Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Voltam coffeshop-ba és a...

Voltam coffeshop-ba és a kávém meg a tej mellé adtak egy kupica vizet is. Minek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 22:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Te kávézóban voltál, s azért adtak vizet, mert a kávé vizet von el a szervezetedből, a savassága (csersav) okozza ezt. Ezen felül jobban kihozza a zamatát.
2013. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Dolgoztam egy hotelben, vicces volt mikor sokan azt hittek palinkat kaptak a kv melle, utana meg reklamaltak. Aztan altalaban ugyanezek megittak a kagyloetel melle kitett kezmoso vizet is. :DD folyt a konnyunk a konyhaban..
2013. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Haha :D
2013. jan. 7. 23:24
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Tökéletes válaszok, a kávé vízhajtó hatású, ezért azt pótolni kell.

Minden valamit magára adó kávézóban vízkísérővel szolgálják fel a kávékat.

2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nah de most egy kupica víz? Annak a hiányába nem hal bele senki sem :)
2013. jan. 9. 00:34
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, és a szendvicsre sem kell díszítés.
2013. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Én a helyedben megkérdeztem volna, minek a víz. Gondolom a felszolgáló tudja a miértjét.
2013. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Van egy kedvenc cukrászdám. Ha helyben fogyasztasz süteményt, akkor nem úgy van, mint a gyors-éttermekben, hogy külön kérdezősködnek, hogy milyen üdítőt kérsz a kajához, hanem ha nem kérsz üdítőt, egyszerűen automatikusan a süti mellé adnak egy kupica vizet is. Ha nem kívánom a kólát, és egy szelet 300-400 forintos tortáért nem akarok 700 forintot fizetni, merthogy üdítő is kell hozzá, akkor azt mondom, hogy ez egy külön figyelmesség, ami gyakorlatilag semmibe nem kerül a cukrászdának.

(Ha úgy kell külön kérni, az már nem az igazi. Nyár van, meleg, megeszem a sütit, megszomjazok. Akkor ha azt mondom, hogy "kérek csapvizet", akkor valószínűleg megkapom, de csúnyán néznek az emberre, hogy mért nem veszem meg a 200 forintos ásványvizet is.)

Ugyanez van a kávéval is. Otthon is szoktam inni utána valamit, mert kiszárad tőle a szám. Jó, nem tragédia, ha mégsem, de figyelmesség. Aztán ha nem kell, akkor ott kell hagyni. (Van ahol meg kis kocka csokit szoktak adni kávé mellé. Annak is örülni szoktam. :) )

2013. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
igen, jól mondják a többiek. egyébként kérdező, abba se halnál bele, ha cukor nélkül innád, meg abba se, ha tej nélkül,stb. stb. a kávé vizet von el, a víz ezt pótolja, de csak elegánsabb helyeken szoktak adni mellé. én pl. itthon mindig iszom mellé vizet, meg alapban viszek magammal máshova is, hátha kávézok valahol.
2013. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ahová mi járunk cukrászdába, ott még kekszet is adnak :)
2013. jan. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!