Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Voltam coffeshop-ba és a...

Voltam coffeshop-ba és a kávém meg a tej mellé adtak egy kupica vizet is. Minek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 22:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

A kávézóban a kávé mellé adott víz kizárólag(!) azt a célt szolgálja, hogy a kávé fogyasztása előtt kitisztísd vele a szád, és így semmi ne zavarja a kávé ízének élvezetét. Ennek megfelelően kis mennyiségű, hideg vizet szoktak felszolgálni jobb helyeken.


Helyes fogyasztása tehát közvetlenül a kávé ivása előtt meginni. Bár a kávé valóban vízelvonó hatású, a felszolgált víznek ehhez semmi köze.

2013. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 civecke válasza:
37%
Valójában azért adnak a kávé mellé egy kevéske vizet, hogy miután megittad a kávét, kiöblíthesd a szád, nem pedig azért mert a kávé vízhajtó.
2013. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
20-30 éve nálunk is adtak, egy pohár vízet
2013. jan. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#12:


Legalább ne minősítenél, ha baromságot írsz. Legközelebb, ha valakit meg akarsz cáfolni, indokold is meg!


A leírtak úgy helyesek, ahogy azt le is írtam. Kerestem hozzá neked forrást is: [link]


"- Sok helyen tapasztalható, hogy a kávé mellé vizet is szervíroznak. Ez miért van?


- Jellemzően az espresso technológia esetében jelenik meg szervírozásnál víz. Nyilván a kávénak vízhajtó hatása van, és bizonyos fokú vízpótlás indokolt lehet, de nem ezért van a víz. Jellemzően az emberek ezt a szervírozott vizet úgy használják, hogy az elfogyasztott espresso után isznak belőle, pedig ennek a valós szerepe nem ez. Sokkal inkább azért van, hogy az espresso elfogyasztása előtt kvázi kiöblítsék a szájukat, hogy az ízlelőbimbóikat, illetve egyáltalán a szájban mindent, ami az aromák azonosítására vagy felismerésére szolgál, egy tiszta, friss állapotba hozzák. Ily módon a víz alkalmazása vagy használata láthatóan és jellemzően helytelen."

Tóth Sándor, barista

2013. jan. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
90%
Már a szakiskolában is ezt tanultuk. A kávéhoz jár a kísérő, ami 1 dl víz. Többnyire szódavíz. Az ok nagyon egyszerű, a kávé után sok ember szomjas és szeretne inni egy korty vizet.Ahol nem adnak, valószínűleg hiányoztak néhány óráról és vizsgáról.
2013. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Barista képzésen egyértelműen azt tanították, hogy a víz a kávé után kell, nem szájat öblíteni... Attól, hogy nevesincsbernadett ezt írja, még nem lesz így! :)
2013. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem elképzelhetetlen, hogy valahol így tanítják, bár logikátlan és felesleges.


A sültkrupli vagy bármilyen más étel után is megszomjazunk, mégsem szolgálnak fel hozzá vizet. A vízhajtó hátását meg később fejti ki, ennek ellensúlyozására 1 dl víz nem is elegendő, és plusz folyadékpótlás pusztán emiatt nem is indokolt. Ez meg olyan lenne, mitha a hamburger mellé meg fitness bérletet adnának...


Egy profin elkészített eszpresszó jóval több mint egy sima ital, komoly technikai és emberi feltétlei vannak hogy elkészülhessen, és ennek megfelelően fogyasztásának is saját szokásai vannak. Ehhez tartozik, hogy elötte inni kell egy kis pohár vizet, ahogyan most harmadszorra is elmondom.

2013. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
OFF: Sajnos ezen az oldalon is érvényes az a szabály, hogy amit sokan mondanak, azt a kérdező elhiszi függetlenül attól, hogy a válasz helyes-e.
2013. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Vihar egy pohár vízben ! De azért érdemes elgondolkodni egy autenkikus válaszon, hátha mi nem tudunk valamit jól.

Jótól, jót tanulni soha nem késő...ha valaki ínyencként ül be a egy kávézóba, és valóban ízlelni, kóstolgatni szeretné a kávé jellegzetes aromáját ízét, nem marhaság a szájöblítésre szánt víz szervírozására.

/ egy korábbi válaszoló, aki csak a vízpótlásra gondolt /

2013. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#Öcsipók:

Egyetértek. Ezért is lenne fontos, hogy az emberek csk olyan témákhoz szóljanak hozzá, melyekre valóban tudják a választ.


De én nem azok ellen emeltem fel a hangom, akik leírták a véleményüket, de azon dühös lettem, hogy még én lettem lebarmozva sőt, ...mindegy is nem írom le megint.


A hozzázólásom alatt továbbra is ez áll: "A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik." Nem mintha ez egy lényeges kérdés lenne nade akkor is... Sokat elmond az emberekről.

2013. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!