Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan tudom, ha egy alkoholos...

Honnan tudom, ha egy alkoholos italon a saját zárjegye van, vagy sem?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni másodkézből egy drága italt, ami bontatlan.

Le tudom valahogy ellenőrizni, hogy valóban eredeti-e?

Zárjegyen milyen információk vannak?


2022. júl. 13. 08:14
 1/6 Phoney ***** válasza:
100%

A másodlagos szeszpiac bizalmi alapon működik, a zárjegy nem (vagy csak ritkán) segít benne, mivel nem tartalmaz információt az italról. (Magyarországon más zárjegye van a pálinkának és a törkölypálinkának, mint a többi szeszesitalnak, de ennyi.)


Az eredetiségét hozzáértéssel lehet feltételezni, pl. ha minden részletet tudsz arról, hogy annak a konkrét palackozásnak palackozásnak hogyan kell kinéznie (ezek a részletek sokszor pár évente megváltoznak). Ilyen részlet lehet persze az is, hogy a forgalomba hozatalakor milyen zárjegyet használtak. Még többszázezres hamisítványoknál is gyakoriak a kisebb-nagyobb hibák.

2022. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
UV lámpa
2022. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

ma 17:06

Attól, hogy igazi zárjegy, még nem lesz a sajátja. Egyes italokról nagyon könnyű egyben leszedni a zárjegyet (vagy konkrétan leesik), mert vannak ilyen leszaromforgalmazók, akik hulladék ragasztóval teszik fel.

2022. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És azok a zárjegyek, amik qr kódosak?

Azt ki tudja leolvasni és mit mutat meg?

2022. júl. 26. 18:11
 5/6 Phoney ***** válasza:

Azt csak a NAV tudja leolvasni (dekódolni), mert biztonsági elem, pont az a lényege, hogy senki ne jöjjön rá, mitől lesz helyes a zárjegyek egyedi kódja. Így nemcsak fizikailag nem lehet hamisítani a zárjegyet, hanem másolással vagy véletlen kódokkal sem sokszorosítható.


Viszont mivel a zárjegy eleve nem konkrét italhoz készül, max. az derülne ki róla, hogy mikortájt nyomtatták. És még az is csak akkor lenne neked érdekes, hogyha az ital újabb lenne, mint a zárjegy.

2022. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Egyébként nem tudom, milyen italról van szó, de ha forgalomban van, elmész egy boltba, megnézed minden részletét, főleg a zárást, ha lehet, le is fényképezed. Ha nincs, akkor szinte minden italról lehet részletes nagyfelbontású képeket találni az interneten, gyakran régi kiadásokról is.

Általában elég nehéz halálpontosan ugyanolyan sértetlen kapszulát tenni egy italra, mint amilyen az eredeti, főleg drágább italoknál.

2022. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!