Meddig tartja meg magat ez az onigazolo baromsag?
"Engem sokkal kevésbé zavarna az, hogy az emberek isznak, ha bevallanák, hogy igen, a tudatmódosítás miatt csinálják, nem az íze miatt"
Látod, ez az, amoikor valaki olyasmiröl ír, amiröl fogalma sincs!
Én, (meg sok más is) tényleg az íze miatt fogyasztok néha alkoholt, és hidd el, az 1 dl bor vagy sör NEM módosít semmit a tudatomon. Másrészt nem olcsó, "mindegy, csak ártson" kategóriás italokról van szó, amiket iszom, azoknak van íze, illata, és éppen ezért fogyasztom, mert finom.
A megjegyzésed kb olyan, mintha azt állítanád, az emberek azért esznek, hogy elhízzanak és nem azért, mert az ételknek jó íze van!
ma 07:33
Ez csak szőrszálhasogatás részedről, de még ettől függetlenül is, ha a megbízható weboldal hivatkozik tanulmányra, akkor én is hivatkozhatom rá. Az első hét találati oldalról pl. az első hat tanulmányokra hivatkozik, a hetedik kutatásra:
"Recent studies show that..."
"But study results on resveratrol are mixed."
"Although there are no official recommendations around these benefits, a 2018 study notes that..."
"However, studies have shown that..."
"In a few studies..."
"Studies have repeatedly shown that..."
"BHF-funded research published in 2018 looking at the effect of alcohol consumption on heart and circulatory diseases concluded that..."
A myth szócskát meg beírhatod bárhova, mindenre lesz találat a Holdra szállásról a holokauszton át a koronavírus-járványig. :)
#12:
Szúrópróbaszerűen
'Thanks to project DG16P02R017 “Viticulture and Enology for Maintaining and Restoring Cultural Identity Wine Regions in Moravia” is gratefully acknowledged.' - ott a cikk végén, bár arról nyilatkoznak, nincs érdekütközés.
Ezért fontos mindig tanulmányokat megnézni. Illetve főleg azért, mert amit állítanak, az ritkán fekete-fehér.
Hát részben azért, mert a hozzád hasonló okoskák össze-vissza beszélnek, és ezzel lejáratják ezt az egész álláspontot. Az alkohol nem „iDeGmÉrEg”, hanem GABA-inhibitor, az idegrendszerre nincs tartós káros hatása addig, amíg nincs meg az a mennyiség-rendszeresség, ami B1-vitaminhiányt, és ezáltal agyzsugort okoz (tény, hogy nem kell olyan sok hozzá, de akármilyen kevés nem elég, és egyébként a tiaminhiányos agyzsugor sem végleges). Kis mennyiségben minimálisan rákkeltő, prooxidáns és egyéb halovány egészségkárosító hatásai vannak, de Te ezt biztosan vágod.
„a kis mennyiseg a nagy mennyiseg eloszobaja”, aha, szóval az addiktológiához is annyira értesz, mint az alkohol fiziológiai hatásaihoz: magabiztos 19. századi szinten!
A másik ok pedig az, hogy a szorongásos zavarok a nyugati kultúrában népbetegségnek számítanak, így sajnos tényleg vannak emberek, akiknek a többé-kevésbé visszafogott alkoholfogyasztásuk nettó pozitívra hozhatja ki az egészségi állapotukat, mert segít nekik a szomatikus betegségek megelőzésében (hogy te is értsd: nem eszi meg őket az ideg). Természetesen léteznének sokkal jobb megoldások az alkhoholnál, de itt olyan emberekről van szó, akik józanul se keresnek/találnak jobb megoldásokat.
ma 01:02
"Ha elolvasod a régi orvosok írásait", még 120 évvel ezelőttről is akkora f***ságokat találsz, hogy égnek áll a hajad! Az ókori orvostudománynak finoman szólva nem az ilyen egzakt fiziológiai megállapítások voltak az erősségei... Arról nem beszélve, hogy akkor eleve nem is létezett semmiféle egyéb eltartható ital, mint a bor, szóval mi másról írtak volna... ja, biztos baromi sokat számít egészségügyi szempontból, hogy milyen régi a bor ;) ha megromlott és megfosat :D
ma 07:20
Soha semmilyen kutatások nem *igazolták*, minden ilyen tanulmány kizárólag statisztikai alapon találgat róla, hogy hát úgy néz ki, mintha jó hatása volna a vörösbornak, csak hát abból nem derül ki, hogy konkrétan a bor hatása lenne. (Hanem mondjuk a kulturált borfogyasztók közt eleve felülreprezentáltak az intelligens, egészségtudatos emberek, még az absztinensekhez viszonyítva is.) Aztán olyan összetevőkre akarják ráfogni, amik jelentéktelen mennyiségben vannak jelen vagy egyáltalán nem tudnak érvényesülni. Pl. az antioxidánsok, nagyon humoros, 10+% prooxidáns alkohol mellett, azigen.
A vörösbor csökkenti a koleszterinszintet, de ugyanígy csökkenti a szőlőhéj is.
Többször olvastam cikket - nem orvosi tanulmányt - arról, hogy miért egészséges a vörös-, ill. a fehérbor. Egy gond volt velük: a vörösbort dicsérőket Bordeaux-i, a fehérbort dicsérőeket Rajna-vidéki kutatóintézetek készítették. Ugyanígy olvastam a sör egészségességét igazoló tanulmányt is. Gondolom, senkit nem lep meg, hogy egy cseh intézetben készült.
Attól még, hogy a mértékletességre felhívják a figyelmet, ezeket a tanulmányokat kritikával kell kezelni.
Majd ha egy muszlim ország kutatóintézete bizonyítja be, komolyan veszem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!