Írtam már erről hosszabban, de most nem találom, és nincs nagyon energiám hosszan kifejteni, így csak dióhéjban: normális, érett szőlőből készülő borhoz nem kell cukrot adni, mert van benne elég. Ha mégis kell, akkor az a szőlő nem volt érett.
2018. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Ha megtudnám hogy olyan bort adtak el nekem amiben cukor van tuti hogy soha többet nem vennék onnan bort és mindenkit figyelmeztetnek hogy nehogy onnan vegyen mert ha cukrot kell adni hozzá akkor az már régen rossz
2018. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
Mert nem ez a borkészítés helyes folyamata.
De nekem azzal nincs bajom, ha valaki a már kész borhoz tesz cukrot, mikor már ki van töltve a poharakba. A legtöbb bor savanyú, még az is, ami édes minősítés alatt fut. Én nem iszom bort, mert nem szeretem, de esküszöm, ha valahol valaki az életben borral fog megkínálni, teszek majd bele cukrot, hogy iható legyen. :D
2018. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Nagyapám mindig azt mondta, hogy fiam a borhoz soha nem adunk cukrot mert bolondít. Szóval lehet hogy nem egészséges dolog úgy csinálni.
2018. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 Mojjo válasza:
@4: Te szimplán nem ittál még jó bort :) Hidd el, a jó bor nem savanyú, akár száraz, akár édes, akár akármilyen.
2018. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
A vonatkozó törvény szabályozza, h milyen esetben, milyen fajta és milyen mennyiségű cukrot lehet az érés mely szakaszában a borhoz adni. Ja, és megfelelően szankcionálja is a forgalomba hozatalát.
Aki már ivott rosszul/rosszkor cukrozott bort, az tudja, hogy pl. a répacukor jellegzetes utóízt produkál, és ez igencsak erőteljes minőségrontó tényező. Egy óvatosan, megfelelő időben végzett sajátmustos édesítés segítségével viszont különleges dolgokat lehet előállítani.
Persze világos számomra, h a gyaki népe nem tud lebeszélni téged a borocskád házi pancsolásáról. Jó munkát!
2018. júl. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Ha pl sajátrészre csinálsz bort. Tegyük fel silány minőségű szőlőből. Lehet csak 16 cukor fokos lesz a must. Az úgy nem áll el sokáig. Ildomos legalább 18 fokosra beállítani hogy eltartható legyen. Háznál nemigen van mustsűrítmény. Tehát marad a cukor. Ha van 100 liter mustod 16 fokos ha jól tudom egy kiló cukorral 0.7 fokot emelsz. Tehát a 100 literhez 3 kiló cukor kell. És a savtartalomra is figyelni kell. Ilyen mértékű cukrozás szerintem mem ördögtől való cselekedet. A baj ott van mikor a paraszt belevágja a slagot a mustba és ereszti rá a vizet. Majd mázsányi cukorral javítja. Aztán így akar egy hektóból két és felet csinálni.
2018. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 Mojjo válasza:
16 mustfokos szőlőből aki bort csinál, az lehetőleg igya csak meg maga... így készül az igazi guggolós bor.
2018. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
Szőlőskertek gyakori szőlője a Szlanka teljesen beérve olyan 16 cukorfokos a mustja. Ennek az ég világon semmi köze ahoz hogy meghajt e a bor vagy nem. Rövidebb ideig eltartható. Nyilván minőségre nincs közel se olyan mint egy Kékrfankos. Álltalában más szőlőfajtákkal keverik mert jó léadó. Önállóan kis cukrozásra és savazásra szorul ha valaki sokáig tárolná.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!