Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Részegség, miért nem emlékezünk?

Részegség, miért nem emlékezünk?

Figyelt kérdés
Igen-igen, sokatoknak ismerős lehet a szitu, péntek esti jó buli után másnap zero emlék, vagy haloványak, na meg a haza teleportálás. De ez miért van? Miért nem emlékezünk? És az események amelyekre nem emlékezünk, akkor amikor történtek, tudtuk mit csináltunk, hol vagyunk, mit, miért? Tehát tudtunk magunkról?

2015. ápr. 28. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A túlzott alkoholfogyasztás összezavarja a memóriaközpontot. Nyilván akkor magunknál voltunk, de döntésinkre erős befolyást gyakorolt az alkohol.
2015. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az alkohol úgy manipulálja az agyunkban a neurotranszmittereket, amik az emléket tárolásáért felelősek, hogy alacsony koncentrációnál (vagyis a berúgás kezdeti szakaszában) felerősíti, majd később legyengíti, végül teljesen kikapcsolja őket. Így az ivászat elejéről élénk emlékeink maradnak, de jótékony homály fed minden olyasmit, ami súlyosan részeg állapotban történt az emberrel.
2015. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aha, értem! :) Kemény! :D

Köszönöm a válaszaitokat! :D

2015. ápr. 28. 17:44
 4/7 Phoney ***** válasza:
Ahogy a kettes mondja, a filmszakadás jellemzői arra utalnak, hogy a részegség egy bizonyos szintje fölött képtelenek vagyunk megjegyezni, ami történik. Néha a rövidtávú memóriára is gy hat, pl. hirtelen kiesik a legutóbbi 10 perc (ezt a részeg alany úgy éli át, hogy egy pillanat alatt eltelt a 10 perc, pl. valaki elment a boltba és szinte azonnal visszajött). Más kérdés, hogy egyesek hamarabb dőlnek ki, mint hogy ennyire részegek legyenek, ezért nekik soha nincs filmszakadásuk (márminthogy volna, de akkor már nincsenek ébren).
2015. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Nekem sosincs ilyen. Akármennyire vagyok részeg, mindig emlékszem mindenre. Szerintem emlékszel te is mindenre, csak inkább nem akarsz emlékezni.

Az, hogy az idő gyorsabban repül az igaz, ahogy az utolsó mondja, de a fontosabb dolgok, hogy mit csináltunk mit tettünk az megmarad, ne mondja nekem senki. Persze ezzel jól ki lehet bújni a felelősség alól "nem emlékszem".

Hányszor hallottam ezt a dumát, aztán volt, hogy én még többet is ittam mégis tisztán emlékeztem mit csináltak... :)


Amikor részegen valami jó történik valami vicces dolog, arra emlékszik mindenki másnap, akár hetekkel utána is röhögünk rajta. Onnantól kezdve, hogy valaki csinál egy olyan dolgot amit megbán, arra persze sosem emlékszik :)

2015. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

"emlékszel te is mindenre, csak inkább nem akarsz emlékezni."


Hjajj...úgy birom ezeket a véleményeket. olyan okos. Ezt tipikusan azok szokták mondani, akik még nem rrúgtak be nagyon. Volt pár ilyen ismerősöm. Aztán mikor egyszer csak tényleg nagyon berúgtak, akkor ők em emlékeztek... Ha tudnád hányszor volt olyan, hogy bármit megadtam volna, csak hogy emlékezzél mit beszéltem egy bizonyos illetővel vagy mit csináltam a bulihelyen egyedül stb...

2015. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a "nem akarsz emlékezni" kijelentés valóban hülyeség, (sajnos) tapasztalatból mondom. Igenis ha valakit úgy istenesen megüt a pia, akkor akarja vagy sem, néhány részletre nem fog emlékezni. :)
2015. ápr. 30. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!