Mit csináljak a maradék párlattal?
40 foknál érdemes megállni utána 25 fokig pár rossz ízű pálinka jön már csak.
Ezt tudod külön is szedni és likőrnek jó lesz.
A maradékot önts a maradékot cefrére.
Ahogy a #4-es írja. Szagolni, esetleg kóstolni, úgy lehet megállapítani mit nem szeretnél benne tudni. Egy valamit lehet az alkoholfokhoz kötni, ha a cefre abszolút egészséges volt, akkor kb. 55 alk. foktól érdemes a párlatot vizsgálni! Én nagy átlagban egyébként 50-45 alk. fok között szoktam megállni a középpárlat elvételével, de ezt nem lehet egy adott alk. fokhoz kötni, mettől utópárlat.
Ami benn marad, azzal azt teheted, hogy nem hagyod benn! :D Miután megálltál a középpárlat elvételével, egy külön edénybe/demizsonba gyűjtöd az utópárlatot, ezt lepárolhatod akár 15-20 alk. fokig is, utána már kár a gázért! Félreteszed és gyűjtögeted ezt egész szezonban! Aztán miután az utolsó hordó cefre is lefőzve, akkor összeöntöd, lefokolod 25 alk. fokra, majd lepárlod. Ugyanúgy van előpárlat és utópárlat is. Lesz belőle egy kicsit jellegtelenebb "vegyes" pálinkád és bár elsőre az logikus, hogy ebből egy nehéz párlat/pálinka lesz, de nem az lesz.
Ezt persze akkor érdemes megtenni, ha nem ilyen 60-100L cefréd van egy szezon alatt, hanem annál lényegesen több. Ha el is veszed az utópárlatot is, akár 20 vagy 15 alk. fokig, akkor is marad az üstben bőven folyadék. Az kuka! Amivel ezt nem érdemes megtenni, azok a hibás cefrék, egyértelműen. Mivel a hibás cefréknél az utópárlat már erősen hordoz olyan hibákat, amivel kár foglalkozni! Sőt, hibás cefrénél akár előbb is kezdődik az utópárlat, akár már 60 alk. foknál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!