezek vannak"

A boltban megnézed az összetevőket, és persze, vehetsz full műanyagosat is, meg vehetsz bio színhúst, friss zöldséget, kerülheted a lisztes kajákat, stb. Ott a te kezedben van, hogy mit eszel meg mit főzöl, de a mekiben eléd tolják a főtt műanyagot.

(Mondom ezt úgy, hogy relatíve sokat mekizem, de sose éreztem szükségét annak, hogy ezt egészségesnek állítsam be.)

2020. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
65%

De amúgy itt mindenki agyhalott vagy nem tudtok szöveget értelmezni? Egy szóval nem írtam,hogy egészséges,meg nem ártalmas.

Megnézhetnétek egy akármilyen gyár vagy húsfeldolgozó higiéniáját is,sírnátok. Én is igyekszem hasznosan enni,de nem ítélem el a gyorskaját,néha lecsúszik,mert nekem finom. Ha mindig azon agyalnék,mi honnan jön és hogy keszül,már kb.csak füvet rágnék a saját kertemben. Kb.havonta bukik le egy-egy cég a Nébihnél..

2020. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%
Azokat is lenézik, akik fine dining étterembe járnak. Lenézésre mindig találnak okot az emberek, tökmindegy, hogy mit csinálsz. :D
2020. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le őket :) Az ismerősi köröm se nézi le őket.

Ritkán , de én is eszem a mekiben. Szerintem a gyorsétterem tökjó dolog azokra a napokra, amikor alig aludtál éjjel, otthon borul a konyha, nincs erőd főzni, de nagyon kell valami finom, meleg étel. És mindez gyorsan. Egyetemista vagyok, a szorgalmi időszak utolsó két hetében van hogy ötször is mekizek. Amúgy igyekszem magamnak főzni, de van hogy nincs időm nekiállni a pörköltnek.

2020. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
66%

Hát, ha bolti kész hamburgerrel hasonlítod össze, akkor nyilván ugyan az lesz az eredmény.

De azért elégé túl toltad a biciklit. A gyors kajának nem csak a bolti készétel vagy a parizeres zsemle az alternatívája. Lehet venni töke húst, zöldségeket, gyümölcsöket, tejet, tojást, lisztet, rizst, stb. nem is sorolom tovább, egyszóval alapanyagokat és lehet belőlük millió-egy adalékanyagmentes ételt főzni.

Ami pedig a "meki tele van vegyszerrel"-t illeti, ugyan olyan hülyeség, mint amiket te írtál a bolti ételekről. A meki is azért egészségtelen, mert tele van zsírral sóval és egyszerű szénhidrátokkal. Beviszel 1000-1500 kalóriát és két-három óra múlva éhes vagy megint, így persze, hogy elhízik tőle, aki naponta ott eszik.

Nem kell lenézendő szemét kajaként tekinteni a gyors éttermekre, de helyén kell kezelni az ilyen ételeket és nem naponta ezt enni.

2020. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim válasza:
31%
Ha választanom kéne egy pörkölt nokedli és egy adag mekis kaja közt, köszi de egyik sem kéne. A nokedlit nem szeretem, a pörköltét nem vagyok oda, a mekis kajától világ életemben görcsölt a gyomrom. Lehet hogy minden szirszart használnak a zöldségeken, meg teligyógyszerezik a haszonállatokat, én azért inkább elmegyek a zöldségeshez, meg legrillezem azt a csirkemellet, nem én vagyok az egészséges életmód mintaképe, nem is akarok az lenni, pusztan azt eszek amit szeretek, edd csak nyugodtan a mekis kajádat, nekem álltalában azt mondják h "madár edelt" eszek így is van, sosem tagadtam. Te pedig fogadd el hogy a mekis kaja az egyik legrosszabb amit lenyelsz.
2020. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

Kicsi nő vagyok, de a többezres mekis kajától alig lakom jól, egy-két óra múlva pedig éhen pusztulok, mert felcsapja a vércukorszintem, ami hirtelen levágódik utána. Most megettem egy tányér marhapörit egy szelet ropogós fehérkenyérrel és ubisalival, tudom hogy estig nem leszek éhes.


Amúgy nem nézem le, mindenki azt eszik amit akar, én is eszem gyorskajáldába néha, mert egyébként nagyon finom, kár tagadni. De az otthoni alapanyagból, változatosan összerakott étrendet nem közelíti meg egyik gyorskajálda agyoncukrozott, full zsíros és/vagy vizezett kajája. Napi szinten semmiképpen nem ajánlatos, mert az összetételük általában rossz (kivéve saláta + husi), és arányaiban rendkívül drágák is.

2020. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Akkor elemezzünk kicsit. Egy hamburger zsemle semmivel nem ártalmasabb mint egy péksüti pl. Egy briós! Szerintem egy szelet mekis hamburger hús semmivel nem ártalmasabb mint egy üzemi virsli. Tehát mit tudtok fel hozni a mekis hamburger ellen? A mustárt? A majonézt, a kecsapot? Ezek minden háztartásban vannak és mindenki eszi őket otthon, most a meki hibája hogy az emberek kérnek bele ilyen xarokat? Otthon is megeszik veszik a boltból! Szoval ha valaki mindennap péksütit eszik, a cukrozott pék süti ugyanúgy egészségtelen mint a mekis zsemle mert mind kettő cukrozott. Szóval? Mibajotok vele? kább a pékes kajákat ítélnétek el meg a fegér kenyeret és a feldolgozott szójás virsilt, a vízezett parizeket, a polti száraz tésztákat, ételízesítő kockákat! A az üdítőket amiket műanyakból isztok! Ti nem látjátok a fától az erdőt? Minden egeszségtelen ami boltból van!
2020. aug. 8. 19:11
 19/39 A kérdező kommentje:
Szóval nem tudtok meggyőzni akárhogy is okoskodtok és osszátok az észt, azt nem mondom hogy egészséges a mekis kaja, de semelyik élelm8szer nem az amit naponta esztek! Lehet ugadni de xart se tudtok ti semmiről, főleg az élelmiszerekről.
2020. aug. 8. 19:17
 20/39 A kérdező kommentje:

" 1/19 anonim válasza:


71%


ha szerinted így van, akkoor csak egyed "


Ha szabad kérdezni te mit eszel barátom?

2020. aug. 8. 19:45
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!