Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan azokat...

Miért nézik le sokan azokat akik gyors étterembe járnak illetve azokat az ételeket eszik?

Figyelt kérdés
Szinte felháborító hogy le szemetezik a gyorséttermi kajákat, holott pont ők is szemetet esznek csak a boltból! Mi van ezekkel az emberekkel miért ilyen elfogultak a ezekkel az élelmiszerekkel? Mindenki a boltból él, ott meg minden műanyaggal érintkezik még az ásványvíz ís! Mindenbe van tartósítószer, vegyszer, ízfokozó, mindenben van, még a gyümölcsökben is vannak vegyszerek, a friss csire hús vegyszeres gabónából agyon tápozott csírkét vesznek, ami kitudja meddig áll a fagyasztóba! Minden csupa szén hidrát amiket évszázadok óta eszünk, krupli, rizs, kenyér, stb, akkor miért vagytok kiadva a mekis kajákkal, szénhidrát bonba, és sós, és cukrozott étel, biztos van benne egykis műanyag is, de mivel rosszabb egy gyorséttermi hamburger mint egy tál nokedli pörköltel? Az is szénhidrát dús, van benne ízfokozó (delikát) zsíros, sós, nem kell magyaráznom. De hát mivel rosszabb egy mekis kaja, mint egy magyaros étel?
2020. aug. 8. 02:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%
ha szerinted így van, akkoor csak egyed
2020. aug. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
21%

Csak sznobok.


Megjegyzem, a gyorskaja valóban gyengébb minőségű, mint mondjuk egy "kézműves" hambi vagy egy pörkölt, de nem rosszabb a feldolgozott élelmiszereknél.

2020. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
56%
Rakd ki a napra a sajtburgered meg a csirkehúst. Egy hét múlva megnézheted, a mekis kajához még a baktériumok se nyúlnak, annyira tele van vegyszerekkel.
2020. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Lena7 ***** válasza:
82%

Pedig szerintem az az egy tál nokedli pörköltel az sokkal egészségesebb.


A mekis ételek azok tényleg tele vannak ízfokozókkal és minden egyébb ilyen dologgal.

És te jöhetsz azzal, hogy de más ételekben is van. Igen, van, viszont nem mindegy, higy mennyi.


Szerinted mért van annyi gyorskaja függő ?🤔

Akik mindennap minimum 2x esznek mekit


Azért mert olyan jó a kaja ?

Kétlem..


A mekibe tesznek olyan dolgokat is az ételekbe, amitől ráfügsz (és igen, más élelmiszerekbe is tesznek)

2020. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%

Egy dokumentumfilmben már megcáfolták ezt a sok tartósítószeres dolgot..

Azért nem romlik,mert fullon van cukorral (még a zsemle is) vagy sóval (husok).

Érdekes,20 éve eszem a mekis kaját (na nem minden héten, valamikor hónapokig se mert nincs a közelben) de nem függtem rá pedig mindent szeretek ami mekis.

Nem ördögtől való ez sem,csak itt is be kellene tartani a jó öreg mértékletességet.

És aki napi 2x eszi nem azért eszi,mert magában a mekis kajában van függést okozó anyag,hanem mert gyors kaja.. és olcsóbb mint egy igazi,minőségi kézműves burger és gyorsabb mintha otthon nekiállna megfőzni egy kondér pacalt.

2020. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Travis83 ***** válasza:
86%
Egyél fél évig kizárólag gyorskaját. Meglátod mi lesz. Persze nem kell, mert ezt már előtted megtették. Neten megtalálhatod. Egyet biztosan mondhatok, akik kizárólag ezzel táplálkoznak, súlyos betegek lesznek. Szív, máj és veseproblémák - ezek a leggyakrabbak. A rák már csak ráadás. Aki picit is tiszteli saját magát és az egészségét, az kétszer is meggondolja. Ha néha megkívánunk egy ilyet, az nem baj, de ezen élni egyenlő a rövid élettartammal. Még mielőtt leszeretnétek pontozni, ezek tények, amelyeket nem én találtam ki.
2020. aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
41%

Travis, nem pontoznak le csak engem,a sok kamu egészséghuszár, pedig én is igazat írtam. Egyétek akkor a bolti szarjaitokat amikben szintén ki tudja mi van és örüljetek magatoknak.

A Super size me-t én is láttam,de kb.ugyanez lenne ha valaki csak kolbászt enne egy évig és kólát inna hozzá.

Ezért is írtam a mértékletességet.

2020. aug. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
49%
Megjelentek a nagy egészségtudatos kommentelők és lepontoztak, pedig Magyarországon a rossz táplálkozás az egyik elsőszámú halálok, és ez nem a Mekitől van. :D
2020. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Travis83 ***** válasza:
64%

#7: a kóla és egyéb üdítők is komoly méreg a listán, persze most is a gyakori fogyasztást értem ezalatt. A bolti kaja alatt pontosan mit értesz? Én igyekszem nem venni kész kaját, max ha egy jófajta helyről van, amit ismerek és tudom hogyan főznek ott. Leggyakrabban otthoni ételt fogyasztok, amelyek hozzávalóit frissen vásárolom. Nekem ilyen házi koszt után egy mekis burger meg sültkrumpli olyan, mintha műanyagot ennél. El sem tudod képzelni milyen régi hozzávalókat használnak! A sültkrumplit fagyasztva kapják és akár több hetes is lehet! Akárcsak a többi. Arról nem is beszélve, hogy annyira mű, hogy hűtőben sem tárolják, ha épp sokat szállítanak be nekik.


Ott hever minden a padlón és patkányok mászkálnak rajta és rágcsálják. Vannak róla felvételek is,de jómagam is szemtanúja voltam. Jó étvágyat!

2020. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Travis83 ***** válasza:
84%
A mekis/burger kinges higiéniát már meg sem említem, mivel nem szeretnék rémálmokat. Egyébként gyorskajából is van sokkal jobb minőség, és akinek számít valamit, az meg is találja!!!
2020. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!