Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinka oldja a műanyagot...

A pálinka oldja a műanyagot hosszú távon?

Figyelt kérdés

Kaptam két liter házi pálinkát ajándékba, jó erős, de nem vagyok nagy piás, lehet, hogy csak sokára fogy majd el. Jelenleg egy petpalackban van, de nem tudom, átöntögessem e üvegekbe, vagy nem lesz semmi baja a műanyag flakonban?

Nem sokat értek a kémiához, gépész vagyok, egy kicsit gyanús nekem, de üvegem sincs, szóval macerás, de ha muszáj, akkor szerzek valahonnan.



2021. jún. 2. 10:31
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Hosszabb távon legyen inkább üvegben.


Szemmel látható módon ugyan nem oldja de "karcos" íze lesz a műanyag flakonoktól.

Ezt tapasztalatból tudom.

2021. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen műanyag. PP, PS, PET is máshogy reagál.

De egyik sem az igazi.

Mindegyikben van némi formaleválasztó-maradék, ami ki tud oldódni, meg egyéb adalékok is, amik így bejuthatnak a lébe.


A legjobb kis fahordó lenne, de ha az nincs, akkor üveg, lehetőleg parafa dugóval.

A dugó a fához hasonlóan tud "lélegezni", az alkoholtartalomból valamennyi meglép, de a kellemetlen ízanyagokból is, így javul az aroma.


Ezért drágább a 12 éves whisky is, mint a sima (mondjuk ott kell pluszba némi bejutó aroma, szín a hordóból is, de a lényeg a finomodás).



Tedd üvegbe, parafadugó és hidd el, egy év múlva finomabb lesz, mint most.

Műanyagban tutira csak romlik.

2021. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jo magyar embernek csak van valahol a kamraban egy demizson?! :)
2021. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%

Ha nem selejtes (durván etil-acetátos, oldószerszagú, karcos), akkor oldani éppen nem fogja magát a PET anyagot, de az is enyhén légáteresztő, jobb nem tárolni benne.


Azért a kis fahordóval is tönkre lehet tenni egy pálinkát akár heteken belül, ha nincs kibélelve, és persze akkor sem jobb az üvegnél. Ha meg szellőztetésre van szüksége, akkor szellőztetni kell, a pálinkának ehhez nem kell parafadugó. Főleg, ha kiszárad, és idővel több minden párolog el belőle, mint kellene, mert akkor aztán meg azért lesz rossz.

2021. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mostanában kezdték vizsgálni, hogy a műanyagokból MINDEN kiold elemi részecskéket. Még a víz is. Pl ásványvíz.
2021. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Töltsd át üvegbe!
2021. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!